Горанов: Ще пишат Асен Василев в учебниците, защото показа как хората да са богати със заеми
В мирно време той направи революция, коментира бившият финансов министър от ГЕРБ
Асен Василев заслужи и ще го пишат в учебниците по стопанска история успоредно с тези герои на прехода, защото той се опита да смени в мирно време доктрината как се управлява една модерна европейска държава. Това каза в „Лице в лице“ по бТВ бившият финансов министър Владислав Горанов.
„В мирно време съпредседателят на „Продължаваме промяната“ направи революция – опита се да обясни на хората, че могат да бъдат богати за сметка на заеми“, допълни той.
„Темата с бюджета не е новина и това, че ще се наложи временно фискалният резерв да намалее, докато не се запълнят нови заеми, не е събитие. Начинът, по който Теменужка Петкова анонсира, че ще се наложи да бъдем на дефицит, едва ли изненадва някого“, заяви Горанов.
"Оттеглянето на бюджета и данъчните закони е нещо естествено, защото сегашното правителство трябва да сложи нови рамки в тези числа и да отговаря на приоритетите му", добави той.
"Аз съм бил един от критиците на начина, по който бяха представени очакванията за приходите в бюджета за 2025 г. Уравнението няма да е лесно", предупреди бившият министър.
По думите му Европейската комисия не вярва, че ще успеем да съставим бюджет с 3% дефицит.
"Това е най-голямото предизвикателство пред нас. Там, накъдето се движим, не ни чака нищо добро", каза още Горанов.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали

По законите на борбата малцина от идеалистите комунисти дочакаха живи 9-и септември 1944 година. Не е трудно да се разбере, че най-добрите, най-храбрите, най-честните и последователните са загинали. Така е било винаги в историята. Често пъти у нас се е подмятало, че мнозина от оцелелите партизани , бунтовници от промяната и жълтите павета съвсем не могат да се похвалят с достойно поведение, а при някои твърденията за активно участие в борбата били неоснователни. Особено силен е този намек в спомените на Славчо Трънски, където се говори за хитреците, които просто са престояли известно време по планините, избягвайки всички опасности.
Най накрая ми падна. Почвай да подскачаш и виеш като карпатски чакал щото идвам.
Разбра ли, плондер ?
Добре усвояват, способни ученици..
Да направи революция.
Опита се да обясни на хората, че могат да бъдат богати за сметка на заеми…
Асен Василев рекламира бързи кредити, които някой друг ще плаща!
Има такова правило:
Вземаш чужди пари, връщаш свои....
Ама ПП се надяват да забягнат в офшорките си и да си живеят от комисионните!
Да се надяваме, че няма да избягат като Белградския крадец.