ЕС размаха пръст на Тръмп: Никой няма да спечели от търговска война
Ако търговските интереси на Европа бъдат нападнати, тя ще трябва да си извоюва уважение, каза френският президент Еманюел Макрон
В една търговска война няма победители и ако САЩ и Европа започнат такава, то тогава, този, който се смее отстрани, ще е Китай". Това заяви днес върховният представител на ЕС за външната политика Кая Калас, предаде Ройтерс.
"Силно сме свързани помежду си. Ние се нуждаем от Америка, а Америка също се нуждае от нас", каза Калас на неформалната среща на лидерите на ЕС в Брюксел, в която участва и българският премиер Росен Желязков.
ЕС е достатъчно силен, за да отговори на всякакви евентуални мита, наложени от САЩ, но целта трябва да бъде сътрудничество между търговските партньори, посочи германският канцлер в оставка Олаф Шолц.
"Ясно е, че като силна икономическа зона можем да формираме бъдещето си и да реагираме на тарифните политики. Но перспективата и целта трябва да бъде нещата да водят до сътрудничество", каза той.
Ако търговските интереси на Европа бъдат нападнати, тя ще трябва да си извоюва уважение, каза френският президент Еманюел Макрон.
Той допълни, че най-новите изявления от страна на САЩ тласкат Европа към това да бъде по-силна и по-обединена.
Полският премиер Доналд Туск определи всякакви опити за започване на търговски войни като "пълна грешка".
"Полша със сигурност ще бъде страна, която насърчава здравия разум и предпазливостта. Но трябва също така ясно да заявим, че всякакви планове за въвеждане на мита и (водене на) търговски войни са напълно погрешни", предупреди той.
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
