×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще удължат ли междусрочната ваканция заради грипа


Ще удължат ли междусрочната ваканция заради грипа
Класните стаи ще останат празни, но само на 5 февруари
03 Февруари 2025, Понеделник, 13:27 ч.
Автор: Флагман.бг

Министърът на образованиеро попари надеждите на учениците

„Към деня за междусрочна ваканция - 5 февруари, няма да се добавят допълнителни неучебни дни през тази седмица”. Това заяви в Шумен министърът на образованието и науката Красимир Вълчев. Той посочи, че няма да обяви национална грипна ваканция. "Грипна епидемия се обявява от Регионалните здравни инспекции (РЗИ) най-често по области, а понякога - и по общини, когато се достигнат определени стойности", каза просветният министър.

"Това, което прави министърът на образованието, е да обявява обучение в електронна среда, тоест - дали да има ваканция, или компенсаторно обучение. Факт е, че нашата учебна година е кратка, учебните дни не достигат. На преподавателите по всеки предмет не им стига учебното време, не можем да губим много дни. Знаете, че нашата лятна ваканция е относително дълга, имаме най-много празници в сравнение с другите страни", коментира още министърът.

"Затова през 2020 г. беше въведено нормативно обучението в електронна среда. То не е равностойно на присъственото, но е по-добро от никакво. Не е задължително да бъде във виртуална класна стая, може да се състои само във възлагането на задачи", добави Вълчев.

По думите му проблемът тази седмица е, че е обявен един ден междусрочна ваканция по средата на седмицата. Това е неправилно решение на министерството, добави Вълчев. "Трябва да променим наредбата, която казва, че двата срока трябва да бъдат с еднакъв брой дни. Не е толкова фатално, ако единият срок е по-дълъг от другия с два дни", допълни министърът на образованието.

Той добави, че подкрепя мерки за подобряване на дисциплината, като поясни, че учителите се чувстват безпомощни да въведат ред в час, особено при големите ученици. "Това е базова предпоставка за качествен образователен процес, но има множество въпроси, които трябва да бъдат обсъдени във връзка с идеята за въвеждане на оценка за дисциплина. Занапред ще говорим за това една оценка ли ще има, или такава ще бъде включена във всеки един предмет, какви да са санкциите, какво ще се оценява. В момента, ако един ученик не спазва дисциплината, учителят разполага с набор от санкции, които може да наложи, но те са свързани с много писане. Това пък води до задържане на наказанията", обясни Вълчев.

Той коментира и парите за образование. "Системата има нужда от множество промени и реформи, но и от средства. Сега се конкурираме и с дефицита”, обясни ресорният министър.

По отношение на броя на заболелите в Бургаска област, проверка на Флагман.бг установи, че тази седмица те са намалели.


В категории: Просвета


18
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Празничните добавки са унижение за пенсионерите Празничните добавки са унижение за пенсионерите 04/04/2026, Събота 20:40 3
Флагман.БГ Защо Азис и Иво Димчев са във война Защо Азис и Иво Димчев са във война 04/04/2026, Събота 20:00 8
18
Коментара по темата
18.
хмммм
03.02.2025 20:08:00
2
4
коментаторите под темата са деградирал бездетен отпадък, който плюе по деца НИ.
17.
merd
03.02.2025 20:06:24
2
3
Вълчев Цитат 2024:
"Факт е, че нашата учебна година е кратка, учебните дни не достигат. На преподавателите по всеки предмет не им стига учебното време, не можем да губим много дни. Знаете, че нашата лятна ваканция е относително дълга, имаме най-много празници в сравнение с другите страни"

Вълчев 2020:
Най-важно е здравето на учениците, каза министър Вълчев и допълни: "Констатирана е епидемиологична ситуация и сме длъжни да реагираме, въпреки че това може да е в ущърб на процеса на образование. Няма съмнение, ще бъдат пропуснати часове, но не за първи път сме в грипна ваканция. Има възможност да се преструктурира материала, има възможност да се оформят и крайните оценки, при извънредна ситуация може дори първите дни от следващия учебен срок. При всички случаи има напрежение върху учителите и върху учениците, но не за първи път сме в такава ситуация".
16.
Трол
03.02.2025 19:47:57
0
1
Някои от коментиращите също имат спешна нужда от ограмотяване. Малко са седели в училище.
15.
Сенко
03.02.2025 19:37:31
4
3
даже събота и неделя трябва да учат, и да карат родителите им да ходат и те да учат горките през събота и неделя
14.
Тук
03.02.2025 18:30:43
2
4
Има някаква опорка- да се оплюват българчетата.
Не може да има такива тиквеници, които само заради коментарите тук заслужават химическа кастрация и да им се отнеме гражданството.
13.
гошо ме иба в кошо
03.02.2025 17:50:31
5
3
никакви ваканции за тея чернобилчета.
12.
yes!
03.02.2025 17:47:36
3
4
ще пия една бира тази вечер да отпразнувам. никакви ваканции, удължения и тем подобни! след новата година им се опрости защото след дълга почивка кой ще ходи само за 1 ден и после пак почивка, но тук вече са си цели 2 дни!
11.
Грета Дюнерберг
03.02.2025 16:31:09
3
5
В събота по дискотеките много болни имаше, дет дишат балони да им се отпуши носа от хремата и коврите на по 15-16 години такова порене видяха.
10.
Ваня Добрева
03.02.2025 15:04:12
2
28
А г-н Николов къде е ? Не вижда и не чува ли за какво става въпрос?
Децата ми втора седмица не могат да се оправят! Най-малко 300 лв съм дала за лекарства.
Спрете ги за 5 дни, нищо не е по-важно от здравето на децата ни!!!
9.
Така така
03.02.2025 14:37:05
5
14
Те и да са на училище, училището е бардак днес. Ако не са, са по улиците, уличните кучки и псета. Килийни училища трябва да правим скоро пак за тази сган неземна. Има и изключения разбира се, но те покрай боклуците в училище ако не се развалят, ще са единици. Чудите се какво да ги правите сега
8.
Ааааааа
03.02.2025 14:30:54
2
8
Приберете ги в пихиатриоте или в училища за бвнорзвиващи се
7.
!!!!!!!!!!!!
03.02.2025 14:25:17
11
21
Прибирайте тази измет по училищата, че са навън до късни зори ! Бъркат си по дупките, крещят, ругаят, пушат, шмъркат, пият като не видели. Въобще учителите да не си търсят повод да лентяйстват. На училище с възпитатели там, с тояги мааам им първобитна улична на всички днешни изтърсаци
6.
Мария Тодорова
03.02.2025 14:09:57
3
18
Как ще са намалели????
Бях в Спешното вчера с висока температура и кашлица. Имаше 100 човека в коридора, чакащи за дежурния лекар.
Отделно пред педиъбеле същата ситуация.
Незабавно трябва да се обяви грипна епидемия в Бургаска област!!! ДОРИ НЕ ПОДЛЕЖИ НА ОБСЪЖДАНЕ!
5.
Леон
03.02.2025 14:06:18
1
20
Никой не иска да става учител, защото човешкия материал все повече деградира. Така наречените деца все повече не стават нито за граждани, нито за селяни. Никакви ваканции няма да помогнат ако хората не започнат да мислят нормално.
4.
Гробар
03.02.2025 13:55:24
3
3
всички бизнесменчета , богатaшчета и ммyтpи ще пykяccaт с цялата си гннyccна poggaa и ще ги намерят рaзложенни до неузнаваемост. Пъплещи от чeppвeи навсякъде и ще се носи Byннняя и cммрраg ! чepenитe и ще си търkaлят на бyннищетoo и ще ги ритам с тежките си kубинки!
3.
да бе
03.02.2025 13:50:38
0
24
И как установихте,че болните са намалели,като официалната статистика от рзи още не е излязла.
2.
Lubovnika Na Maika Ti
03.02.2025 13:40:23
2
19
Как пък никой не послуша какво народа иска.... пълни клоуни
1.
...
03.02.2025 13:36:38
6
38
Пускайте децата във грипна във болниците няма места връщат деца. Немогат да приемат всичко е препълнено
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Супер модерна нелегална фабрика за цигари е работила под носа на властите в Дупница Супер модерна нелегална фабрика за цигари е работила под носа на властите в Дупница Вътре са открити над 11 тона нарязан тютюн и общо 651 мастербокса готова продукция Подкрепата за рояла на Бургас расте, семейство Губерови се включи с дарение Подкрепата за рояла на Бургас расте, семейство Губерови се включи с дарение Средствата доближават кампанията до нейната цел, която продължава да обединява общественици, духовници, дарители и хора с отношение към културата Ужас в „Меден рудник“: Бесен питбул нападна две деца, едва ги спасиха Ужас в „Меден рудник“: Бесен питбул нападна две деца, едва ги спасиха Съсед и служител на МВР скочиха с риск за живота си срещу озверелия питбул, за да спасят двете деца  Шефът на ресторантьорите Ричард Алибегов: Продукт от 5 лева вече струва 5 евро. Как да не вдигнем цените? Шефът на ресторантьорите Ричард Алибегов: Продукт от 5 лева вече струва 5 евро. Как да не вдигнем цените? Ресторантьорите настояват за връщане на 9-процентната ставка по ДДС, но опитите им удрят на камък Лидерът на "Сияние": 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди Лидерът на "Сияние": 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди От месеци Николай Попов се бори за специален закон за вещите лица, с който да се засили контролът върху дейността и обективността им Крум Зарков от Айтос: Вижте какво се случва по магазините - не е време за политически игрички, а за реални решения Крум Зарков от Айтос: Вижте какво се случва по магазините - не е време за политически игрички, а за реални решения БСП свика заседание на НС по темата за инфлацията и настъпващата криза, но никой не пожела да се занимава с нея, а парламентът се превърна в трибуна за празнословия, казаха от партията  Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Здравното министерство отчита 73 случая за две седмици, а част от заразените са с поставени една или две дози ваксина Жени ГЕРБ-Бургас обединиха общността в благотворителен волейболен турнир Жени ГЕРБ-Бургас обединиха общността в благотворителен волейболен турнир В турнира участваха осем отбора от региона – ясен знак за високата обществена ангажираност, срещите преминаха с енергия и спортсменски дух, а всяка точка на игрището носеше послание за подкрепа и солидарност Какво поема НЗОК при посещение при стоматолог Какво поема НЗОК при посещение при стоматолог Ирина Цалова обясни какви прегледи и манипулации можем да ползваме Димитър Гавазов - кметът, който само за две години изпълни 80% от програмата си Димитър Гавазов - кметът, който само за две години изпълни 80% от програмата си Днес, като кандидат за народен представител, Гавазов има сериозна преднина пред останалите кандидати, защото зад гърба му стои реално свършена работа за хората
5 партии влизат в НС, формацията на Радев взема 86 мандата, изчисли проф. Константинов 5 партии влизат в НС, формацията на Радев взема 86 мандата, изчисли проф. Константинов Нашето изследване показва 86 за „Прогресивна България” на Радев, 70 – за ГЕРБ, 33 за ПП-ДБ, 22 за ДПС и 19 за „Възраждане”, каза проф. Константинов Любовната афера за която говорят всички - как тази красавица спи с 62-годишния вътрешен министър на Италия Любовната афера за която говорят всички - как тази красавица спи с 62-годишния вътрешен министър на Италия Пиантедози е един от стълбовете в правителството на Мелони, но скандалът може да го обезглави политически Турция продаде 118 тона злато заради обезценената лира Турция продаде 118 тона злато заради обезценената лира Според изчисленията на трима банкери около 26 тона злато са били продадени от централната банка през миналата седмица, докато други 42 тона са били използвани в суап сделки Центърът на София ще бъде затворен утре заради полумаратон Центърът на София ще бъде затворен утре заради полумаратон Въведена е временна организация на движението от 08:00 до около 13:30 ч. на 5 април, Цветница, съобшиха от столична община Празничните добавки са унижение за пенсионерите Празничните добавки са унижение за пенсионерите В последните години неизменно въпросът за добавките вгорчаваше всеки един празник Тези топ храни са изключително полезни за организма Тези топ храни са изключително полезни за организма Морковите дължат своя красив цвят на растителния химикал, наречен бета-каротин, който намалява риска от развитие на катаракта и помага за поддържане на добро зрение, сочат изследвания Защо Азис и Иво Димчев са във война Защо Азис и Иво Димчев са във война Доскорошните близки приятели вече не могат да се понасят и зад камерите демонстрират открита неприязън, която трудно се прикрива дори с професионални усмивки Транспортният бранш пред колапс, настоява за спешни мерки заради енергийната криза Транспортният бранш пред колапс, настоява за спешни мерки заради енергийната криза В писмо до служебния премиер и министрите на транспорта и финансите се подчертава, че липсата на навременна подкрепа може да доведе до сериозни щети за националната икономика Италия затяга мерките: край на свободния туризъм в най-посещаваните места Италия затяга мерките: край на свободния туризъм в най-посещаваните места От Капри до Венеция - нови ограничения срещу свръхтуризма променят начина, по който пътуваме Доналд Тръмп: Времето изтича - 48 часа, преди адът да се стовари върху Иран Доналд Тръмп: Времето изтича - 48 часа, преди адът да се стовари върху Иран На 26 март президентът на САЩ даде на Иран 10-дневен ултиматум да отвори отново Ормузкия проток - критичен морски воден път за световната търговия с петрол, който е блокиран от Иран от началото на войната
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори