×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп отмени ударите срещу Иран, ще има ли ядрена сделка
  • Кабинетът "Радев" се цели в дефицит под 3%
  • Петролът скочи до двуседмичен връх след атака с дрон в ОАЕ
  • Тристранката обсъжда законодателни промени срещу поскъпването
  • Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на столичния район "Средец"
  • Президентът открои дейността на Фондация „Радостина Константинова“
  • Непълнолетен стреля с газов пистолет в центъра на Павликени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Балкански бойкот срещу търговските вериги днес


31 Януари 2025, Петък, 14:00 ч.

Гражданите на Хърватия, Северна Македония, Босна и Черна гора бяха призовани да не пазаруват

Гражданите на Хърватия, Република Северна Македония, Босна и Черна гора бяха призовани да бойкотират търговските мрежи днес в знак на протест срещу високите цени, съобщават местните медии.

Акцията се проведе миналия петък в Хърватия, а за днес е обявена и в други балкански страни.

Хърватската платформа "Ало, инспекторе" призова във Фейсбук гражданите на общ бойкот на магазините и услугите, като ресторанти, хотели, транспорт, доставки и т.н., съобщава националната телевизия ХРТ.

Паралелно се провежда и седемдневен бойкот на три международни търговски вериги – Лидъл, Евроспин и ДМ,

както и на три вида продукти – газирани напитки, вода и препарати за почистване.

Вчера хърватското правителство реши да разшири списъка с продукти с ограничени цени. Списъкът е разширен от 30 на 70 продукта, сред които хляб, тестени изделия, колбаси и консерви, риба и допълнителни млечни продукти. Междувременно търговската верига Кауфланд обяви намаление на редовните цени на над хиляда продукта.

В Северна Македония също се появиха призиви във Фейсбук за бойкот на магазините днес,

предаде МИА. Премиерът Християн Мицкоски изказа неколкократно разбиране за бойкота и обяви засилен контрол и глоби за търговците, които злоупотребяват със закона и мерките за защита на стандарта на живот. Министърът на икономиката и труда Бесар Дурмиши също подкрепи бойкота.

Бойкотът е подкрепен и от опозицията, както и от Занаятчийската камара, "Организацията на потребителите на Македония" и "Партията на пенсионерите".

Неправителствената организация "Алтернатива Черна гора" призова черногорските граждани да бойкотират супермаркети и магазини в цялата страна днес, информира националната телевизия РТЦГ.

Представителят на организацията Зария Павичевич посочи пред телевизията, че целта на бойкота е да напомни на собствениците на магазини, че Черна гора може да се обедини.

Бойкотът бе подкрепен от Съюза на свободните синдикати, както и от премиера Милойко Спаич,

който призова за коректно отношение на търговците към потребителите. Стопанската камара обаче не подкрепи бойкота и го определи като неоправдан, тъй като директно засяга икономиката, която "не е отговорна за предизвикателствата, с които опитва да се справи по този начин".

Призиви за бойкот на магазините днес има и в Босна и Херцеговина,

съобщава националната телевизия БХРТ. Неформална група граждани призова в социалните мрежи за намаляване на ежедневното пазаруване, купуване само на необходими продукти и пълно преустановяване на пазаруването днес. Бойкотът е подкрепен от граждани, организации на потребителите, синдикати и отделни политици, както и от омбудсмана за защита на потребителите.

 


В категории: Политика


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Рут Колева със силен коментар за Дара Рут Колева със силен коментар за Дара 19/05/2026, Вторник 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Как танцува всяка зодия на парти Как танцува всяка зодия на парти 19/05/2026, Вторник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Съкрушителен удар в Джирото Съкрушителен удар в Джирото 19/05/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" 19/05/2026, Вторник 18:40 3
Тервел ИЛИЕВ Дара с изненадващ ход след "Евровизия" Дара с изненадващ ход след "Евровизия" 19/05/2026, Вторник 18:20 9
7
Коментара по темата
7.
До 6
31.01.2025 19:39:53
0
0
Отговорът се съдържа във въпроса "кого да БОЙКОтираме?". Но единственото което ще бойкотира са къркорещите стомаси на българина. На българите, по-точно. Гяурщината е превърната в част от националното самосъзнание- мнозинството от дегенерати искат да се вредят на позицийка в мвр, администрация и други служби, а тези които са вече кацнали там, нямат намерение да си развалят рахата и да се "занимават с глупости", дори това да означава че кравата от която са научени да сучат, да умре, а те да бъдат обявени за излишни, каквито винаги са били.
Цунг-цванг. Наздраве!
6.
*********
31.01.2025 17:55:11
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
Бг
31.01.2025 16:06:24
1
4
Ок. Бойкотират чужди вериги, но у нас дори и родния производител спекулира с цената и влага всякакви боклуци в крайния продукт за да е на по-голяма печалба. При падане на цената на ток, или суровина - цената на крайния продукт не пада, дори се качва. Кой да бойкотираме?
4.
БАШ
31.01.2025 15:42:50
0
11
Маймуните са българята,щото другите (имам предвид всички нации,не само хървати...и т. н.) са мъже с топки,протестират и скачат като един,там е разликата,схващаш ли баце....???
Кои са сега маймуните....???
до 3
3.
Баш йезуит
31.01.2025 14:33:49
14
1
"Гражданите на Хърватия, Северна Македония, Босна и Черна гора бяха призовани да не пазаруват" - Опитват некой майданец да спретнат със тези селяци. Може и да им се получи. Не успяха да направят българите на маймуни , сега пробват комшиите.
2.
Ганьо
31.01.2025 14:28:24
2
19
У нас такъв бойкот не може да стане!Помните какво е казал дядо Славейков преди век и половина - "Не сме народ,а мър.а"!Десетките хиляди така наречени IT специалисти получават достатъчно добри пари и изобщо не гледат цените на стоките!И точно те вдигат цените на имотите!Сега ще тръгне щур хейт срещу мен,но това не интересува обикновеният българин,който едва връзва двата края!
1.
Marinero
31.01.2025 14:21:31
2
18
Ганю спи! Хубаво му е че го дерат по 3 кожи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Къде искаме да се проведе Евровизия догодина, попита той от сцената многохилядната публика Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Сбъднахте мечтата ми, да ви видя обединени, каза на феновете си, препълнили площада пред двореца Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Благомир Коцев е в столицата, за да поздрави лично варненката, превзела европейския връх  от името на всички от морския град Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Имаме много ценни уроци от посрещането ни на Джиро, които биха ни помогнали и в организирането на други мащабни събития, например "Евровизия 2027" Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Срещата идва на фона на подготвяните законодателни промени срещу спекулата и прекомерните надценки Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия До 2028 г. почти всяка втора онлайн поръчка ще пристига в метална кутия, отключвана с код от телефона Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Парите са били в каса на автокъща в Банкя, извършителите са арестувани, но парите ги няма Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ 12 отбора от 11 общини показаха умения, бързина и дисциплина в пожароприложните дисциплини Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент БСП пак ще припознае държавния глава за фаворит, но с червените няма да стигне и до балотаж
Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Това една от по-консервативните европейски страни, основана на традиционни семейни ценности, приеха закон срещу LGBT литературата в училищата, оплакват се от БХК Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok  Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин ще бъде посрещнат на летището от министъра на външните работи на КНР Ван И Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Официалната среща ще се проведе на 2 юни 2026 г. (вторник) от 17:00 до 19:00 Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Представител на Белия дом повтори твърденията на Тръмп, че Куба скоро ще „падне“ и „ние ще бъдем там, за да им помогнем“ Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Задействана е била и системата Ро-Алърт Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Освен столицата, още три големи града вдигнаха ръка и заявиха: "Искаме това домакинство". Това показва мащаба и значението на Евровизия за България, каза министърът
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти искаш ли да си играеш с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Еми и Петьо не иска.
Виц на деня Виц на деня Влиза мъж в аптека и пита:
- Имате ли капут с дъх на ракия?
- Имаме, но днес не дойде на работа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога не е късно да поумнееш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори