×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Невиждана въртележка в Созопол, за да може топ архитект да стане съветник


Невиждана въртележка в Созопол, за да може топ архитект да стане съветник
Ценко Жиков е трябвало да влезе на всяка цена, може би го готвят за по-висок пост. Има още една изненадваща рокада в Общината - архитектът Радост Георгиева е напуснала поста си
31 Януари 2025, Петък, 20:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: авторът

Вторият мандат на досегашния съветник Цветан Иванов е прекъснат преждевременно, други двама пък се отказаха от мястото си

Невиждана въртележка в редиците на ГЕРБ-Созопол вкара в местния парламент нов съветник. Това е една от знаковите фигури в града - арх. Ценко Жиков, общественик и ротарианец, когото всички в морската община познават. Той е най-новото попълнение на групата заедно със Светлана Чакърова. 

За техния мандат са пожертвани цели трима души, научи Флагман.бг.

Светлана Чакърова заема мястото на Станислав Губеров, който вече е народен представител в 51-ото НС. На вота през 2023 г. тя заемаше седмата позиция в листата на ГЕРБ-Созопол, която е представлявана от петима съветници. Това означава, че днес клетва трябваше да положи шестият в списъка, а именно Иван Хаджиев. Той обаче се отказал от мястото си и така го предоставил на Чакърова. 

ГЕРБ стяга редиците в Созопол, двама нови положиха клетва като съветници

Появата на Жиков още по-неочаквано. Той пък сяда на стола на Цветан Иванов, който изненадващо прекратява втория си мандат преждевременно. За да Жиков заемаше деветото място в листата на ГЕРБ-Созопол, а за да стане част от Общинския съвет, място му прави заемащия осмата позиция Станко Щерев. 

Неслучайно Чакърова и Жиков влизат в местния парламент. По информация на Флагман.бг от партията залагат на нови, млади и активни лица. Нареждането било от национално ниво, „за да се изчистят старите политици, които са били свързани с предишната власт и екскмета Рейзи“, казаха наши източници. 

Местната и областната структура дори имали още по-големи амбиции за Ценко Жиков – да го подготвят за битката за кметския стол през 2027 година. Той има солидно образование, по професия е архитект и над 15 години развива успешна кариера и бизнес.

„Ценко Жиков е изключително интелигентен, членува в редица обществени организации, с които реализират полезни каузи. Точно такива хора са ни нужни в Общинския съвет и в политическия живот на Созопол. Сигурни сме, че ще бъде много активен, градивен и полезен в местния парламент. Харесван е от всички“, казаха негови колеги от местната структура. 

Още една изненадваща рокада  има в Созопол, но този път в Общината. Архитектът Радост Георгиева, която стана част от екипа на кмета Тихомир Янакиев още в първия му мандат, е напуснала поста, научи Флагман.бг. Нейното място временно заема Малина Дончева, която е дългогодишен служител в Общината – още от времето на екскмета Панайот Рейзи. Радост Георгиева последно присъстваше на декемврийската сесия на Общинския съвет, а днес мястото й остана празно.
 


В категории: Созопол


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
23
Коментара
Флагман.БГ Мъж загина при пожар в къща в София Мъж загина при пожар в къща в София 14/03/2026, Събота 10:20 0
Иван КОЛЕВ 89% от левовете вече са изтеглени 89% от левовете вече са изтеглени 14/03/2026, Събота 10:00 0
23
Коментара по темата
23.
До аспасия
02.02.2025 11:06:20
5
11
Този словоред ,,Созопол зимата не го затваряме” е запазена марка на сив кардинал,който много пише и навсякъде.Познайте кой/коя!
А иначе да,в Созопол и зимата се бачка-купуват се скъпи магарета,правят се ремонти ма принципа свой-свои.И тези младите каквото и да искат да направят,им се казва:не сега,не е за теб.Все пак сега си има управници и те управляват в свой стил.Затова и се обезлюди градчето.Като дойде време да им се даде шанс,сами ще видим разликата.Знаете,че това време идва и със зъби и нокти искате са ги очерните.С такова мислене няма напредък.
22.
един завистник
02.02.2025 11:06:12
1
3
Абе, някой ще ми каже ли защо да завиждам на някого, който някога може и да стане нещо а може и да не стане, след като съм приближен и облагодетелстван от властимащите сега? Да гоня вятъра и да чакам Михаля? Завистници сте вие и тези като вас. Не обиждайте хората и техния манталитет. Или сте същите или нямате нищо общо с града, затова спрете.
21.
До завистниците от Созопол
01.02.2025 19:44:58
12
21
В очите на завистта всеки успех е престъпление. За жалост завистта е характерно созополско „качество“ /на всички властимащи и техните облагодетелствани приближени/, което е производно на комплексите на местния манталитет. Успех Ценко и Светла! Доброжелателите ви в Созопол и общината са повече от завистниците, които се побъркват от яд.
20.
до 19
01.02.2025 17:08:27
11
13
И аз съм от Созопол, ама живея, работя и се развивам в София, други в Пловдив, други в Бургас. Няма лошо, но колкото и да го обичам Созопол, ежедневните нужди на хората и града ми остават далеч. Как тогава да съм активен и полезен на града си? Направили са такива рокади - един да се откаже, втори да се откаже, та да влезе трети, който да готвят за кмет. Стига вече замазване на очи, а и как се отдалечават от Рейзи, като Жиков беше съветник в листата на СДС на Рейзи, за Чакърова и топлата и връзка с него всички знаем. И прав е 13-ти, през зимата никой не затваря Созопол.
19.
До 18
01.02.2025 16:18:37
8
14
Живков е от Созопол и всички, които са около неговия набор го знаят. Израства в града и след това отива да учи, като много от нас, извън Бургас. Развива бизнеса си след това в Бургас, но си е от Созопол и винаги ще бъде. Това, че някоя клюкарка е пропуснала да чуе за него, защото няма нищо пикантно, е друг въпрос
18.
До 15
01.02.2025 14:03:36
4
7
Става въпрос, ЧЕ НЕ СА ОТ СОЗОПОЛ !
НЕ ЖИВЕЯТ ТУК !
Регистрацията им на територията на Общината Е ФАЛШИВА !
Значи, че и изборът им е фалшив.
Кариеристи.
За да имат регистрация някъде, трябва да живеят предимно там.
Но в Бургас не могат да се вредят от натегачи, затова в Созопол
17.
Махмуд
01.02.2025 13:28:37
1
6
Емелпе, не знаеш ли че шефката ти също е рорарианец и ще трябва да преправяш статията?
16.
Моите 5 стотинки
01.02.2025 13:27:30
3
11
общественик и ротарианец

Щом е рорарианец, значи Катето (неевро) няма да позволи коментари, които ще го покажат в кофти светлина

Гербаджия и ротарианец - рядко тъпа комбинация
15.
До 14
01.02.2025 13:17:27
8
15
Кой си ти ? Срамна работа няма ! Аз не знам Чакърова да е била продавачка някъде и да е била какво? Джунжуров е един млад и обициозен човек ,който всеки ден се доказва , само му завиждате всички ! От БСП пък всички са от професионалист на горе
14.
До 12
01.02.2025 12:34:01
12
9
Той Джундурков без пари ги дава контейнерите, затова на 30+ има автопарк стотици хиляди кори.
Защото от 18 годишен работи ли ?
Архитектчето на созополчани цез пари проектира и дори им дава.
Приказки за глупаци.
Такива са заради връзките и вроденото им лизане.
Какви политици са тези ?
Извън политиката ще бъдат, като Чакърова, продавачка някъде.
13.
До Иван Генов
01.02.2025 12:23:16
3
12
Ами, ние Созопол зимата не го закриваме!
В града хората живеят целогодишно и проблемите не са свързани само с летния сезон и туризма. Напротив, за няма проблеми през лятото, трябва да се работи зимата. Гастрольори не ни трябват!
12.
Иван Генов
01.02.2025 11:21:03
8
15
Джунджуров всеки ден го търсят созополци да праща контейнери за строителни отпадъци.
Жиков е проектирал редица архитектурни проекти на местни на преференциални цени.
Губеров работи и дава работа на десетки хора в Созопол ежегодно и целогодишно.
Нужно ли е в момента да са и зимата всеки ден в Созопол,и да пият с Янакиев и кликата му,за да му е спокойно.
Важното е,че са избрали пътя си да са независими от общинската хранилка и в същото време креативни за развитието на Общината.Тия,които сега са най-близо до Янакиев,първи ще отидат при новите
11.
До 8
01.02.2025 10:10:43
5
10
Къде да го видиш, като живее в Бургас и там работи.
Също като другият Митко незнамсикой от герб и той си е бургазлийче.
А Губера си живее в София и само лятото идваше.
Ама ние си ги избираме ама преди това ги пишат в списък.
10.
рейзи
01.02.2025 10:08:23
6
16
Чакърова нали беше директор по мое време, а татко й вечният общински съветник и не плащаше пълния размер туристически данък.
9.
НПС
01.02.2025 09:23:08
0
4
Флагман да си провери пак надежните източници
8.
Морски
01.02.2025 08:51:42
6
22
Чакърова хахахаха Ами тя не може две изречения да върже бе хахахаха пропада града със такива малоумни а този другият не съм го виждал никога
7.
ПОМОРИЕЦ
01.02.2025 07:09:14
2
12
Поморие е същия карабатак....гадни алчняри....не се наядоха мамицата им мръсна....
Когато видях,колко сте близки с тези които плюхте,разбрах какви помияри сте....
6.
Шашнат
01.02.2025 07:02:47
10
28
Ха-ха-ха! Няма такъв смях! Ценко топ архитект! Двамата с Чакъровата "ценни кадри"!!! Акъла от баща си го е взела!!! Ами той едно смислено изречение не може да върже! Всички, заедно с кмета "слънце " ги готвят за "високи " позиции "! В този град върлува вирус! Вирусът на високо самочувствие без покритие! Мислят, че като са направили 2 лева от долнопробни хотелчета и кръчмички, са голямата работа!
5.
Gold fish
31.01.2025 23:03:44
9
29
Нареждането било от национално
ниво,„за да се изчистят старите
политици, които са били свързани с
предишната власт и екскмета Рейзи"
казаха наши източници. Хахах
E то по приближени до Рейзи от тези
двамцата здраве му кажи. За
архитектчето иди дойди ами тази
млада дама известна в
близкото минало с други свои
качества и компетенция какъв 4еп ще
дири в общинския съвет и с какво ще
работи в полза на обществото. Баща и
му беше личен ибрикчия на високия
кмет с вечно дългите ръкави на сакото
а ценкото винаги в щаба на гроб рамо
до рамо с пинчо и в ротари клуба
4.
Годжи
31.01.2025 22:58:20
6
28
Напълнихте я тази партия само с нагаждачи, послушковци и алчни бизнесменчета.
3.
Кира
31.01.2025 20:57:06
14
20
Тази новата жената на Ушев ли е? Него шеф на полицията ли ще го правят?
2.
*********
31.01.2025 20:40:16
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
1.
*********
31.01.2025 20:17:02
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Най-скъпото уиски в света празнува 100-годишен юбилей, бутилка от него струва 2.5 млн. евро Най-скъпото уиски в света празнува 100-годишен юбилей, бутилка от него струва 2.5 млн. евро То е носител на три световни рекорда Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, задава ли се скок на цените на услугите Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, задава ли се скок на цените на услугите Напрежението в Близкия изток вече влияе на световните пазари, като цената на суровия петрол се покачва, а ефектът постепенно достига и България Рокадите в МВР продължават: Пратиха Георги Илиев в управлението в Руен Рокадите в МВР продължават: Пратиха Георги Илиев в управлението в Руен Пращат досегашния началник Нури Нуриев в Несебър като разследващ полицай Не бързайте да прибирате зимните дрехи! На тази дата предстои тотален шок с времето, посрещаме пролетта със сняг! Не бързайте да прибирате зимните дрехи! На тази дата предстои тотален шок с времето, посрещаме пролетта със сняг! 16 март е последният от поредицата по-топли дни Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Логично е да подкрепяме Републиканската партия на САЩ, каза той Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Защо първото нещо, което са казали на двамата патолози в Петрохан и Околчица да търсят, е семенна течност, попита Ралица Асенова на протест в София Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Неколцина протестираха срещу разследването по случая "Петрохан" пред Съдебната палата в Бургас Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване В този период се увеличава значително консумацията на хляб, тестени изделия, сладки и други въглехидратни храни Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Според него обаче това е война срещу Китай и Русия, като според теорията на блицкрига след пропуснатите две възможности остава 90-тия ден за победа  Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Учени изследват микроорганизма Cladosporium sphaerospermum като възможна защита за бъдещи космически мисии
Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде. Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Украйна спря добива на газ от газохранилищата Украйна спря добива на газ от газохранилищата На 11 март добива на газ от украинските газохранилища спря, а подземните газохранилища дори бяха попълнени Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос В рамките на изложението участие ще вземат 15 университета от България
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори