Съдът се произнеся в двуседмичен срок за промените в регистрацията на ДПС
Решението ще е свързано и с изключването на Делян Пеевски
Софийският градски съд ще се произнесе в двуседмичен срок по заявлението за промени в регистрацията на ДПС, приети на Централния съвет на партията, свързани с изключването на Делян Пеевски. Това съобщи съдията по делото в края на днешното заседание, предава dariknews.bg.
В началото на заседанието беше уточнено, че заявлението е свързано с изключването на Пеевски като член на партията, председател на формацията, както и от Централния съвет и Централното оперативно бюро.
Според прокурор Радослав Стоев Пеевски не е бил надлежно уведомен. Надлежното уведомяване е в писмен вид с обратна разписка, по делото няма такива документи, които да удостоверяват надлежното уведомяване на Делян Пеевски. За имейлите – няма доказателства, че този имейл е бил отворен от Делян Пеевски, обясни прокурорът.
Проблем е, че решението е взето с падащ кворум, а не с 2/3 от членовете на Централния съвет, защото трябва да се уточни какъв е този падащ кворум. Ако присъстват 20 членове на Централния съвет, означава ли решението, което са взели, че е законосъобразно, каза още прокурорът.
В края на 2024 г. Софийският градски съд отказа вписване на промени в регистъра на политическите партии по партидата на ДПС. Промените са свързани с изключването на Делян Пеевски, Халил Летифов, Искра Михайлова-Копарова, Йордан Цонев, Хамид Хамид, Станислав Анастасов, Радослав Ревански, Ертен Анисова. В мотивите на съда пише, че в устава на партията липсва разписана процедура относно свикването на Централното оперативно бюро (ЦОБ) и уведомяването на санкционирания член за изключването му.
Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Осем души са ранени при сблъсък между туристическо корабче и две гондоли във Венеция. Инци
Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор
Над 40 000 българи вече подадоха данъчни декларации в кампанията на НАП
Гала става участник в „Като две капки вода“
Внезапно почина известен бизнесмен
България защити европейската титла по спортна стрелба до 16 години в Бургас
Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната
Паника на борда на Wizz Air: Изпратиха изтребители към полет до Лондон заради предполагаем тероризъм
КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър
Лъчезар Йорданов е шампион в седемнадесетото издание на турнира по ускорен шах за купа „Янко Гюзелев“
ЦСКА с позиция за поведението на Давид Пастор
Мъж е с опасност за живота след нападение с нож в Морската градина на Варна
