Търсят се десетки хиляди работници за летния туристически сезон в България
"Проблемът с липсата на работна ръка, е огромен и ще продължава", каза зам.-председателят на БХРА Веселин Налбантов
Черноморието се подготвя за летния сезон, а хотелиерите и ресторантьорите са изправени пред сериозен недостиг на работна ръка. За да осигури необходимите работници, бизнесът е готов да предложи по-високи възнаграждения.
"Проблемът с липсата на работна ръка, е огромен и ще продължава и в бъдеще. Базата е прекрасна, времето е хубаво, хотелиерите и ресторантьорите сме готови за работа през цялата година, но държавата - пак я няма. Не са регулирани отношенията с миграцията, с Министерството на туризма, и с хората, които внасят работници от други страни", коментира в ефира на "Здравей, България" и НОВА зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Веселин Налбантов.
По негови думи се търсят десетки хиляди работници за българското Черноморие.
Той счита, че има и сериозни проблеми в образованието в страната.
Ето какво твърди зам.-председателят на БХРА, целият разговор с него:
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника

На работниците се плаща труда.
Чорбаджиите търсят роби.
Na google li
Е па мое ли се нагънеш така ,че собствено да си го туриш изотзадзе ?
Ем искате работа ,Ем искате да лежите -освен у затвора или легнал полицай евентуално -друго не се сещам
Два дирника под една мишца не се носят .
Освен ако не си си бил хуялурон при доктор Гуудз и имаш втора мишца от едната страна.
Ама пак ще тежи де .
Хахахахахахахахахахахахахаха
То нито има зима ,нито нищо .Спокойно можете да удължите сезона целогодишно и д спрете да ревете че няма работа и пари .
Млади или стари ?
Руси Русев ще ви чака на бургаската гара ,на светофара ,в колата ,с чудна вафла "серената"
Който търси -намира !
Люти чушки с боб !!!
Никога в туризма.