Цената на биткойна отново скочи до 100 000$
Курсът на биткойн се е увеличил
Цената на биткойн надхвърли 100 хиляди долара за монета. Това съобщиха от пресслужбата на борсата за криптовалута Binance.„Биткойн (BTC) премина прага от 100 000 USDT и сега се търгува на 100 026,2 USDT“, се казва в съобщението.
Binance също подчерта, че такова увеличение на стойността на токена означава, че през последните 24 часа биткойнът е поскъпнал с 3,84%.
Курсът на биткойн се е увеличил
Припомняме, това не е първият път, когато Биткойн преодолява границата от 100 хиляди долара за 1 BTC. По-специално, в нощта на 16 декември курсът на биткойн надхвърли историческата марка от 106 хиляди долара.
Това се случи на фона на предложението на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп за създаване на стратегически резерв от биткойни в страната, подобно на стратегическия петролен резерв.
„Ще направим нещо голямо с криптовалутата, защото не искаме Китай или някой друг да ни изпревари. Искаме да бъдем лидери“, каза Тръмп в интервю за CNBC тогава.
Все още не е известно какво причинява текущото увеличение на стойността на биткойн.

Атентат в джамия: Най-малко петима загинали и 21 ранени
Григор Димитров прекара Коледа с родителите си в Дубай, пропусна приятелката си
Пампорово отваря ски зоната в неделя, работят оръдия за изкуствен сняг
След Коледните снеговалежи: Мъгла и заледявания затрудняват движението на „Петрохан“
Патриарх Даниил в Истанбул: Православната църква трябва да издигне своя глас за светлината и мира
Проходът „Шипка“ почистен и опесъчен, пътува се нормално
Калната Коледа в Калифорния: Очакват се 7,6-метрови вълни
Катастрофа затвори Прохода на Републиката, пътуването възобновено
Как да откриете шпионски софтуер на смартфона си и да го махнете
Арестуваха продуцента на турския сериал „Великолепният век“ Тимур Савджи
Спасиха с моторни шейни туристи на Черни връх, отишли с неподходяща екипировка
Рецепта за нестандртни щолен бисквити
