Кметът Иван Алексиев: Битката за стадионите на Поморие продължава
Двете спортни бази в Поморие и Каблешково са собственост на дружеството „Спорт пропърти мениджмънт Поморие“ ЕООД (СПМ Поморие), в което Общината и частен бизнесмен имат по 50 %
Делото за градските стадиони на Поморие и Каблешково ще бъде върнато на Окръжен съд Бургас за разглеждане и решаване на открито съдебно заседание. Това реши Апелативният съд, обезсилвайки Решение 284 от 12.11.2024 г., като е уважена жалбата на Община Поморие и е взет под внимание представеният от кмета Алексиев оздравителен план.
„Уверявам всички мои съграждани и общински съветници, че ще продължа да отстоявам интересите на общината и в частност на градските стадиони в Поморие и Каблешково. Желанието ми е една 17-годишна сага да бъде прекратена и тези терени да станат общински, за да може децата ни да продължат да спортуват там“, коментира кметът Иван Алексиев.
Преди 17 години двете спортни бази са апортирани в дружеството „Спорт пропърти мениджмънт Поморие“ ЕООД (СПМ Поморие), в което Общината и частен бизнесмен имат по 50 %. При сключването на договора тогава Община Поморие предоставя стадионите на СПМ Поморие с условие фирмата да ги възстанови, поддържа и осигури за обществени нужди. През декември 2024 година излезе решение на Бургаския окръжен съд, с което дружеството СПМ Поморие, като собственик на съоръженията, бе обявено в несъстоятелност поради сериозни задължения. Тогава бе назначен синдик, който да опише имуществото и да подготви документите за публична продан.
„Фактът, че веднага обжалвахме решението и представихме оздравителен план, мотивира Апелативния съд да върне делото за разглеждане. Предстоят разговори със съдружника, а това ми дава надежда, че ще бъде постигнато разбирателство и градски стадиони ще има“, каза още кметът.
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък

Пък и с предишния си коментар не обидих никого персонално,ама нали Ганьовци като тебе по български приемат всеки коментар който не им харесва,твърде лично , трябва да са контра,ей така напук,да си начешат крастовото его и да си угодят на простащината и тъпия инат...
Отговорих ти подобаващо,каквото повикало-такова се обадило.ама едва ли ще го проумееш,щото у кратуната ти няма никой и лоботомия няма да ти помогне,безнадежден случай си....
Тури си един камък на врата и се хвърли в дълбокото,така и така,никакъв уй не става от тебе....!!!
Това е шизофрения.
Видно, че инфраструктурата не се поддържа, не се обновява, и на всичкото отгоре тези съоражения нямат персонал! За какво по точно са ни задължили?
Имате план за оздравяване, демек плащане по дълговете. А, след това?
През тези 17 години Общината като съсобственик освен дългове, друго не е сътворила! Ако е изцяло публична общинска собственост, как това ще промени нещо?
Нима забравихте в какво окаяно състояние бяха стадионите, когато бяха общински/държавни?
Кое игрище в Поморие е платено? То никое от тях не заслужава да му се събират пари освен може би в квартала, но за да събират пари трябва да има поне тоалетна и вода.
Пък стадионите,с тях и без тях...на който му се спортува,крайбрежната алея е дълга,спортувай колкото си искаш,никой копче няма да ти каже....!!!