Не спират да броят труповете в турския курорт, има ли пострадали българи
Общо 66 станаха жертвите на пожара в хотел в Карталкая, Ердоган се закани, че ще бъде потърсена отговорност от виновниците
Общо 66 станаха жертвите на пожара в хотел в турския ски курорт Карталкая (окръг Болу, Северозападна Турция). Това съобщи министърът на вътрешните работи Али Йерликая, цитиран от турските медии.
Йерликая добави, че броят на пострадалите при трагедията е 51 души.
Състоянието на един от тях е критично, а 17 души са изписани от болниците, в които са били приети, уточниха министър Йерликая и министърът на здравеопазването Кемал Мемишоглу, цитирани от телевизия СиЕнЕн-Тюрк.
Десет жертви при пожар в хотел в скицентър в Турция
Пожарът е избухнал около 3:30 ч. местно време (2:30 ч. бълг. време) в района на ресторант на 12-етажния дървен хотел в Карталкая. Заради факта, че хотелът е дървен пламъците бързо са обхванали цялата сграда.
Към момента няма данни за пострадали български граждани при пожара, съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР) в отговор на запитване. Посолството на България в Анкара е в контакт с местните власти и следи развитието на ситуацията.
Министрите на вътрешните работи, на здравеопазването, както и на културата и туризма пристигнаха в района на инцидента по нареждане на президента Реджеп Тайип Ердоган.
Министърът на културата и туризма Мехмет Нури Ерсой, че през 2021 г. и 2024 г. са били извършени одити за класификация на хотела и по време на тези одити са поискани лицензите и разрешителни за противопожарна безопасност. Той добави, че хотелът има сертификат за противопожарна безопасност.
По думите на Ерсой в хотела има два противопожарни изхода.
Междувременно президентът Ердоган се закани, че ще бъде потърсена отговорност от виновниците за трагедията.
Предприето е разследване във връзка с инцидента. Назначени са шестима прокурори и експертна комисия. Ще бъдат предприети необходимите мерки за търсене на отговорност от виновниците за случилото се, посочи президентът, цитиран от телевизия СиЕнЕн-Тюрк.
Внезапно почина шеф Дом Тейлър, звезда от Five Star Kitchen
Илюзия е, че новите избори в Европа ще променят сигурността ни, светът върви към горещ военен сблъсък
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота
Излезе първото класиране за 8. клас: 55 хиляди ученици проверяват къде са приети
Бургас ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с военен ритуал и поднасяне на венци
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
