Мирослав Боршош размаха пръст на концесионера на Летището, настоява за целогодишни полети от и до Бургас
Очакваме повече туристи през лятото, вече има ръст между 10 и 20 % на ранните записвания
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще настоява пред концесионера на Летище Бургас за повече линии от и за морския град. Това обяви той днес пред журналисти след срещата си с туристическия бранш, която се състоя в сградата на Общината.
По време на дискусията е поставен акцент за удължаването на сезона през месеците май, септември и октомври, свързано с повече полети и насищане със събития.
„Ще имаме разговори с концесионера на Летище Бургас и ще изискваме повече от тях, защото за мен не е достатъчно да имаме само една линия до Лондон извън сезона. Това ще поставя като основен въпрос, защото така ще се отворят крилата на сезона през май, септември и октомври, а така ще се привличат допълнително туристи в града и региона. За мен си заслужава човек да идва в Бургас целогодишно“, коментира още министър Боршош.
Той поздрави кмета Димитър Николов и колегите му от региона за политиката по отношение на финансиране на авиолинии. През миналата година те създадоха фонд за развитието на летището в Бургас. Целта е привличане на целогодишни полети, за да може регионът да се развие и извън активния летен сезон.
„Зимните полети от Летище София до Летище Бургас се финансират от нашия регионален Фонд, в който влизат общините от региона, както и Фрапорт. Имаме сключени договори с България Еър. За сезон 2026-2027 г. ще се опитаме да сключим споразумения и с други компании. Надяваме се, държавата да помогне. Практиката показва, че всеки един полет извън сезона с времето увеличава своята заетост“, допълни кметът Николов.
Министърът на туризма изрази задоволство от проведения разговор и ясно формулираните въпроси на бранша и посочи още, че в момента има между 10 и 20 % повече ранни записвания за предстоящия летен сезон в сравнение с 2024 г.
И Юнона пропищя от високи сметки за ток: Трети месец ви търпя свинщините!
Българи заловени в Австрия за кражба на гуми заради изоставени лични документи
За колко време ще стигнат петролните резерви на ЕС
Гневът на Тръмп: Отворете проклетия проток, луди копелета, или ще живеете в ада - просто гледайте!
Зеленски се разтревожи, че войната с Иран отнема ресурси за Украйна
Изтекоха два важни срока, свързани с изборите
Орехите подкрепят здравето на сърцето и мозъка според нови данни
Какво прави кленовия сироп толкова специален и защо печели популярност у нас
05/04/2026, Неделя 17:40
1
Пловдив сред градовете с най-високи цени на агнешкото месо преди празниците
Американският „съпруг“ на Азис мистериозно изчезна
1372 души потърсиха еднократна финансова помощ за гориво в област Кърджали
Слънчево време и температури до 25 градуса в понеделник прогнозира НИМХ

Незнам що не се комбинира с единия до Варна , независимо че е с междинно кацане поне ще има до Бургас, но забелязвам че причината емай летището да се отваря само като има Лутън, тогава са и полетите до София.
Айде всеки ден е ясно,че не може ,трябва да е сряда,петък и неделя!
Така и хората от София могат за уикенд да дойдат в Бургас и неделя да се върнат.
Часовете трябва да са в 18ч от София и в 19.30 от Бургас.
С тези следобедни полети не го виждам!
Туризъм има извън лятото, но просто се случва в по-интересни градове.
Първо бпршош да светне че времето на излитане и кацане и редовността са важни. В момента отиваш до София и може да се прибереш след 2-3 дни в някакво безбожни часове. Има 20-30чивека в самолет за 100.