×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Училища в София минават онлайн заради липсата на парно
  • В петък ни очаква слаб вятър и температури до 12 градуса
  • Бившият министър на образованието Галин Цоков оглави Института по образованието
  • Съдебният съвет отпусна 1.7 млн. лв. за нови сървъри след хакерска атака в съда
  • Етнографският музей в Бургас отваря детска работилничка за мартеници
  • Гърция обяви извънредно положение на още един остров - Аморгос
  • В петък ЦАУ „Освобождение“ в „Славейков“ няма да работи с граждани
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вицепрезидентът: Стамболов ни завеща как се гради държавност и какво е безпределна любов към отечеството


30 Януари 2025, Четвъртък, 15:50 ч.
Автор: Флагман.бг

Днес бе почетена паметта на политика пред паметниката му в УНИбит

Стефан Стамболов е един от най-доблестните български политици, един от най-гениалните български държавници. Той ни завеща как се създава държавност, как се градят институциите и връзките между тях. Беше убеден, че България трябва да бъде мощен обединителен фактор в цяла Югоизточна Европа. Завеща ни безпределната си любов към отечеството, за което даде най-свидното – живота си. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на церемонията по отбелязването на 171-годишнината от рождението на Стефан Стамболов пред паметника на политика, революционера и поета в София.

„Този паметник показва, че можеш да съсечеш ръцете, главата, можеш да убиеш физически, но не може да разсечеш духа на човека. Докато има българи и България, ще го има и спомена за личности като Стамболов“, заяви в словото си Йотова. Тя посочи, че той е единственият български политик в новата българска история, толкова много цитиран, анализиран от чуждестранни политици, журналисти, философи.

„Американски анализатори го определят като най-големия държавник на Балканите, британски дипломати мечтаят и в тяхната страна на всеки 100 години да се ражда по един човек като Стефан Стамболов. Безспорно е противоречива личност, но дори дядо Петко Славейков, известен с негативното си отношение към него, му отдава значимото и го нарежда сред първите десет личности на новото време“, припомни вицепрезидентът, като подчерта, че в българското съвремие политикът е недостатъчно познат.

„Ние не отбелязваме само 171 години от неговото рождение, а хвърляме мост назад във времето. Имаме нужда от това връщане днес, когато много изтъня нишката, която трябва да свързва институциите и те да работят заедно за благото на България и българския народ, когато изтъня разбирането за държавност“, заяви Илияна Йотова. Тя изтъкна, че със своята огромна любов към България, със своите послания, с ентусиазма и амбицията си Стамболов и неговото дело трябва да бъдат всеки ден сред нас.

„Стефан Стамболов казваше, че Освобождението е само началото, за да я има модерна България, трябва да има истински и работещи институции. И положи много усилия за създаването им. Направи така, че за България да се заговори в цяла Европа. Беше голям визионер – за него македонският въпрос не беше само национален и само балкански, а международен. Имаше своето виждане как трябва да се освободи останалата под робство част от българския народ. Толкова много направи в иначе много кратката си политическа биография“, подчерта вицепрезидентът.

 

 


В категории: Политика , София


Флагман.БГ Мартина от "Ергенът" преди десетките операции Мартина от "Ергенът" преди десетките операции 13/02/2025, Четвъртък 16:40 1
Флагман.БГ Супериграта Sugar Ville е вкусотия на екрана Супериграта Sugar Ville е вкусотия на екрана 13/02/2025, Четвъртък 16:35 0
Флагман.БГ Очевидец с разкрития за масовия бой до НДК Очевидец с разкрития за масовия бой до НДК 13/02/2025, Четвъртък 15:22 1
5
Коментара по темата
5.
Не я слушайте!
30.01.2025 17:49:54
0
3
Те се кефи, че нейната продажна капацуна ще остане цяла.
4.
Ку Ку
30.01.2025 17:48:19
0
5
Ти нормален ли си? Апостол на Търновския революционен окръг, заместник на Левски... бил турски агент, това само издухана мурзилка може да го пльосне тука.
3.
"Днес
30.01.2025 17:46:47
0
1
бе почетена паметта на политика пред паметниката му в УНИбит"

Афффторът на туй заглавие явно не е излизал по-далеч от родното си село. Паметникът на снимката е в градинката на "Кристал" в София, на ъгъла на "Царя" и "Раковска", а в дъното дори се вижда част от надписа на Театъра на армията.
Под УНИбит [sic!] - какво е имал наум, само афффторът си знае. Ако е УНИБИТ, то той се намира доста по-далече, на Цариградско шосе и там няма паметник на Стамболов.
Що си ни смените професиите, а?
2.
Бай..,..
30.01.2025 16:32:04
7
1
Има съмнение, че Стамболов и З. Стоянов са били турски агенти .
1.
Мимоза
30.01.2025 16:19:51
0
7
Добре го е казал преди повече от век, но още не се е случило:
,,за да я има модерна България, трябва да има истински и работещи институции."
Информативно - под снимката пише че почитта е изнесена в двора на УниБИТ. Всъщност е в градинката ,,Кристал", в УниБИТ е бюст-паметник и изглежда доста реалистично.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Живущи от "Меден рудник" бесни: EVN ни оставя постоянно без ток Живущи от "Меден рудник" бесни: EVN ни оставя постоянно без ток Хората недоволстват, защото електричеството спира през 2 дена Свидетел на катастрофата - майката изхвърча чак в храстите Свидетел на катастрофата - майката изхвърча чак в храстите Двамата шофьори се обвиняват взаимно за тежкия инцидент Мартина от "Ергенът" преди десетките операции Мартина от "Ергенът" преди десетките операции Бръмчалката се определя като "жена – четири сезона" Удар по влюбените! Мощна магнитна буря ни връхлита на Свети Валентин Удар по влюбените! Мощна магнитна буря ни връхлита на Свети Валентин Прогнозата показва, че Земята ще бъде под въздействието й през цялата седмица Кола помете майка с двете деца на тротоар Кола помете майка с двете деца на тротоар Жената е в критично състояние с множество наранявания УМБАЛ „Дева Мария“: Световно признание за прецизност в лъчелечението след успешен международен одит на IAEA УМБАЛ „Дева Мария“: Световно признание за прецизност в лъчелечението след успешен международен одит на IAEA Гордеем се с високата оценка- резултатът от одита е доказателство, че можем да предложим на пациентите лечение на световно ниво тук в България “ – сподели началникът на отделението д-р Емилия Барша Две изложби на украинската общност в Бургас ще отбележат три години от войната Две изложби на украинската общност в Бургас ще отбележат три години от войната Посолството на Украйна в България и Почетното Консулство на Украйна в гр.Бургас ще представят експозициите „Pictoric“ и „Stop Ecocide Ukraine“ Собственикът на „Рошен“ пред арест Собственикът на „Рошен“ пред арест Обвиниха бившия украински президент Петро Порошенко в държавна измяна. Заводите му се национализират Очевидец с разкрития за масовия бой до НДК Очевидец с разкрития за масовия бой до НДК Скандалът е избухнал в заведение за хранене и се е пренесъл навън Чукна 58 г., но изглежда все така чудесна Чукна 58 г., но изглежда все така чудесна Водещата на "На кафе" Гала няма да води предаването до края на седмицата
Шокиращи разкрития за афганистанеца, мачкал наред в Мюнхен (ВИДЕО) Шокиращи разкрития за афганистанеца, мачкал наред в Мюнхен (ВИДЕО) Tой трябва да бъде наказан и трябва да напусне страната, призова федералният канцлер Олаф Шолц Мъж намушкан след леко ПТП в София, нападателят е задържан Мъж намушкан след леко ПТП в София, нападателят е задържан 35-годишен мъж е обвинен в причиняване на средна телесна повреда след инцидент на бул. „Цариградско шосе“ Имигрант гази с кола невинни хора - новото нормално в либерална Германия Имигрант гази с кола невинни хора - новото нормално в либерална Германия 26-годишен афганистанец се вряза с автомобила си в мирна демонстрация и рани 28 души Паника от цунами в Турция: Готвят евакуация на любими на българите курорти Паника от цунами в Турция: Готвят евакуация на любими на българите курорти Скорошният „морски отлив“ от последните дни се дължи на метеорологична ситуация и няма пряка връзка със сеизмичната активност в Егейско море, смятат местните власти Подигравка! Този продукт се продава за 17,99 лева при производителя и 33,32 в хипермаркета Подигравка! Този продукт се продава за 17,99 лева при производителя и 33,32 в хипермаркета Става въпрос за магазин Билла  Край с ПСЖ Край с ПСЖ Катарците се изтеглят от Франция  Зарязаха го сам на Свети Валентин Зарязаха го сам на Свети Валентин Меган Маркъл беше забелязана да слиза от частен самолет, който я върна у дома в Калифорния - след като остави принц Хари сам на Invictus Games в Канада Заради пари? Известен спортен журналист си отиде от този свят, 2-годишно дете остана пълно сираче Заради пари? Известен спортен журналист си отиде от този свят, 2-годишно дете остана пълно сираче Адан Манзано бе изгряваща звезда в САЩ, любимата му почина преди по-малко от година в катастрофа Изтръпна от плочките на конкурента си Изтръпна от плочките на конкурента си Мартин изглежда се притесни от привлекателния вид на колегата си ерген Спаси я от кофа за боклук и я продаде за 50 000 лева Спаси я от кофа за боклук и я продаде за 50 000 лева За рядкото първо издание на „Хари Потър и философския камък“ наддаваха хора от цял свят
Бойко Борисов Бойко Борисов Който не целува попа по ръката, целува кръста Виц на деня Виц на деня - Скъпа, сънувах много хубав сън, че съм ерген и ти искам ръката!
- И защо си толкова радостен?
- Защото ми ОТКАЗА!...
Виц на деня Виц на деня Пена и Вуте завели кравата на бик. Пена гледа и се прехласва.
- Вуте, като гледам и на мен ми се прииска!
- Не знам, Пено, я съм 'зел пари само за кравата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бъди велик в делата си така, както си бил и в мислите си
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори