Факултетът по класически и нови филологии на СУ разширява дейността си в бургаския филиал
Деканът на факултета проф. д-р Гергана Петкова, заедно с директора на бургаския филиал на СУ проведоха работна среща с кмета Димитър Николов и зам.-кмета по образование
Факултетът по класически и нови филологии /ФКНФ/ на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ припознава Бургас като град - модел за развитие и среда, в която да сподели образователния и научния капацитет на водещото академично звено в обучението по чужди езици и култури в България.
Деканът на факултета проф. д-р Гергана Петкова, заедно с директора на бургаския филиал на СУ проведоха работна среща с кмета Димитър Николов и зам.-кмета по образование. На нея проф. Петкова очерта перспективи за развитие на факултета в рамките на филиала на Софийския университет.
ФКНФ ще разшири дейностите си за бургаските ученици и студенти, така че да бъде отговорено на изключителния интерес в Бургас към езици и култури от различни краища по света. Това ще се случи чрез разнообразни курсове и семинари, обучения, фестивали и културни събития. Продължават усилията за въвеждане на бакалавърска програма, която да отговори на интереса към източните езици. Японистиката, заедно с Китаистиката и Кореистиката са сред най-предпочитаните специалности от филологическите направления. Бургас предлага всички възможности такива програми да станат факт.
По време на срещата стана ясно, че във всеки випуск по японски, китайски и корейски езици на Факултета се обучават студенти от Бургас. Немалка част от тях имат готовност да се завърнат в родния град и да пренесат придобитите знания като учители и университетски преподаватели.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Да, само че стават само тези, чиито родители са с връзки или бивши учители, деца на директори.
Или с пари...
За всички останали е мисия невъзможна...
Бургас няма нужда от още университети!!!
Къде ще работят завършващите?!?!
При положение, че няма работа!!!
Имате ли си представа колко учители работят като продавачи в магазини?!?!?!
БСУ, "Асен Златаров" - какво е значението, когато нивото е паднало навсякъде във всеки един бг университет!!!
Университетите станаха едни търговски дружества, както са и училищата, болниците, т.е. всичко е една пирамида за пари, но не и за качество...
Масово завършват и остават без работа...
Това е в България, а вече се наблюдава и в целия свят...