Търсят се десетки хиляди работници за летния туристически сезон в България
"Проблемът с липсата на работна ръка, е огромен и ще продължава", каза зам.-председателят на БХРА Веселин Налбантов
Черноморието се подготвя за летния сезон, а хотелиерите и ресторантьорите са изправени пред сериозен недостиг на работна ръка. За да осигури необходимите работници, бизнесът е готов да предложи по-високи възнаграждения.
"Проблемът с липсата на работна ръка, е огромен и ще продължава и в бъдеще. Базата е прекрасна, времето е хубаво, хотелиерите и ресторантьорите сме готови за работа през цялата година, но държавата - пак я няма. Не са регулирани отношенията с миграцията, с Министерството на туризма, и с хората, които внасят работници от други страни", коментира в ефира на "Здравей, България" и НОВА зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Веселин Налбантов.
По негови думи се търсят десетки хиляди работници за българското Черноморие.
Той счита, че има и сериозни проблеми в образованието в страната.
Ето какво твърди зам.-председателят на БХРА, целият разговор с него:
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето

На работниците се плаща труда.
Чорбаджиите търсят роби.
Na google li
Е па мое ли се нагънеш така ,че собствено да си го туриш изотзадзе ?
Ем искате работа ,Ем искате да лежите -освен у затвора или легнал полицай евентуално -друго не се сещам
Два дирника под една мишца не се носят .
Освен ако не си си бил хуялурон при доктор Гуудз и имаш втора мишца от едната страна.
Ама пак ще тежи де .
Хахахахахахахахахахахахахаха
То нито има зима ,нито нищо .Спокойно можете да удължите сезона целогодишно и д спрете да ревете че няма работа и пари .
Млади или стари ?
Руси Русев ще ви чака на бургаската гара ,на светофара ,в колата ,с чудна вафла "серената"
Който търси -намира !
Люти чушки с боб !!!
Никога в туризма.