Факултетът по класически и нови филологии на СУ разширява дейността си в бургаския филиал
Деканът на факултета проф. д-р Гергана Петкова, заедно с директора на бургаския филиал на СУ проведоха работна среща с кмета Димитър Николов и зам.-кмета по образование
Факултетът по класически и нови филологии /ФКНФ/ на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ припознава Бургас като град - модел за развитие и среда, в която да сподели образователния и научния капацитет на водещото академично звено в обучението по чужди езици и култури в България.
Деканът на факултета проф. д-р Гергана Петкова, заедно с директора на бургаския филиал на СУ проведоха работна среща с кмета Димитър Николов и зам.-кмета по образование. На нея проф. Петкова очерта перспективи за развитие на факултета в рамките на филиала на Софийския университет.
ФКНФ ще разшири дейностите си за бургаските ученици и студенти, така че да бъде отговорено на изключителния интерес в Бургас към езици и култури от различни краища по света. Това ще се случи чрез разнообразни курсове и семинари, обучения, фестивали и културни събития. Продължават усилията за въвеждане на бакалавърска програма, която да отговори на интереса към източните езици. Японистиката, заедно с Китаистиката и Кореистиката са сред най-предпочитаните специалности от филологическите направления. Бургас предлага всички възможности такива програми да станат факт.
По време на срещата стана ясно, че във всеки випуск по японски, китайски и корейски езици на Факултета се обучават студенти от Бургас. Немалка част от тях имат готовност да се завърнат в родния град и да пренесат придобитите знания като учители и университетски преподаватели.
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа

Да, само че стават само тези, чиито родители са с връзки или бивши учители, деца на директори.
Или с пари...
За всички останали е мисия невъзможна...
Бургас няма нужда от още университети!!!
Къде ще работят завършващите?!?!
При положение, че няма работа!!!
Имате ли си представа колко учители работят като продавачи в магазини?!?!?!
БСУ, "Асен Златаров" - какво е значението, когато нивото е паднало навсякъде във всеки един бг университет!!!
Университетите станаха едни търговски дружества, както са и училищата, болниците, т.е. всичко е една пирамида за пари, но не и за качество...
Масово завършват и остават без работа...
Това е в България, а вече се наблюдава и в целия свят...