×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Строят 9 многоетажни паркинга в София
  • 5,14% е безработицата през ноември
  • КЗП и НАП проверяват малките магазини за необосновано повишаване на цените
  • Възраждане иска избори през март
  • Страната се намира в началото на грипна епидемия, каза доц. Ангел Кунчев
  • Китайци възраждат марката Santana
  • Разкриват директни полети от София до Варшава
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мъж застеля украински военен


01 Февруари 2025, Събота, 20:00 ч.

Атаките срещу службите за набиране на войници са редки, но се случват в Украйна

Мъж с ловна пушка застреля войник от украинската армия в събота и избяга с наборник, преди и двамата да бъдат заловени, съобщиха властите. Украинец от служба по мобилизацията ескортирал  мъже до център за обучение и е спрял на бензиностанция в централната област Полтава, когато се е случил инцидентът. Нападателят, носещ балаклава, застреля военния служител и открадна оръжието му, преди да избяга "в неизвестна посока с един от новоназначените войници", каза регионалната администрация за набиране на персонал.

Атаките срещу службите за набиране на войници са редки, но се случват в Украйна, тъй като напрежението нараства заради мобилизирането на мъже за почти тригодишната война, предава vesti.bg.

След инвазията на Русия през 2022 г. Киев проведе масови и спорни мобилизационни кампании, за да попълни редиците си срещу значително по-голямата армия на Москва. През юли полицията каза, че граната е била хвърлена в военна служба в западната Лвовска област на Украйна.

Смята се, че хиляди мъже в наборна възраст са избягали от страната, за да не попаднат в армията, докато много други се укриват.


В категории: Войната в Украйна


5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Изискана рецепта с яйца и хайвер Изискана рецепта с яйца и хайвер 16/12/2025, Вторник 20:00 0
5
Коментара по темата
5.
Укро Рашка
03.02.2025 16:10:38
0
0
Украинците са полски руснаци или руски поляци. Особена нация която е взела най-лошото от руснаци и поляци. Мъжете им бягат не само от страната ами и от окопите. Рашките атакуват укритие бягат или се предават в член. Недостига на жива сила и спирането на американската помощ със 75% при все,че им се даваше не това което им беше обещано корумпираните им политици гушнаха доларите става все по трудно на укрите да удържат рашките. Повече от 30 % процента от територията на Украйна вече е под руски контрол и с всеки шурм става месорубка както казват за фронтовата линия там.
4.
За Фашистите , Демократистите ,Белите и Черните
02.02.2025 09:10:40
0
10
Досега НИКОЯ от нашите телевизии НЕ Е показала НИТО ЕДИН ПЪТ , каква точно демокрация направи Евро Майдана в Украйна . А именно : ИСТИНСКО ЧОВЕШКО САФАРИ по улиците на всички Украински градове и села ! Там мъжете ги ловят точно като диви животни из джунглите на Африка ! А кои са ловците ли ? Амиииии ... Точно тези военни , които служат на демократичната Бандеровско Фашистка власт ! Такова чудо човечеството не познава още от времето , когато Демократичните народи са ходили на лов за черни роби в Африка ! А сега се ловят БЕЛИ такива ! Демократична Еволюция откъдето и да го погледнеш !
3.
Рус
02.02.2025 06:55:08
0
9
Пращайте ги на изток всички, за да не хабим пари после за разследвания и храна, направо да торим почвата с труповете на укрофашистката пасмина!
2.
Българин
02.02.2025 06:53:59
0
14
Украйнците трябва да избиват бандеровците тяхния елит е мърша която се е зараза . Каде ще се скрият украйнските бандеровци елита ще бъде избит.
1.
Умно
01.02.2025 21:53:57
2
21
Е постъпил
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни Родители сигнализират, че децата им разпознали подробности от разказите на директора, полицията работи по случая Операция срещу мафията започва в Бургас, готвят се ударни групи за изборите Операция срещу мафията започва в Бургас, готвят се ударни групи за изборите Борбата тепърва започва, нужни са хора, готови да си върнат държавата, каза Ивелин Михайлов Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия 30-годишната жена е с тежки наранявания и е настанена в болница, нападателят е задържан, тестът му е отчел над 2 промила алкохол в кръвта Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове Анализатори виждат връзка между икономическия растеж и движението на цените в имотния сектор Стефан Диомов събра музикални легенди в Бургаската опера Стефан Диомов събра музикални легенди в Бургаската опера Маестрото сътвори коледна магия, коментира кметът Димитър Николов Три зодии ще имат пробив през 2026 година Три зодии ще имат пробив през 2026 година Планетарните влияния ще подкрепят личностното им развитие и професионалния им напредък Станка Златева: На следващата олимпиада искаме българи, а не натурализирани състезатели Станка Златева: На следващата олимпиада искаме българи, а не натурализирани състезатели Легендата в борбата зове за единство и дисциплина преди началото на подготовката за новия олимпийски цикъл Политическа буря с Изборния кодекс: Ще има ли валиден предсрочен вот? Политическа буря с Изборния кодекс: Ще има ли валиден предсрочен вот? Да се признават само при над 50% участие, както при референдумите, настоява Костадин Костадинов Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група Съдът остави в ареста Росен Кръстев - Стъкларя, обвинен за лидер на престъпна група Сред задържаните са полицаи, включително началник от Пето РПУ, а още едно лице се издирва от прокуратурата Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване
Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Геополитическо напрежение, удари с дронове и заплахи от масово миниране застрашават навигацията и търговията в региона Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Майка и дъщеря ѝ оцеляха, след като автомобилът им потъна в басейн пред очите на плувци и спасители Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Щамът H3N2 (подклад K) причинява по-тежко протичане, а по-ниската ваксинация увеличава риска от сериозен грипен сезон Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Новата технология ще помага на служителите на реда при проверки, комуникация с чужденци и наблюдение в зони с ограничен достъп Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Решението идва на фона на напрежението между Москва и Берлин заради войната в Украйна Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Студентите в Сърбия се готвят за предсрочни избори след месеци на масови протести Младите лидери на протестите свикват нова демонстрация на 28 декември и започват събиране на подписи Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Силни ветрове събориха 24-метрова „Статуя на свободата“ в Бразилия(видео) Скулптурата е паднала на главата си по време на екстремно време в щата Рио Гранде до Сул
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори