Деница Сачева: Трудното тепърва предстои
Сегашното управление е сложно и крехко, сподели избраната за председател на комисията по труда и социалната политика
"Всяка от партиите е наясно, че трябва да направи тежки компромиси, за да работим заедно". Това каза в интервю за БНР Деница Сачева от ГЕРБ-СДС за формулата на управление на редовния кабинет.
Партиите, които формират съвместното управление, имат изключително много различия – както идеологически, така и във вижданията си кое е полезно за държавата, обясни тя и посочи като примери здравеопазването, образованието, икономическата и данъчна политика.
По думите й, конструкцията на сегашното управление е "изключително трудна, сложна и крехка".
"Състоянието на държавния бюджет е критично", заяви още Деница Сачева. Според нея "трудните разговори тепърва предстоят".
Както е известно, ГЕРБ, БСП и "Има такъв народ" гласуваха ЗА правителство с премиер Росен Желязков.
За да може да мине то, депутати от политическата формация на Ахмед Доган същото подкрепиха Желязков и правителството.
Деница Сачева от ПГ ГЕРБ-СДС е председател на комисията по труда и социалната политика към НС.
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света

Колкото до Сачева - много ни изложи в международен план като излъга пред Дойче Веле за 80 бити полицаи, които били в болница.
Сега опозицията ще вадят старите скрибуцащи плочи и ще пречат на заседанията. Ми, то друго какво им остана.
Киро каза, че Караджов не му харесва...
Просто чакам Караджов да си отвори устата!
А иначе ПП се събраха с ДПС-НН и станаха ПП-НН :)
Сега са в един кюп с Пеевски, Костя и Радо Гела :)
Пеевски пак ще им начуква канчетата, а ПП-НН ще се свиват в скута му....
Пари имаше при Асен Василев!
Сега почва голямото Крадене!
Нали и Главчев(между другото е свестен Човек) е от квотата на ГЕРБ??
Крадеца вика…дръжте крадеца…
Гейберастки бандити
Отново ще продължат да ни държат бедни и гладни, а те ще крадат и ще живеят в разкош.
ГЕРБ означава мизерия и бедност за народа.
Знаем, че скорпионите са винаги минорни и топманипулатори. Ползвай си със здраве собствените си прокламации и сценарии.
Има Друг, който ръководи Всичко и вече се вижда Светлина в тунела за нормалните хора по света!