Джо Байдън с много тежки думи за САЩ
"Има опасна концентрация на власт в ръцете на шепа богаташи", твърди водещият политик
Джо Байдън отправи прощална реч като президент от Белия дом. След броени дни той ще предаде властта на Доналд Тръмп, който се завръща като президент.
В последното си обръщение към американците като лидер на страната Джо Байдън предупреди за "опасна концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора".
Байдън пожела успех на бъдещата администрация на Тръмп. Но начерта и труден сценарий за САЩ.
"Не се съмнявам, че Америка е в състояние да продължи да постига успехи. Затова е и моето прощално обръщение тази вечер. Искам да предупредя страната за някои неща, които предизвикват у мен голяма загриженост - за опасната концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора, за опасните последици, ако злоупотребата с власт от тяхна страна бъде оставена без контрол. Днес в Америка се оформя олигархия на изключителното богатство, власт и влияние, която буквално заплашва цялата ни демокрация, основните ни права и свободи, както и справедливия шанс на всеки да се развива", заяви Байдън.
Ето и видео на ABC News от речта:
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

"Да ти пикая на измислената демокрация ,мръсни еврейски педофили,преебахте целия свят ."- демокрацията на Запад ВИНАГИ е била такава. И преди ПСВ даже...
Истински лидери, известни с това, че и двамата не помнят какво са правили по време на управленския си мандат!
А накрая оправда и сина си за всичките му финансови престъпления
Лицемерно, дементно и лъжливо старче, което единственото положително, което успя да направи за мандата си, бе да измъкне сина си от затвора. Положително за семейството му, разбира се, не за другите хора...
МАЛОУМЕН КРЕТЕН,ОГЛУПЯЛ