Опит за убийство срещу известен бизнесмен, свързан с аферата "Митници" и Петя Банкова
Опитаха се да ликвидират Димитър Николов-Шопа
Свиленградският бизнесмен Димитър Николов-Шопа стана обект на покушение, след като неизвестен мъж се опита да го застреля на пътя край село Момково. Инцидентът е станал вчера около 17:00 часа, съобщава e-svilengrad.com.
Според първоначалната информация Николов се е движил с личния си джип „Тойота“ в посока Свиленград, когато спрял, за да качи стопаджия. Веднага след като мъжът се качил в автомобила, извадил пистолет със заглушител и направил опит да открие огън. Бизнесменът успял да реагира мигновено и хванал ръката на нападателя, вследствие на което бил произведен един изстрел. Куршумът пробил тавана на автомобила, но Николов останал невредим.
След неуспешния опит за покушение нападателят избягал, но по-късно е бил задържан от полицията.
Кой е Димитър Николов-Шопа?
Димитър Николов, по-известен като Шопа, не е случаен играч в бизнеса. Той е добре познат предприемач в Хасковска област, като има участия в различни сектори и дългогодишен опит в сферата на търговията и услугите. Името му се свързва с редица проекти в региона, а също така се появява в публичното пространство във връзка с разследвания и бизнес конфликти.
Кой е нападателят?
Според неофициална информация, нападателят е Янко Полицаят от Димитровград, добре познат на органите на реда с предишни криминални прояви.
Разследването продължава
По случая е образувано досъдебно производство, а разследването продължава. Джипът на Димитър Николов е иззет като веществено доказателство, като върху тавана му е открита дупка от изстрела.
Припомняме, че Димитър Николов-Шопа беше задържан по случая с ареста на бившата шефка на „Митници“ Петя Банкова, което допълнително засили интереса към него в последните месеци.
Прокуратурата ще плаща над 100 000 евро на шеф на военното разузнаване
МВР проверява информацията дали Петьо Петров-Еврото е задържан в Белград
"Кажете сбогом на електричеството": Иран публикува списъци на енергийни мишени в Близкия изток
Бебето и майката от тежката катастрофа с линейка са в стабилно състояние
Чешката полиция разследва евентуална руска следа при пожар в завод за отбрана
30-годишна жена е загинала при катастрофа на АМ „Тракия“ край Нова Загора
Арина Сабаленка стигна осминафиналите в Маями и продължава защитата на титлата
Българинът привикна, че парите в политиката са мръсни и вече и не пита откъде са
БДУ инициира национална конференция за връзката между социалните услуги и образованието
17-годишен вратар е в болница след тежък инцидент по време на мач
Над 150 души продължават да живеят в постоянен страх в софийски блок
Независимият културен сектор под силен финансов натиск, заради забавените плащания по ПВУ

Уж Джип, пък Тойота?