Концерти, пътуващо кино, театрални постановки и стендъп комедия - какво да очакваме в Царево
Силен тласък на културните събития в общината през есенно-зимния период
Традиционно община Царево се утвърди като предпочитано място за културни събития и изкуство през летния туристически сезон с фестивали и концерти за различен тип публика, но през изминалата и настоящата година има бум и на събитията през зимата.
Освен събитията, организирани от общинската администрация – коледен фестивали празнични събития, силен тласък на културния календар дава и местното читалище „Георги Кондолов“. То от години е подслон за местните самодейци и организатор на гостуващи театрални постановки, но през последната година значително промени и обогати програмата си.
В календара на Читалището през зимата има освен литературни четения и представяне на съвременни български автори, също и пътуващо кино, в които местните имаха възможност да гледат едни от най-силните заглавия за сезона - „Гунди – легенда за любовта“; „Заведи ме вкъщи“ с Асен Блатечки, „Почивката с бай Иван“ и „Без крила“ с Наум Шопов; Прожекция на филма за героизма и успеха на българският плувец Цанко Цанков.
Играха се пред препълнена зала постановките: „Кафе с претенция“ – Театър „Българска армия“ с участието на Иван Радоев, Юлиян Вергов и Моньо Монев; „Крадецът на праскови“ – МДТ „К. Кисимов“ – гр. Велико Търново, с участието на Веселин Калановски, Мариела Топалова, Борис Атанасов, Детелин Кандев, Стефка Златкова и Стефан Методиев; „Последният полов атлет“ – ДТ „Йордан Йовков“ – гр. Добрич, с участието на Николай Урумов.
И освен че предстоят още представления: 28. 01. 2025 – „Милионерът“ – ДТ „Невена Коканова“ – гр. Ямбол, с участието на Тончо Токмакчиев; 14. 02. – „Брак по спешност“ – ДТ гр. Търговище, с участието на Мая Бежанска; 17. 02. – „Малката кибритопродавачка“ – детски театър за учениците от СУ „Н. Вапцаров“ – гр. Царево, в Читалището стендъп комедийно шоу ще изнесат и двама от най известните комедианти - 05. 02. – Стендъп-комеди шоу „Кайма и зрелища“ – Георги Кючуков; 06. 03. – „Образцов дом“ – Димитър Иванов – Капитана.
Заедно с това Читалището продължава да развива и подкрепя самодейните състави и ансамбъл, като изнесоха редица празнични концерти за юбилейната годишнина, новогодишните празници и др. С подкрепата на общината то се утвърждава като основа културна институция, в която жителите и гостите на всички населени места от общината могат да открият нещо за себе си.



Три дни след историческия триумф: Как световната преса разчете испанския гений на Мондиал 2026
Европа пресъхва: Извънредно положение и драстични водни ограничения заради историческата жега
Жена е загинала при бруталната катастрофа край Владая, а две деца са в болница
Исторически прецедент в Европа: Франция забрани социалните мрежи за деца под 15 години
ЕС удари AliExpress с 550 млн. евро: Опасни и фалшиви стоки оставали онлайн седмици
Дрон влиза в битка с комарите над бургаските езера: Вижте графика
Пълна промяна за ул. „Търговска“ в Бургас
Огнен ад край летището в Бордо: Двама пожарникари загинаха, полетите са нарушени
Две звезди Мишлен, 49 000 мравки и риск от затвор: Прокуратурата погна ресторантьор
Мъж издъхна с белезници в Болоня: Защо го задържаха и прекалиха ли полицаите
Петролът прехвърли 92 долара: Войната и ударите по танкери заплашват доставките
Металът пази хората, бетонът инфраструктурата: Нов спор за мантинелите по магистралите
