Масови протести в големи търговки вериги на Балканите
От 8 февруари бойкотът ще бъде насочен и към конкретна търговска верига
Потребителската платформа “Halo, Inspector“ обяви пореден общ бойкот на магазините и услугите в Хърватия на 7 февруари, заради рекордно високите цени, последван от седемдневен бойкот на една-единствена търговска верига, който започва на 8 февруари, предава dnes.bg.
Йосип Келемен, съветник в платформата “Halo, Inspector“, заяви, че Босна и Херцеговина, Сърбия, Северна Македония и Косово също ще се присъединят към бойкота. За разлика от Хърватия, в Босна и Херцеговина е обявен двудневен бойкот, но не е посочена конкретна верига или магазин, съобщи “Сараево Таймс“.
“Потребителите ни помолиха да не се отказваме и да продължим. Отново влизаме с всички сили: търговски вериги, пекарни, услуги, продукти, платежни операции“, заяви Келемен и добави, че днес, 7 февруари, ще бъдат бойкотирани всички форми на закупуване на стоки и услуги.
От 8 февруари бойкотът ще бъде насочен и към конкретна търговска верига. Гражданите решават коя ще бъде тази верига чрез анкета, публикувана на страницата на платформата във Facebook. Келемен добави, че анкетата, открита вчера, е предизвикала такъв огромен обществен интерес, че сървърът се е сринал два пъти.
“В полунощ ще приключим анкетата и ще обявим коя верига първа ще бъде подложена на 7-дневен бойкот. Ще дойде ред на всички вериги, но някой трябва да е първи“, каза Келемен.
Според него търговците на дребно не са разбрали посланието, изпратено от предишните два общи бойкота, като отбеляза, че една търговска верига е повишила цената на един продукт с повече от 60%, преди наскоро да замрази цените на 250 продукта. В Хърватия вчера приключи седемдневният бойкот на три търговски вериги.
България иска отмяна на забраната за продажба на коли с ДВГ
Отрупаха Софи със злато за юбилея
Трикът, който спестява пари през зимата: Експерти разкриват как се ползва правилно климатикът
Полицията ще дава указания по високоговорители на протеста в София в сряда
Това е най-сполучливата рецепта за неустоимата торта "Трите тайни" - кремообразна, пухкава и удивително лесна
3 зодии се прераждат в края на 2025 г.: След умората и объркването пристигат изобилие, енергия и любов
Ромите са станали по-богати, отчете вицепремиерът Атанас Зафиров
Доказано: Ако приемате определена доза от този витамин, ще стареете по-бавно
Златото вече не е най-търсеният метал
Мария Илиева с 40 кг надолу
Рязко поскъпване на ремонтите - за баня от 8 кв. м вече плащаме около 12 000 лв. труд
Спите ли правилно? Експерти разкриват кои пози вредят най-много и кои са най-полезни за здравето
