Ние се борим за Аллах: Какво пише в имейлите с бомбени заплахи до училищата
Сигнали са получени в София, Стара Загора, Пловдив, Перник, Хасково, Враца, Варна, Сливен, Русе и Добричко
„Пригответе се за огнената бездна на ада, която очаква Европа.“ Така започва заплашителният сигнал за бомби, изпратен на няколко училища в цяла България, съобщи bTV.
То завършва с „Ние се борим за Аллах и установяването на неговия закон“. Авторите на заплахата предупреждават и че е дошло време за война и че са готови за бойното поле.
Предупрежденията казват още и че „западната тирания ще бъде посечена мечове и жертви на мюсюлмани.“
У нас сигнали за бомби в София, Стара Загора, Пловдив, Перник, Хасково, Враца, Варна, Сливен, Русе и Добричко изплашиха и евакуираха учители и деца, предава dnes.bg.
МВР проверява злоумишлените съобщения, получени тази сутрин на служебните електронни пощи на училища в страната.
28 са общо съобщенията за поставени взривни устройства в училища в Стара Загора и села на общината. В Перник заплаха е дошла в 11 ОУ "Елин Пелин".
В Пловдив сигнали са получени в три училища. В Сливен заплашените училища са 13.
В Кърджали учениците от СУ "Йордан Йовков" бяха изведени от класните стаи.
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
