Ние се борим за Аллах: Какво пише в имейлите с бомбени заплахи до училищата
Сигнали са получени в София, Стара Загора, Пловдив, Перник, Хасково, Враца, Варна, Сливен, Русе и Добричко
„Пригответе се за огнената бездна на ада, която очаква Европа.“ Така започва заплашителният сигнал за бомби, изпратен на няколко училища в цяла България, съобщи bTV.
То завършва с „Ние се борим за Аллах и установяването на неговия закон“. Авторите на заплахата предупреждават и че е дошло време за война и че са готови за бойното поле.
Предупрежденията казват още и че „западната тирания ще бъде посечена мечове и жертви на мюсюлмани.“
У нас сигнали за бомби в София, Стара Загора, Пловдив, Перник, Хасково, Враца, Варна, Сливен, Русе и Добричко изплашиха и евакуираха учители и деца, предава dnes.bg.
МВР проверява злоумишлените съобщения, получени тази сутрин на служебните електронни пощи на училища в страната.
28 са общо съобщенията за поставени взривни устройства в училища в Стара Загора и села на общината. В Перник заплаха е дошла в 11 ОУ "Елин Пелин".
В Пловдив сигнали са получени в три училища. В Сливен заплашените училища са 13.
В Кърджали учениците от СУ "Йордан Йовков" бяха изведени от класните стаи.
Милионерът Ваньо Алексиев праща Валерия на Женския пазар да купува по-евтино
Антон Кутев категоричен: Предстои икономическа криза у нас, която трябва да се удържи
Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти
Пуснаха на търг легендарния "Ягуар" на принцеса Даяна за 150 000 лири
Сезонните алергии стават все по-дълги и интензивни заради климатичните промени и по-топлите зими
Ученици от 15 училища в страната се състезават в Бургас за място на Световното първенство по водородни автомобили
Разследва се наркогрупа, ръководена от затвора в Благоевград
Хитът през 2026 година! Оригинална рецепта за турски сладолед
Холивудски блясък в Бургас: Актьорът Юлиан Костов е официалният водещ на "Мача на Надеждата"
Уволняват Ненчо Балабанов "Сделка или не" заради тази изцепка
Доналд Тръмп е в отлично физическо здраве, но спешно трябва да отслабне
Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти
