Джо Байдън с много тежки думи за САЩ
"Има опасна концентрация на власт в ръцете на шепа богаташи", твърди водещият политик
Джо Байдън отправи прощална реч като президент от Белия дом. След броени дни той ще предаде властта на Доналд Тръмп, който се завръща като президент.
В последното си обръщение към американците като лидер на страната Джо Байдън предупреди за "опасна концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора".
Байдън пожела успех на бъдещата администрация на Тръмп. Но начерта и труден сценарий за САЩ.
"Не се съмнявам, че Америка е в състояние да продължи да постига успехи. Затова е и моето прощално обръщение тази вечер. Искам да предупредя страната за някои неща, които предизвикват у мен голяма загриженост - за опасната концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора, за опасните последици, ако злоупотребата с власт от тяхна страна бъде оставена без контрол. Днес в Америка се оформя олигархия на изключителното богатство, власт и влияние, която буквално заплашва цялата ни демокрация, основните ни права и свободи, както и справедливия шанс на всеки да се развива", заяви Байдън.
Ето и видео на ABC News от речта:
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина

"Да ти пикая на измислената демокрация ,мръсни еврейски педофили,преебахте целия свят ."- демокрацията на Запад ВИНАГИ е била такава. И преди ПСВ даже...
Истински лидери, известни с това, че и двамата не помнят какво са правили по време на управленския си мандат!
А накрая оправда и сина си за всичките му финансови престъпления
Лицемерно, дементно и лъжливо старче, което единственото положително, което успя да направи за мандата си, бе да измъкне сина си от затвора. Положително за семейството му, разбира се, не за другите хора...
МАЛОУМЕН КРЕТЕН,ОГЛУПЯЛ