Джо Байдън с много тежки думи за САЩ
"Има опасна концентрация на власт в ръцете на шепа богаташи", твърди водещият политик
Джо Байдън отправи прощална реч като президент от Белия дом. След броени дни той ще предаде властта на Доналд Тръмп, който се завръща като президент.
В последното си обръщение към американците като лидер на страната Джо Байдън предупреди за "опасна концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора".
Байдън пожела успех на бъдещата администрация на Тръмп. Но начерта и труден сценарий за САЩ.
"Не се съмнявам, че Америка е в състояние да продължи да постига успехи. Затова е и моето прощално обръщение тази вечер. Искам да предупредя страната за някои неща, които предизвикват у мен голяма загриженост - за опасната концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора, за опасните последици, ако злоупотребата с власт от тяхна страна бъде оставена без контрол. Днес в Америка се оформя олигархия на изключителното богатство, власт и влияние, която буквално заплашва цялата ни демокрация, основните ни права и свободи, както и справедливия шанс на всеки да се развива", заяви Байдън.
Ето и видео на ABC News от речта:
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина

"Да ти пикая на измислената демокрация ,мръсни еврейски педофили,преебахте целия свят ."- демокрацията на Запад ВИНАГИ е била такава. И преди ПСВ даже...
Истински лидери, известни с това, че и двамата не помнят какво са правили по време на управленския си мандат!
А накрая оправда и сина си за всичките му финансови престъпления
Лицемерно, дементно и лъжливо старче, което единственото положително, което успя да направи за мандата си, бе да измъкне сина си от затвора. Положително за семейството му, разбира се, не за другите хора...
МАЛОУМЕН КРЕТЕН,ОГЛУПЯЛ