Депутатът инж. Петър Кънев и посланикът на Азербайджан обсъдиха възобновяване на самолетната линия Баку-София
Двамата обсъдиха актуални теми между двете държави
Председателят на Комисията по Икономическа политика и иновации в Народното събрание инж. Петър Кънев, народен представител от ПГ на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА", проведе работна среща с посланика на Република Азербайджан в България Н. Пр. д-р Хюсейн Хюсейнов. Срещата се състоя по искане на Н. Пр. д-р Хюсейн Хюсейнов.
"Три са темите, които обсъдихме и по които Н. Пр. д-р Хюсейн Хюсейнов помоли за съдействие от моя страна“, съобщи след срещата инж. Петър Кънев.
„На първо място - полагането на усилия за възобновяване на самолетната линия Баку-София, която до скоро съществуваше. Полети имаше два пъти седмично. Сега линията е прекратена предвид някой държавни ориголирания, които са проблем от наша страна. Другият въпрос, който разисквахме, е свързан подписването на споразумението за взаимно признаване на инвестициите и двойното данъчно облагане, което се бави поради липсата на парламенти и нормални правителства през последните четири години. Трета тема засяга проблема, че втора година продължаваме да нямаме търговски представител в Баку. Независимо от огромните обеми на стокообмен, с който работят двете държави, особено в областта на газ от Азербайджан“, коментира още председателят на Комисията по Икономическа политика и иновации в Парламента.
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
