×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 18 часа е грандиозното откриване на Джиро Д Италия, Флагман.бг ще предава на живо
  • Днес празнуват и всички жители на Камено - честит празник!
  • Днес е празник на Поморие. Градът почита своя покровител "Свети Георги Победоносец"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В бургаския жк „Меден рудник” строят нов скейтпарк


В бургаския жк „Меден рудник” строят нов скейтпарк
Той ще се намира в зона „В” на комплекса, на ул. „Кооператор”
17 Януари 2025, Петък, 14:48 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

С обществена поръчка търсят изпълнител на проекта на стойност близо 1.4 млн.лв. без ДДС

В Бургас скоро ще има нов скейт парк. Новината идва под формата на обявена вече обществена поръчка за близо 1.4 млн.лв. без ДДС, с която се търси кой да изготви техническия инвестиционен проект и да упражни авторски надзор по изграждането на обекта. Крайният срок за кандидатстване е 10 февруари, което означава, че в дните след тази дата ще бъде обявен изпълнител и реално дейностите ще могат да започнат.

Съоръжението ще бъде на открито и ще се намира в зона „В” на бургаския жк „Меден рудник” и ще е част от цялостното преобразяване на този терен с обща площ от 5852 кв.м. Имотът е публична общинска собственост и се намира на ул. „Кооператор” в комплекса, като към момента представлява неизпозвано за нищо поле. Разпределението в него ще бъде както следва: „Абитуриентска гора” - 1652 кв.м., Зона са спорт и отдих - 4200 кв.м. и скейтпарк - 1000 кв.м. Така реално освен нов скейтпарк в най-големия бургаски жилищен комплекс ще има и изцяло нов парк.

Скейтпаркът ще се намира в северозападната част на терена. Площадката ще е предвидена за тренировки и състезания със скейтборд, кънки, ролери, велосипеди и скутери. Тя ще е от тип т.нар. „Скейт плаза” или „площад”. Характерно за този обект е, че ще бъде изцяло интегриран в паркова среда. Ще представлява алеи с малки до средни денивелации, преодоляни с рампи с плавни наклони, малък брой стъпала и ландшафтни паркови елементи като пейки, парапети, цветарници и кашпи. Настилката ще е гладка, с минимални фуги между структурните елементи.

В заданието е предвидено всички ръботве и ъгли на елементи, предвидени за пързаляне да са покрити с метален профил или да са изпълнени с покритие от естествен камък с висок обем на плътност - например гранит. Целият проект трябва ад отговаря на всички изисквания за достъпност, безопасност, устойчивост, гъвкавост, здраве.

Предвид подробностите в техническото задание в раздел „Архитектура”, очакванията са този скейтпарк да бъде доста по-добре „изпипан” от първия, намиращ се в бургаския жк „Изгрев”, но пък съдейки по обявената площ, той ще е и два пъти по-малък, тъй като първият се простира върху приблизително 2100 кв.м. Съществена разлика обаче е, че докато изгревският е самостоятелно съоръжение, меденруднишкият ще бъде част от парк, което го прави значително по привлекателно място за посещение и използване.

Засега е предвидено да има пътеки за засилки, голяма и малка секция за скачане и пързаляне, уред за баланси, парапет и ръбове на равна повърхност. Но това със сигурност няма да е всичко.

 


В категории: Меден Рудник


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 06/05/2026, Сряда 08:00 0
21
Коментара по темата
21.
до 11
18.01.2025 22:15:17
2
1
Най-пазената тайна е населението на Меден рудник, което вече няма и 30 000 жители.
Минал покрай Плевен и Враца. По-скоро е май колкото Айтос.
Целият Бургас се срива по население, но колкото е по-краен и гетоизиран кварталът, толкова по-бързо се обезлюдява.
20.
М
18.01.2025 06:28:07
0
0
Какви съвършени злобари,иде им да учат,да учат,да печелят,да печелят.Какво бъдеще,какъв прогрес!
19.
Чичо Митко,
17.01.2025 19:46:23
0
6
Отиди и виж в чужбина какви паркове има!!!!!!!Дървета,дървета,дървета!!!!! Трева,трева,трева!!!!!Естествено всичко!!!!!Не с асфалт и изгуствени постелки,като се нагреят от слънцето да мирише и не се диша!!!!Не от бетон!!!Не от желязо,мрамор и подобни да пълниш гушките на твои формички с парички!!!! Всичко да бъде с дървен материал,естествено и зеленина...С тези милиони могат да се направят много неща!!!!Видяхме какви пари се присвоиха от зала АРЕНА!!!НЕ МИСЛИ ХОРАТА ЗА ГЛУПАВИ!!!!ОБЪРНИ ВНИМАНИЕ НА НЕЗАКОННИТЕ СМЕТКЩА КОИТО ГОРЯТ ВСЕКИ ДЕН ОКОЛО КОМПЛЕКСА!!!!!!
18.
Ся де
17.01.2025 18:52:15
1
10
Направете една комуна и публичен дом че освен наркомани курви и мангали няма друго!Скейт парк се прави в нормален град в нормален комплекс с нормално хора ,а не в тая колака!
17.
Бург
17.01.2025 17:14:59
0
8
А какво стана със соларните дървета на Тройката ? Май цъфнаха ???
16.
до 1
17.01.2025 17:09:32
4
2
Това което описваш може да е скейт парка във Враца , ама в Бургас се правят истински скейт паркове , Виж скейт парка в Изгрев и пак смятай !
15.
братвурст
17.01.2025 16:36:37
0
7
Обход над езеро Вая до крайезерна, кога?
14.
до8
17.01.2025 16:15:11
6
3
не знам какви та шибат НО МОГАТ ДА ТИ ПАДНАТ ЗЪБКИТЕ БЪРЗО. педал недодялан.
13.
Премяната
17.01.2025 16:10:07
3
4
Меден Рудник!
Комплексът само загуби от това,че тробадурът бръснарът с червени бузки ,от последният Биг Брадър се е преместил в София!
Жалко,такава шматка,щеше да весели жителите и гостите на елитния крайморски комплекс,но станалото станало!
12.
мислещ
17.01.2025 15:55:05
3
21
Близо два милиона, за да залеят с бетон около декар площ...ах, каква хубава новина за нашите фирми.
После се чудете защо данъците в Бургас скачат отново- този път "само" с 45%!

Да ви е честит новия скейт парк, както и новите данъци!
11.
аз
17.01.2025 15:55:01
3
20
Абе по-хубаво е да се строи скейт парк отколкото някоя кооперация тип Централ парк до мола или онова безумие, което мислят на мястото на колодрума. Пък най-хубаво е да се хванат в ръце управниците и вместо да прекарват желзници през града до пустото летище в Сарафово и да правят фунии на Одрин, е да започнат трасетата към и от Меден Рудник, защото капакът на тенджерата скоро ще излети от напора на парата и ще удари някого където не трябва, Може ли 90 000 квартал с населението на Плевен и Враца взети заедно да се изнася по единственият и разпадащ се вече път. Като брой население и активно работещи млади хора, в МР са най-големите данъкоплатци в града, а предвид че населението му е 1/3 от общото в града, със сигурност от 500 млн. бюджет се полагат поне 100 млн. за огромния и по територия комплекс. През миналата 2024 година дори крушките по осветителните тела н априличащия на Мордор бул. Захари Стоянов не се подмениха, инфраструктурата се забатачи повече, но вижте в новите Хоризонт и Мадика, където хора не живеят, се направиха пътища, тротоари, и осветителни тела.Търпението на хората от комплекса обаче е на привършване, а този скейт парк въобще не решава основните проблеми на активните гражда.
10.
Контрол
17.01.2025 15:52:25
6
26
В комплекса няма нормални тротоари, но ще направите поредното наркоманско сборище!
9.
Рандом Едно
17.01.2025 15:49:36
5
6
Супер новина! Дано да почерпят опит от Русе, където отвориха наистина як парк, а не просто да се отбие номера.
8.
6
17.01.2025 15:49:06
5
1
И та шибат мъже. Да живее п.д.растията!
7.
До 2
17.01.2025 15:48:27
9
4
Аман каквото и да значи. Няма да се плашиш обърши си суполите с китайския анцуг и се почеши за гъза, после си ноложи студен комппес на главата, завий се през глва и лягай. г-н Аман
6.
1. Ало, Враца?
17.01.2025 15:44:16
5
3
До този от враца, ти си завършен селяк

Ватман съм от Враца карам тролейбус возя супер мацки и имам вкус. хахаххахахха
5.
Гробарите
17.01.2025 15:44:10
2
25
Крадене, крадене,крадене опа усвояване
4.
Много готино
17.01.2025 15:41:03
2
5
Това общество са интересни не са чалгари живеят в техен свят което е добре имат мнение което е добре, различни са от шаблонните селяни и селянки. Супер.
3.
*********
17.01.2025 15:20:44
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
2.
Аман
17.01.2025 15:04:32
4
29
От кражби и схеми... кусурът му на Меден рудник скейтпарк!
1.
Ало, Враца?
17.01.2025 15:02:07
4
29
С тези пари може да се построят хиляди квадратни метра РЗП, а тук говорим за подравняване и оформяне, бетониране и слагането на няколко метра парапет и няколко рампи. Голямото крадене нека започне.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Край на хитрините със сливане на празниците Край на хитрините със сливане на празниците Изпълнителният директор Добрин Иванов подчерта, че държавата трябва да се откаже от въведения през 2017 година модел на компенсация Синоптиците от НИМХ за времето на Гергьовден: Идва жега, живакът скача до 28 градуса Синоптиците от НИМХ за времето на Гергьовден: Идва жега, живакът скача до 28 градуса Топло време в празничния ден, с краткотрайни следобедни валежи в планините От 25 до 49 евро за килограм череши: Струва ли си? От 25 до 49 евро за килограм череши: Струва ли си? Тази година климатичните условия отново поставят под риск родното производство Градът, който може - когато поиска Градът, който може - когато поиска Бургас показа най-добрата си версия - бърз, подреден, гостоприемен и ефективен Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките Той убил приятел Вижте каква ще е временната организация на движение на 6 май в Бургас Вижте каква ще е временната организация на движение на 6 май в Бургас Част от улиците ще бъдат затворени, ще има промяна и в маршрутите на автобусите от градския транспорт заради колоездачната обиколка на Италия – Giro d’Italia Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа Военните действия налагат преосмисляне за някои богати хора, семейства и инвеститори, които бяха привлечени от градове като Дубай и Абу Даби поради комбинацията от липса на данъци върху доходите, целогодишно слънце и обещание за луксозен начин на живот Такситата в Бургас вдигнаха цените, вече возят за 0,92 евро на километър Такситата в Бургас вдигнаха цените, вече возят за 0,92 евро на километър С горивото наистина е трудно, което е основна част от компонента, който определя цената за таксиметров превоз, казват те Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината Гергьовден е и празник на всички, които носят силата и символиката на свети Георги в своето име, написа Николов Млади виртуози от България и Турция блеснаха на сцената на читалище „Заря“ в Хасково с фестивала „СОЛиСиМи“ Млади виртуози от България и Турция блеснаха на сцената на читалище „Заря“ в Хасково с фестивала „СОЛиСиМи“ „СОЛиСиМи“ се утвърждава като платформа, която дава шанс на млади класически музиканти да работят с професионалисти и да натрупат опит на голяма сцена
Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон" Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон" Тя бе на 77 години, катастрофа сложи край на кариерата й Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян Корупционните пари са данък върху всички нас, само че данък в частна полза, добави той 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове Жилищен небостъргач в Екатеринбург, дом на повече от 1,5 милиона души, беше ударен на 25 април 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ Лондончани елиминираха "Атлетико" и чакат ПСЖ или "Байерн" в спора за европейската титла Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Постигнат е голям напредък към пълно споразумение с Иран, твърди американският президент Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол Избраният изпълнител ще трябва да изготви технически проект и ПУП за обекта и да реализира строителството на трасето. Новият участък трябва да бъде проектиран за градски условия и скорост до 50 км/ч
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори