76 са вече жертвите на пожара в турския курорт Карталкая
Ранените са 51
76 са жертвите, а 51 - ранените, при пожар в хотел в турския ски курорт Карталкая в нощта срещу вторник. Пламъците се разразили към 3:30 ч. местно време на четвъртия от общо 12-те етажа на хотела, съобщават турските власти, цитирани от Нова телевизия.
„За съжаление броят на загиналите вече е 76“, каза вътрешният министър Али Йерликая, като актуализира по-ранна цифра от 66 загинали. 52 от жертвите са идентифицирани досега.
Някои от жертвите са починали, след като скочили през прозорци на горящата сграда, съобщава "Дойче веле".
Стотици пожарникари и хора от персонала са участвали в гасенето на огъня и спасителните операции.
Причината за пожара все още не е ясна, но губернаторът на провинцията потвърди, че той е тръгнал от етажа на ресторанта. Тече разследване. По време на инцидента в хотела са били настанени 238 гости.
Ски курортът Карталкая е популярно място за зимна почивка. Намира се на около 38 км от Болу и на 270 км от Истанбул. Хотелът там бил пълен с хора, отдали се на почивка по време на ваканцията, която имат учениците в южната ни съседка.
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
3
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
