Търсят се десетки хиляди работници за летния туристически сезон в България
"Проблемът с липсата на работна ръка, е огромен и ще продължава", каза зам.-председателят на БХРА Веселин Налбантов
Черноморието се подготвя за летния сезон, а хотелиерите и ресторантьорите са изправени пред сериозен недостиг на работна ръка. За да осигури необходимите работници, бизнесът е готов да предложи по-високи възнаграждения.
"Проблемът с липсата на работна ръка, е огромен и ще продължава и в бъдеще. Базата е прекрасна, времето е хубаво, хотелиерите и ресторантьорите сме готови за работа през цялата година, но държавата - пак я няма. Не са регулирани отношенията с миграцията, с Министерството на туризма, и с хората, които внасят работници от други страни", коментира в ефира на "Здравей, България" и НОВА зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Веселин Налбантов.
По негови думи се търсят десетки хиляди работници за българското Черноморие.
Той счита, че има и сериозни проблеми в образованието в страната.
Ето какво твърди зам.-председателят на БХРА, целият разговор с него:
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия

На работниците се плаща труда.
Чорбаджиите търсят роби.
Na google li
Е па мое ли се нагънеш така ,че собствено да си го туриш изотзадзе ?
Ем искате работа ,Ем искате да лежите -освен у затвора или легнал полицай евентуално -друго не се сещам
Два дирника под една мишца не се носят .
Освен ако не си си бил хуялурон при доктор Гуудз и имаш втора мишца от едната страна.
Ама пак ще тежи де .
Хахахахахахахахахахахахахаха
То нито има зима ,нито нищо .Спокойно можете да удължите сезона целогодишно и д спрете да ревете че няма работа и пари .
Млади или стари ?
Руси Русев ще ви чака на бургаската гара ,на светофара ,в колата ,с чудна вафла "серената"
Който търси -намира !
Люти чушки с боб !!!
Никога в туризма.