Полицията с първа информация след бруталното намушкване в София
22-годишната, вилняла с нож в столицата, е с тежки психични отклонения и поставена диагноза
Задържаната за нападението с нож в София 22-годишна жена е с явни психически отклонения и поставена тежка психическа диагноза, заяви директорът на столичната полиция старши комисар Любомир Николов. Той потвърди, че при инцидента са пострадали трима мъже - на 51, 48 и 21 години.
Ужас в София: Млада жена намушка с нож няколко души
„След бързата и адекватна реакция на колегите от Четвърто районно управление жената е задържана и е предотвратен опитът й за нараняване на други граждани, които са щели да пострадат от нейната проява на агресия“, обясни Николов, цитиран от lupa.bg.
„В 8:11 ч. в Четвърто районно управление е постъпил сигнал за буйстващо лице на адрес в близост до инцидента.
Незабавно е насочен патрул и 12 минути по-късно е подаден сигнал за наранено лице. Реакцията на полицията е била бърза и адекватна, в резултат на което се е стигнало да бързото залавяне на жената и предотвратяване на по-тежки инциденти“, обясни още Любомир Николов.
По думите му служителят на банката не е очаквал тази агресия, а другите две лица са били на улицата.
Любомир Николов заяви още, че това не е подготвено престъпление, а става въпрос за случайна проява на агресия на жена, която страда от тежко психическо заболяване.
„Доколкото знам тя е настанявана в център за психично здраве няколко пъти и най-вероятно, ако не може да се докаже, че тя може да търпи наказателна отговорност, отново ще се вземат такива мерки за нейното лечение“, уточни директорът на СДВР.
Той няма информация преди това да са подавани сигнали срещу 22-годишната жена.
По-късно от прокуратурата и столичната полиция ще дадат още подробности за тежкия инцидент.
Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция
Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен
Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма"
Гала се поболя заради рака на дъщеря си
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите
Пазете се от това изчадие
АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода
Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали

Хората изперкват от мега корупцията на ГЕРБ.
Изтече информацЯ, че е соросоидка, от вчера са ѝ спрели грантовете, ся няма да може да завърши натфиз, дори и с дудуци като горицата. Да живей бе, да минава, да я минават.
С тази либерастия държавата абдикира от въдворяването на психичноболните.