Как партньорът на Levis в България прецака 500 служители от цеха си в Бургаско
Стотици очакват между 3 и 6 заплати
Над 500 служители от шивашкото предприятие „Динатекс България“ в руенското село Зайчар са останали на улицата, след като дружеството е преустановило работа, а стотици работници не са получили между 3 и 6 месечни възнаграждения, научи Флагман.бг.
Проблемите за компанията, която работи от 16 години в община Руен, започнали в началото на миналата година, когато започнало освобождаване на служители без ясни мотиви.
По информация на Флагман.бг сривът на компанията, която бе стратегически партньор на световноизвестната марка за дънки и якета „Levis“, е резултат от спорове между турските съдружници. Конфликтите са се отразили осезаемо на целия бизнес, а само за година едно от най-стабилните предприятия в община Руен е съсипано. Във фабриката работеха хора от Руен, Айтос и Сунгурларе.
Работниците реално са в „Параграф 22“, защото могат да бъдат обезщетени от държавния фонд за „Гарантиране на вземанията на работници и служители“ само ако „Динатекс България“ ООД обяви фалит. Това обаче може да се случи единствено при желание на съдружниците, които очевидно не искат да го направят, тъй като дружеството има и други дългове, а активите трябва да бъдат обявени за продан.
„Очевидно се прави опит да се декапитализира дружеството, но това може да отнеме и няколко години. Тук е необходимо държавата да се намеси адекватно“, коментира пред Флагман.бг юрист, добре запознат с казуса.
По информация на дежурния ни редактор до Инспекцията по труда са изпратени над 200 сигнала.
Какви мерки са предприети – очаквайте по-късно днес във Флагман.бг!
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити
Унгария забранява вноса на селскостопански продукти от Украйна
Кафето намалява стреса
Хамилтън се разрева заради Арсенал
Евакуират Рики Мартин на Балканите
Прокурорският син заловен от ГДБОП
Кои зодии са най-добри приятели - астрологичен гид
Летни десерти без печене - лесни идеи
Българка пощури полицията в Австрия и Германия
Огромен екшън в София, цял отбор ченгета задържа Марто Боксьора
Домашен хляб - лесни стъпки за пухкав резултат
Щастлив период за една зодия в края на май
22/05/2026, Петък 19:00
0

Но скоро ще почнат да работят за китайци. Китайците забогатяват, вече не искат да работят за дребни стотинки и така БГ отново става актуална. Ние все сме последна дупка на кавала.
"Ако имаше конкуренция, ..." - така е в ЕС за който гласувате. Не се оплаквай!
Трябва да са доволни, че са работили за американска фирма и имат опит!
Ако имаше конкуренция, нямаше да си позволят да правят каквото си искат. Хората припадат, свястяват ги и продължават да работят по 12ч. И ЗАЩООО? Защото няма работа никъде и хората са принудени да работят там, не че им е кеф...
------
Виси да не казвам какво... Крайно неприятно е да четем неграмотно написани статии