Иззеха нелегални вейпове за над 500 000 лева на територията на град София
Общата им бройка е над 18 000 и стоката е трябвало да се продава на дребно в страната ни
Електронни цигари без български акцизен бандерол за над половин милион лева са задържани при операции на митнически служители митнически служители.
"В периода от 10 до 17 януари 2025 на територията на град София митническите служители са извършили специализирани операции по линия превенция срещу акцизните нарушения. В хода на проверките са проверени множество складове и търговски обекти, както и адреси на физически лица", разказа Никола Великов - началник отдел "Митническо разузнаване и разследване".
Общата им бройка е над 18 000 и стоката е трябвало да се продава на дребно в страната ни.
Росен Василев - директор на ТД Митница - София обясни, че само през вчерашния ден са задържани над 330 литра течност за електронни цигари. Най-често незаконната стока се съхранява в частни домове на физически лица, добави той пред БНТ.
"Те нямат разрешение за търговия с тютюневи изделия и стоката изцяло представлява контрабанда, която не е разрешена да се продава на нашия пазар и отделно не са заплатени акцизите".
Стоката е конфискувана, образувани са досъдебни производства.
СУ „Н. Й. Вапцаров“ - Царево отбеляза 150 години от Априлското въстание
Баскетболен кош падна върху момче
Ангажирани и доволни служители – как да създадем силни екипи?
Пеевски взима почти 3 пъти повече гласове от Доган в Турция
Двама шофьори се скараха на АМ "Тракия", единият напръска другия с лютив спрей
Първи вълни цунами достигнаха източното крайбрежие на Япония
Отиде си летописецът на прехода Джони
Извънредно! Тежка катастрофа между патрулка и лека кола, полицай лежи на земята (СНИМКИ)
Той е абсолютният рекордьор по преференции
Ученици от Математическата гимназия проследиха в реално време съдебно заседание в Апелативен съд-Бургас
Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България
Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май
