Факултетът по класически и нови филологии на СУ разширява дейността си в бургаския филиал
Деканът на факултета проф. д-р Гергана Петкова, заедно с директора на бургаския филиал на СУ проведоха работна среща с кмета Димитър Николов и зам.-кмета по образование
Факултетът по класически и нови филологии /ФКНФ/ на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ припознава Бургас като град - модел за развитие и среда, в която да сподели образователния и научния капацитет на водещото академично звено в обучението по чужди езици и култури в България.
Деканът на факултета проф. д-р Гергана Петкова, заедно с директора на бургаския филиал на СУ проведоха работна среща с кмета Димитър Николов и зам.-кмета по образование. На нея проф. Петкова очерта перспективи за развитие на факултета в рамките на филиала на Софийския университет.
ФКНФ ще разшири дейностите си за бургаските ученици и студенти, така че да бъде отговорено на изключителния интерес в Бургас към езици и култури от различни краища по света. Това ще се случи чрез разнообразни курсове и семинари, обучения, фестивали и културни събития. Продължават усилията за въвеждане на бакалавърска програма, която да отговори на интереса към източните езици. Японистиката, заедно с Китаистиката и Кореистиката са сред най-предпочитаните специалности от филологическите направления. Бургас предлага всички възможности такива програми да станат факт.
По време на срещата стана ясно, че във всеки випуск по японски, китайски и корейски езици на Факултета се обучават студенти от Бургас. Немалка част от тях имат готовност да се завърнат в родния град и да пренесат придобитите знания като учители и университетски преподаватели.
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток

Да, само че стават само тези, чиито родители са с връзки или бивши учители, деца на директори.
Или с пари...
За всички останали е мисия невъзможна...
Бургас няма нужда от още университети!!!
Къде ще работят завършващите?!?!
При положение, че няма работа!!!
Имате ли си представа колко учители работят като продавачи в магазини?!?!?!
БСУ, "Асен Златаров" - какво е значението, когато нивото е паднало навсякъде във всеки един бг университет!!!
Университетите станаха едни търговски дружества, както са и училищата, болниците, т.е. всичко е една пирамида за пари, но не и за качество...
Масово завършват и остават без работа...
Това е в България, а вече се наблюдава и в целия свят...