×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ключови решения за заместник-министри и областни управители: Бургас почти сигурно за ГЕРБ


21 Януари 2025, Вторник, 11:15 ч.
Автор: Флагман.бг

ПП-ДБ са готови да участват в назначенията на регулаторите

Днес ще се състои първата среща на Съвета за съвместно управление – структура, в която четирите политически формации, подкрепили редовното правителство в парламента, ще обсъдят разпределението на постовете за заместник-министри и областни управители.

В съвета участват партиите, които подписаха споразумението за формиране на кабинет – ГЕРБ-СДС, "БСП за България", "Има такъв народ" (с по трима представители) и "Демокрация, права и свободи" (с двама), като последните са част от парламентарното мнозинство.

Още в края на миналата седмица лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов уточни, че формациите имат срок до вторник, за да внесат своите предложения за назначения. Междувременно зам.-председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Рая Назарян, в интервю за БНР, обясни как ще се вземат решенията за новите назначения.

Вижте новия политически елит на Бургаска област, рокадите и назначенията почнаха

„При избора на заместник-министри и областни управители, фокусът ще бъде върху консенсуса и експертността. Няма да има строго квотно разпределение – балансът между политическите сили ще се постига чрез комбинация от представители на различни партии в рамките на една институция“, отбеляза Назарян.

По информация на Флагман.бг квотата за областен управител на Бургас почти сигурно да бъде запазена за ГЕРБ, като спорове по други назначения продължават.

Лидерът на ГЕРБ също така посочи, че крайните решения по тези въпроси ще бъдат взети от премиера Росен Желязков, който носи основната отговорност. Желязков в момента се намира в Страсбург, където представя приоритетите на българското правителство пред европейските институции, припомня националното радио. По време на визитата си той ще проведе срещи с водещи фигури като Урсула фон дер Лайен, Антонио Коща и Роберта Мецола.

Очаква се назначенията на заместник-министрите да се забавят, като паралелно ще бъде стартирано обсъждането на законодателните приоритети. Николай Денков от ПП-ДБ заяви, че те са готови да участват в процеса на назначения в регулаторните органи, но само ако са гарантирани прозрачни и ясни процедури.

„Важно е не само кои ще бъдат предложените имена, но и какви ще са процедурите. Те трябва да бъдат публични и с ясна отговорност на номиниращите, за да се избегнат ситуации, в които даден кандидат се оказва неподходящ за позицията“, уточни Денков.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Зимата с ледена хватка, шофьорите да внимават Зимата с ледена хватка, шофьорите да внимават 20/01/2026, Вторник 07:26 1
Тервел ИЛИЕВ Петльовден е, има много поверия за 20 януари Петльовден е, има много поверия за 20 януари 20/01/2026, Вторник 07:20 0
Тервел ИЛИЕВ Костадинов чака Радев на дебат Костадинов чака Радев на дебат 19/01/2026, Понеделник 21:18 2
Тервел ИЛИЕВ Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев Слави Трифонов с коментар за оставката на Радев 19/01/2026, Понеделник 20:40 7
Тервел ИЛИЕВ Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка Буруджиева: Румен Радев има за какво да иска прошка 19/01/2026, Понеделник 19:47 2
Тервел ИЛИЕВ България с жена президент България с жена президент 19/01/2026, Понеделник 19:34 4
5
Коментара по темата
5.
Племен със знамена
22.01.2025 01:36:00
0
1
Защото в България няма значение колко се стараеш, с каква оценка ще завършиш висшето си образование. Важното е чий си, важен е родът, племето, съссловието, клана, кастата в която се раждаш. Точно същото положение беше във втората половина на 80-те години. Събитията от 1989 година бяха неуспешен опит да излезем от феодалната задръстеност на България през 80-те години. БКП се провали. А БСП като явление не е социализъм. То е нещо друго - ляв либерализъм. Така, както и ГЕРБ не е дясна партия. Така нашето ляво е дунапренено, а дясното е стиропорено. Затова и живеем в свят на овеществени сенки, на материализирани илюзии. 10 ноември беше опит да се излезе от новия феодализъм, в резултат на 10 ноември обаче се влезе още по-надълбоко в същия този нов феодализъм. А истинска национална буржоазия няма. Има „компрадорска буржоазия“, която забогатява, търгувайки с националната ни сигурност.
В България имаме път към утрешния ден само, ако се преодолее съсловността. В такива случаи водещата класа би следвало да е средната класа. В България имаше протосредна класа, която в края на 80-те беше умъртвена с икономически и политически средства. Днес източникът на това отчаяние, което се носи във въздуха, източникът на безвремие идва от остатъците на умъртвената средна класа. Моите студенти, които биха могли да бъдат средна класа в България, предпочитат да станат средна класа в Англия, Франция или в Германия. В този смисъл днес България има нужда от буржоазно-демократични преобразувания. От поява на трето съсловие - то се е появило вече и днес мечтае да дойде на власт. Да се изтласкат наследниците на хищната номенклатура, които също се провалиха - защото не можаха да станат класа. Те станаха просто богати хора с дебели банкови сметки, просто обикновена форма на социален паразитизъм. Цял живот съм вярвал, че няма проблеми, които да не могат да се решат с диалог. Сега вече знам, че има такива проблеми. Българският диалог е спрял - диалогът като моята способност да погледна с вашите очи за секунда и вашата способност да погледнете с моите очи, пак за секунда. Това е размяната на гледни точки, която в България сега не се случва. На мястото на диалога е дошла омразата - защо ти не умреш, за да живея аз! Защо не изтрепахме комунягите? Няма комунисти или комуняги - има ненавист като закон на днешния български живот. Обитаваме царството на омразата.
4.
До 2
21.01.2025 15:21:15
1
3
Скоро !
3.
Запознат
21.01.2025 14:24:07
0
7
А паркетната губернаторка на Бургас, която се чуди от кой банкет на друг да се намърда, и тя ли пак е в листата?! Ами да, проектчета, служебни коли, разходи за представителни - къде ще намери пак такава възможност за харчене и разкош, освен в държавната администрация. Назначете я пак, за да си купи още един разкошен апартамент в Морската.
2.
Замотаха се
21.01.2025 14:18:14
1
3
Петя Петрова кога?
1.
Флагман,
21.01.2025 12:04:04
3
12
Отключете коментарите за Ина, моля?
АДМИРАЦИИ на г- жа Агафонова!
Заслужен приз!
Лични впечатления: разкошен, ерудиран и фин ЧОВЕК!!!
БРАВО!
Ето, това е дефиниция за ДАМА!

*...., че вчера май бяхте объркали поясненията по отношение на антипример за "дама"...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гласувай ТУК в онлайн анкетата за Личност на годината 2025 на Флагман.бг! Гласувай ТУК в онлайн анкетата за Личност на годината 2025 на Флагман.бг! Всеки може да даде своя вот до 23:59 ч. на 30 януари т.г., когато ще бъде определен победителят от първия етап на класацията  Честит нов месия! Той ще ви оправи Честит нов месия! Той ще ви оправи След 1-2 години обаче разочаровани маси от "осанна" ще крещят "анатема" Бургас изпревари Варна по болни от грип, втори е в България по заразени Бургас изпревари Варна по болни от грип, втори е в България по заразени Заболелите в югоизточната област са 249 на 10 000 души  Конституционният съд последно препятствие на генерала към властта? Конституционният съд последно препятствие на генерала към властта? Оказва се, че няма срок, в който да бъде обявено решението и теоретично е възможно до изборите Румен Радев да си остане президент Румен Радев подава оставка, завеща президентството на Илияна Йотова Румен Радев подава оставка, завеща президентството на Илияна Йотова Държавният глава със силна реч срещу кукловодите, които спускат директиви на парламента и използват властта като бухалка Може ли всеки бургазлия да вложи свои пари в суперсграда върху основите на непостроения ГУМ Може ли всеки бургазлия да вложи свои пари в суперсграда върху основите на непостроения ГУМ Днес изтече крайният срок за предаването на проектите в международния конкурс за градоустройството на най-скъпата част от Бургас, утре очаквайте резултати във Флагман Дебора с 400 шева обясни защо се отказва от мечтата си да стане певица Дебора с 400 шева обясни защо се отказва от мечтата си да стане певица Тя призна, че липсата на продуцентска подкрепа и високите разходи са я спрели Една банкнота от 100 лева в перфектно състояние след 2-3 г. може да ви донесе много пари Една банкнота от 100 лева в перфектно състояние след 2-3 г. може да ви донесе много пари Именно състоянието на банкнотата е ключово за нейната бъдеща цена, посочват експерти НАП глоби „Бургасбус“ с 2600 евро за билетите. Казусът стига до съда и Общинския съвет НАП глоби „Бургасбус“ с 2600 евро за билетите. Казусът стига до съда и Общинския съвет Санкцията е за увеличение от 77 на 80 евроцента, отчетено като нарушение на Закона за въвеждане на еврото Какво е добре да направим в дните след новолунието в Козирог Какво е добре да направим в дните след новолунието в Козирог Това е онзи период, в който ентусиазмът е по-тих, но решенията имат по-дълъг живот
Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия  "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление На 19 януари Руската православна църква чества Богоявление или Теофания Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Над 150 души са ранени след сблъсък на два високоскоростни влака в Андалусия Никога не правете тази грешка с електроуредите в дома Никога не правете тази грешка с електроуредите в дома Когато се свържат към удължител, се получава претоварване, което може да доведе до прегряване, разтопяване на пластмасата и дори до пожар САЩ отново са единствената глобална суперсила САЩ отново са единствената глобална суперсила Китай имаше възможност да се превърне в основен претендент, но действията на Доналд Тръмп предотвратиха това Кейт Мидълтън потресе с визия Кейт Мидълтън потресе с визия Съпругата на принц Уилям беше домакин на прием за женския отбор по ръгби на Англия в замъка Уиндзор Богатите са по-богати от всякога Богатите са по-богати от всякога Богатството на милиардерите е нараснало рязко до рекордните 18,3 трлн. долара, показва последният доклад на Oxfam
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП към Норвегия: Вече не съм длъжен да мисля за мир Виц на деня Виц на деня Между колеги:
- Колега, тая новата пусна ли ти?
- Не, а на теб?
- И на мен не.
- Ей, тая е баси боклука!
Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Баба ми казваше:
"Под 12 см, нито е токче, нито е сняг, нито е мъж!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори