Джо Байдън с много тежки думи за САЩ
"Има опасна концентрация на власт в ръцете на шепа богаташи", твърди водещият политик
Джо Байдън отправи прощална реч като президент от Белия дом. След броени дни той ще предаде властта на Доналд Тръмп, който се завръща като президент.
В последното си обръщение към американците като лидер на страната Джо Байдън предупреди за "опасна концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора".
Байдън пожела успех на бъдещата администрация на Тръмп. Но начерта и труден сценарий за САЩ.
"Не се съмнявам, че Америка е в състояние да продължи да постига успехи. Затова е и моето прощално обръщение тази вечер. Искам да предупредя страната за някои неща, които предизвикват у мен голяма загриженост - за опасната концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора, за опасните последици, ако злоупотребата с власт от тяхна страна бъде оставена без контрол. Днес в Америка се оформя олигархия на изключителното богатство, власт и влияние, която буквално заплашва цялата ни демокрация, основните ни права и свободи, както и справедливия шанс на всеки да се развива", заяви Байдън.
Ето и видео на ABC News от речта:
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор

"Да ти пикая на измислената демокрация ,мръсни еврейски педофили,преебахте целия свят ."- демокрацията на Запад ВИНАГИ е била такава. И преди ПСВ даже...
Истински лидери, известни с това, че и двамата не помнят какво са правили по време на управленския си мандат!
А накрая оправда и сина си за всичките му финансови престъпления
Лицемерно, дементно и лъжливо старче, което единственото положително, което успя да направи за мандата си, бе да измъкне сина си от затвора. Положително за семейството му, разбира се, не за другите хора...
МАЛОУМЕН КРЕТЕН,ОГЛУПЯЛ