Разтърсващи подробности за ареста на шеф в СДВР
Твърди се, че Йотко Андреев е създал схема за прибиране на 400-600 лева от желаещи да останат в България
Четирима души са обвинени за участие в организирана престъпна група с цел извършване на длъжностни и корупционни престъпления, информира НОВА. Сред тях е началникът на дирекция "Миграция" към СДВР Йотко Андреев.
Припомняме, че в понеделник въпросният мъж бе арестуван в центъра на София. Акцията бе на дирекция "Вътрешна сигурност".
Арестуваха шеф в МВР в центъра на София
От телевизията посочват, че когато в отдел "Миграция" в СДВР постъпвало заявление от чужденци за издаване на разрешение за пребиваване у нас, Андреев издавал такова за срок от 3 до 6 месеца, въпреки че по закон е 1 година.
Когато чужденци питали как срокът може да бъде удължен, приближени на Йотко Андреев ги изпращали в офис в центъра на София. Там чужденците давали между 400-600 лева, за да продължат да пребивават до година в България.
Четиримата са задържани до 72 часа, днес Софийската градска прокуратура ще поиска от съда постоянни мерки за задържане.
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела

В Бургас се ГРАБИ….
Този си е направо дилетант от детска забавачница…..
Това са хората с по 3500лв заплати и 2-2500лв пенсия и 20 брутни заплати на куп....и схеми и влияние ,че не стигат парите ....айде със здраве ...