Деница Сачева: Трудното тепърва предстои
Сегашното управление е сложно и крехко, сподели избраната за председател на комисията по труда и социалната политика
"Всяка от партиите е наясно, че трябва да направи тежки компромиси, за да работим заедно". Това каза в интервю за БНР Деница Сачева от ГЕРБ-СДС за формулата на управление на редовния кабинет.
Партиите, които формират съвместното управление, имат изключително много различия – както идеологически, така и във вижданията си кое е полезно за държавата, обясни тя и посочи като примери здравеопазването, образованието, икономическата и данъчна политика.
По думите й, конструкцията на сегашното управление е "изключително трудна, сложна и крехка".
"Състоянието на държавния бюджет е критично", заяви още Деница Сачева. Според нея "трудните разговори тепърва предстоят".
Както е известно, ГЕРБ, БСП и "Има такъв народ" гласуваха ЗА правителство с премиер Росен Желязков.
За да може да мине то, депутати от политическата формация на Ахмед Доган същото подкрепиха Желязков и правителството.
Деница Сачева от ПГ ГЕРБ-СДС е председател на комисията по труда и социалната политика към НС.
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа

Колкото до Сачева - много ни изложи в международен план като излъга пред Дойче Веле за 80 бити полицаи, които били в болница.
Сега опозицията ще вадят старите скрибуцащи плочи и ще пречат на заседанията. Ми, то друго какво им остана.
Киро каза, че Караджов не му харесва...
Просто чакам Караджов да си отвори устата!
А иначе ПП се събраха с ДПС-НН и станаха ПП-НН :)
Сега са в един кюп с Пеевски, Костя и Радо Гела :)
Пеевски пак ще им начуква канчетата, а ПП-НН ще се свиват в скута му....
Пари имаше при Асен Василев!
Сега почва голямото Крадене!
Нали и Главчев(между другото е свестен Човек) е от квотата на ГЕРБ??
Крадеца вика…дръжте крадеца…
Гейберастки бандити
Отново ще продължат да ни държат бедни и гладни, а те ще крадат и ще живеят в разкош.
ГЕРБ означава мизерия и бедност за народа.
Знаем, че скорпионите са винаги минорни и топманипулатори. Ползвай си със здраве собствените си прокламации и сценарии.
Има Друг, който ръководи Всичко и вече се вижда Светлина в тунела за нормалните хора по света!