Джо Байдън с много тежки думи за САЩ
"Има опасна концентрация на власт в ръцете на шепа богаташи", твърди водещият политик
Джо Байдън отправи прощална реч като президент от Белия дом. След броени дни той ще предаде властта на Доналд Тръмп, който се завръща като президент.
В последното си обръщение към американците като лидер на страната Джо Байдън предупреди за "опасна концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора".
Байдън пожела успех на бъдещата администрация на Тръмп. Но начерта и труден сценарий за САЩ.
"Не се съмнявам, че Америка е в състояние да продължи да постига успехи. Затова е и моето прощално обръщение тази вечер. Искам да предупредя страната за някои неща, които предизвикват у мен голяма загриженост - за опасната концентрация на властта в ръцете на шепа свръхбогати хора, за опасните последици, ако злоупотребата с власт от тяхна страна бъде оставена без контрол. Днес в Америка се оформя олигархия на изключителното богатство, власт и влияние, която буквално заплашва цялата ни демокрация, основните ни права и свободи, както и справедливия шанс на всеки да се развива", заяви Байдън.
Ето и видео на ABC News от речта:
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

"Да ти пикая на измислената демокрация ,мръсни еврейски педофили,преебахте целия свят ."- демокрацията на Запад ВИНАГИ е била такава. И преди ПСВ даже...
Истински лидери, известни с това, че и двамата не помнят какво са правили по време на управленския си мандат!
А накрая оправда и сина си за всичките му финансови престъпления
Лицемерно, дементно и лъжливо старче, което единственото положително, което успя да направи за мандата си, бе да измъкне сина си от затвора. Положително за семейството му, разбира се, не за другите хора...
МАЛОУМЕН КРЕТЕН,ОГЛУПЯЛ