След днешната сесия на ОбС - Община Карнобат очаква приемането на държавния бюджет
Първото заседание на местния парламент за 2025 г. протече гладко
Общинският съвет на Карнобат проведе първата си за 2025 г. редовна сесия. На заседанието се гласуваха общо 13 точки, за съжаление без дори да има предложение за държавен бюджет, което драстично усложнява работата не само на тази, но и на всички общини в страната.
Именно заради това, че все още няма приета национална финансова рамка, зам.-кметът Стефка Иванова бе внесла докладна записка за приемане на Годишната програма за управление и разпореждане с имоти общинска собственост. По принцип практиката е тя да се приема непосредствено преди общинския бюджет, но забавянето се отразява негативно и сега с приемането на програмата ще има възможнос да се остави определен период, в който могат да бъдат извършени разпоредителни сделки.
„Започваме годината трудно без бюджет. Приехме заплатите за януари на нивата им от миналата година, защото маркар минималната работна заплата да бе повишена от 933 на 1077 лв., няма финансова рамка. Надяваме се до 14 февруари да бъде внесен поне проект на бюджет за 2025 г. на национално ниво, за да можем да започнем и ние работа. Очакваме още да бъдат приети и законите за бюджетите на НЗОК и на Общественото осигуряване, защото те също са ключови”, каза зам.-кметът Стефка Николова.
Иначе самата сесия на Общинския съвет днес се проведе без кмета Георги Димитров, който отсъстваше по уважителни причини. Гласуването протече гладко и докладните бяха приети с пълно мнозинство, тъй като предварително бяха обсъдени обстойно по време на постоянните комисии.
Любопитно неформално предложение след официалния край на сесията пък направи общинският съветник Пламен Костадинов. Той поиска да се направи анкета за това дали сесиите и постоянните комисии да не трябва да се провеждат сутринта, вместо в следобедните часове - такова решение би освободило графика на съветниците в дните, когато се провеждат заседанията и би помогнало на работата им.
Община дава до 10 000 евро за трето и всяко следващо дете в битка с демографската криза
Малко Търново събира рок, спорт и Странджа: Сигнал дава тон на тридневния празник
Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване
БАБХ потвърди антракс във ферма с 205 говеда край Ловеч
Левски е на 90 минути от Шампионската лига - Атина решава всичко
Слагат таван на таксите за платено обучение в държавните университети
Точен мерник в памет на двама герои: СДВР триумфира на полицейския турнир в Бургас
Сигнал до Флагман.бг: Гъсеници превзеха блок в Меден рудник: Падат върху хората и влизат в домовете
Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек
Пенсионната възраст върви към 70 години, бъдещата пенсия ще е средно 63% от заплатата
Николай Димитров: Модернизираме училищния двор на ПГТ "Иван Вазов" в Слънчев бряг
Килър, маскиран като немощен старец, разстреля бос на кавказката мафия в Израел
