×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Киър Стармър е на визита в Киев
  • Нов пакет мерки за контрол над НЗОК предлагат ДБ
  • Изкуствен интелект спира фалшиви ТЕЛК-ове
  • Аржентина на финал след фамозен обрат и 2:1 срещу Англия
  • Испания: Евтиният ток от ВЕИ излиза солено на системата
  • Италия и Франция торпилираха санкциите на ЕС срещу военните на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

100 лв. глоба, ако не ходиш на профилактичен преглед


02 Февруари 2025, Неделя, 17:59 ч.
Автор: Флагман.БГ

През 2022 г. 41% от хората над 18 години са посетили личните си лекари с тази цел

Над 43% от навършилите пълнолетие българи не са се явили на задължителен профилактичен преглед през 2023 г. по данни на НЗОК. През 2022 г. 41% от хората над 18 години са посетили личните си лекари с тази цел.

Въпреки че в някои области на страната е обявена грипна епидемия и профилактичните прегледи са преустановени, лични лекари отчитат, че дори и без наложената забрана българите често подценяват нуждата от профилактика. В кабинета на д-р Петко Желязков от 100 души само двама запазват час за профилактичен преглед. "Нагласата на хората за профилактични прегледи е доста ниска и това са най-вече тези от 18 до 65 г. А всъщност за тях е много важно да извършат тези ежегодни профилактични прегледи“, обясни д-р Желязков пред БНТ.

100 лева е санкцията, ако не се явим на профилактичен преглед. А глобени няма. Профилактичните изследвания могат да установят хронични заболявания, които могат да се обострят при инфекции като грип.

"Не само грипа, но и ковид и всички вируси увеличават риска от сърдечно-съдови заболявания. Увеличава се кръвосъсирването, тромбоцитите", каза д-р Петко Желязков. А навременната профилактика би намалила и броя на пациенти с рак в напреднал стадий.


В категории: Здраве


20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кои зодии си пасват най-много в любовта Кои зодии си пасват най-много в любовта 16/07/2026, Четвъртък 19:52 1
20
Коментара по темата
20.
Стефка
05.02.2025 22:21:08
0
2
Кой в тази държава неразбра, че не се правят профилактични прегледи.
Причината е в лекарите, който не желаят да ги правят. Моята лекарка казва, че профилактиката е мерене на кръвно и тегло!!!
Вкъщи имам кантар и апарат за кръвно.
А после ще ни глобяват, пълна пародия!
Лекарите трябва да дават отчет, каква профилактика са направили. Глобете тях!
Оправете си здравната система!
19.
...
05.02.2025 14:11:59
0
7
Как ще откриете рак с ПКК и кардиограма? Примерно най-младата жертва в България на рак на гърдата е била 19 години. В България гърдите на жената се преглеждат едва след 45 години. Трябваше ми направление за мамограф, защото имам образувание и не ми дадоха... защото бях на 44 години и 10 месеца :) Иначе добре че имам здравна застраховка.. та да го наблюдаваме и изследваме това образувание. Да, положението е страшно със здравната каса. СМЕШНИЦИ!
18.
Даа
04.02.2025 06:54:46
0
32
Какво означава профилактичен преглед - да ти хвърли едни изследвания ,които се изискват и да ти даде да се подпишеш на листа.ОПЛ изобщо не преглеждат ,дори и да имаш заболяване.Хората свикнаха да си търсят директно специалист ,кой платено ,кой по фонд.Така ,че не ревете ,че няма ОПЛ ,това звено е излишно.
17.
Мария
04.02.2025 05:47:53
2
42
Детето с 39 градуса температура обаждаш се в понеделник сутринта и даваш информация за състоянието му. А те ти дават час за петък. Какви лекари какъв медицински персонал. Каква бърза помощ. Цялата здравна система е потънала в помия. Здрав да влезеш болен ще излезеш
16.
Пациентка
03.02.2025 18:38:57
1
23
Как да отида на профилактичен преглед при личния си лекар,като кабинетът му е на втория етаж и няма асансьор,а аз съм с два счупени крака от 4 години и не мога да се изкача до втория етаж?
15.
Пънко
03.02.2025 18:15:22
1
31
Ей не се наядоха ...
14.
Бай Митьо
03.02.2025 16:12:45
2
69
Колко е глобата на доктор ако ти постави грешна диагноза ? Или зъболекар ти окепази зъб ?
13.
Нострадамус
03.02.2025 14:19:03
1
72
Само аз ще реша, дали да ми дупчат вената или не. И отказвам, да плащам глоба за това, че съм отказал.
12.
Крал Артур
03.02.2025 13:54:06
4
73
Какво значи задължителен бе,скапаняци.човекът не животно и има изконно право на собствен избор,ваша мама въшкарска фашистка,дано се задавите в собствените си говна.
11.
Люба
03.02.2025 11:58:00
5
66
5 евро е в Германия! Но в началото на годината изпраща имейл на кой доктор трябва да отидеш! Явно чете досието и има представа за състоянието ви! В България личният лекар е само диспечер и чака вие да кажете за какво да ви даде направление!
10.
Nati
03.02.2025 11:47:30
5
70
Ей, само гледайте да не ни писне от грабежи, че лошо ви се пише. Българина много търпи, ама всичко си има граница.
9.
Дете Индиго
03.02.2025 11:21:11
5
57
Не се налапаха тия искат да лапат все повече и повече все нови злини измислят за да ограбят бедният български народ
8.
Мони
03.02.2025 11:13:26
6
42
Личния лекар има телефоните на пациентите си и трябва да подсети който е забравил, обикновено младежи.
7.
Мила
03.02.2025 09:06:42
7
61
Още една глупост,незнам кой ги измисля тези простотии,само се чудите от къде и как да вземате пари,идиоти.
6.
Александър
03.02.2025 06:53:28
2
66
Аз съм жестоко пострадал от българските лекари и българската здравна система. Поради това гледам да имам възможно най-малък досег с тях, включително и за профилактични прегледи. Ако държавата със своите закони иска да ме глобява, е редно първо да ми се извини официално и да ми плати обезщетение.
5.
100
03.02.2025 04:51:12
8
50
Цирея да ви излезат на гъзъ глобалистки мастии и 100 манафа да ви пръснат анусите
4.
????
02.02.2025 23:08:56
7
48
Чи кой на вика че да ходим на проф преглед
Това беше по Живково време
3.
Ти куесчънс
02.02.2025 22:43:32
8
58
Как здравно неосигурен може да отиде на профилактичен преглед? И защо да ходи като са му отнети здравните права?
2.
d-r Mengele
02.02.2025 20:49:02
7
56
100 кинти глоба, за да може ненаяденото ДжиПи да гризне някой лев, както и всички нагоре по веригата и да констатират, че си за умирГане - съответно да се отвори устата на ненаситната Ламя - т.н. им пътека...
1.
Аха!
02.02.2025 18:33:34
5
72
Да се осъвремени статистиката за здравния статус на пилчарника и покрай него, всичко, каквото им трябва, нали?!
Айде, айде! Знаем как сте "загрижени", бе търговци в бели престилки!
От 10 бр. доктори, я има 1, я няма- лекар! Ние сме си направили изводите кой става, особено пък и покрай к0вид@рника...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Опасна стрела в небето: Астролог предупреди за удари в гръб и ескалация на конфликтите Опасна стрела в небето: Астролог предупреди за удари в гръб и ескалация на конфликтите Филип Филипов посочи периода до 22 юли като рисков за семейните отношения, политическите лидери и военните сблъсъци БДЖ затъва в дългове, но директорът получава 12 924 лева месечно БДЖ затъва в дългове, но директорът получава 12 924 лева месечно Железниците трупат 135 млн. лева задължения, а кабинетът обещава нова методика от 1 август Сватбен екшън в Пловдив: Младоженка се вози върху покрит с воал автомобил Сватбен екшън в Пловдив: Младоженка се вози върху покрит с воал автомобил Проверката на МВР завърши със санкции за шофьора Горим в собствен пламък: Нов доклад днес разкри истинската цена на пожарите в България Горим в собствен пламък: Нов доклад днес разкри истинската цена на пожарите в България Над 90% от бедствията в горите са по вина на човека, а Странджа и Сакар са на първа линия на риска България загуби един от най-умерените и диалогични политици от ерата на НДСВ България загуби един от най-умерените и диалогични политици от ерата на НДСВ Бившият депутат и изтъкнат диригент Христо Георгиев почина на 76 години, след като посвети живота си на духовността Най-критичните седмици от лятото тепърва предстоят, вдигаме дронове срещу огнената стихия Най-критичните седмици от лятото тепърва предстоят, вдигаме дронове срещу огнената стихия Новата пожарна в Камено, термокамери и десетки обучени доброволци са в пълна бойна готовност срещу пожарите Експерт бие тревога: Хората остават без ток, ако в България се изградят дейта центрове Експерт бие тревога: Хората остават без ток, ако в България се изградят дейта центрове Има заявки за 9 000 MW, а не може да правим дори 200 МW и трябва да посегнем на базовата енергия от АЕЦ „Козлодуй“, обясни председателят на Български атомен форум ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас предлага ранна подготовка за медицина и изкуствен интелект на социална цена ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас предлага ранна подготовка за медицина и изкуствен интелект на социална цена Гимназията отхвърля чиновническото класиране, за да подготви децата за реалния бизнес и наука с латински от 8. клас и месечна такса от едва 125 евро Смениха цялото ръководство на ВиК-Бургас Смениха цялото ръководство на ВиК-Бургас Инж. Златина Димитрова поема управлението на водното дружество до провеждането на конкурс Държавата пуска „бърза писта“ за стратегически инвеститори и готви нов закон Държавата пуска „бърза писта“ за стратегически инвеститори и готви нов закон Вицепремиерът Александър Пулев обяви създаването на нов Координационен съвет, който ще съкрати административните процедури за големи проекти
ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута ЦСКА надви Дери Сити след прекъсване заради фенове и гол в 107-ата минута Йоанис Питас изравни след почивката, а автогол на Бари Котър в 17-ата минута на добавеното време донесе успеха с 2:1 и общ резултат 5:3 След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение След труса край Чанаккале: Геолог предупреди за голямо земетресение Проф. Наджи Гьорюр свърза земетресението с напрежението по Северноанадолския разлом, но точният момент на силен трус не подлежи на научно прогнозиране Иран заплаши да срине инфраструктурата в Залива, над 200 онкоболни евакуирани след американски удари Иран заплаши да срине инфраструктурата в Залива, над 200 онкоболни евакуирани след американски удари Сирени прозвучаха в Бахрейн и Кувейт, докато американските удари достигнаха района на Техеран и стратегически обекти край Ормузкия проток Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола Почина авторът на първия квадрупъл-дабъл в историята на баскетбола Баскетболният свят потъна в скръб след кончината на легендарния Нейт Търмънд, който загуби битката с коварна болест Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите Търговци отчитат бум на предварителните поръчки, а водачите проверяват не само срока, но и гасителната ефективност на оборудването Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче Находката от легендарния галеон „Нуестра Сеньора де Аточа“ е първото подобно кюлче, открито на мястото от 1999 г. насам Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г. Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г. Скъпите горива и торове още не са стигнали до касовите бележки, а унищожените от жегите реколти могат да ускорят хранителната инфлация до около 3% Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Едва 52,8% от българите между 16 и 24 години притежават поне базови умения, докато в европейските лидери делът надхвърля 90% Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Сумата ще се плаща предварително от част от кандидатите и може да бъде върната едва след придобиването на американско гражданство МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България Външното министерство уточни, че декларацията от срещата Украйна - Югоизточна Европа няма задължителен характер, а позицията на кабинета остава непроменена
Доналд Тръмп Доналд Тръмп САЩ ще охраняват Ормузкия проток и ще събират 20% такса за товарите Виц на деня Виц на деня Две приятелки си говорят:
- Твоя хващал ли те е някога с с чужд мъж?
- Не, само с приятели и познати...
Виц на деня Виц на деня Мъжът влиза в банята и заварва жена си да къпе четири деца.
- Но скъпа, нали имаме само две деца?!
- Да, ама трябва да разбера кои са нашите...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между жените и гъбите?
- Най-красивите са най-отровни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори