×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката
  • Делото за катастрофата на „Гурко” започва отначало, родителите на Филип обвиниха съдията в пристрастност
  • Правосъдният министър поиска ВСС да уволни Сарафов
  • Въпреки ударите: Милиарди похарчени, но Иран не е обезоръжен
  • От 1 април в Гърция без кеш за наеми
  • Разбиха схема "Оръжия срещу канабис" в България, Испания и Гърция
  • Магистрат твърди, че е станал жертва на опит за влияние
  • "Брент" над 115 долара: Нов натиск върху пазарите заради кризата в Ормузкия проток
  • Прокурорският син се готви да избяга в чужбина?
  • Нетаняху: Израел е изпълнил над половината от военните си цели във войната с Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НСИ обяви инфлацията за 2024. Какво поскъпна най-много


15 Януари 2025, Сряда, 13:00 ч.
Автор: Флагман.бг

За декември инфлацията е 0.4%

Инфлацията за 2024 г. е 2.2% спрямо предходната година, отчитат от Националния статистически институт. За декември този показател е 0.4%. Средногодишната инфлация за периода януари 2024 - декември 2024 г. спрямо периода януари 2023 - декември 2023 г. е 2.4%.

За декември 2024 г. най-голямо е увеличението на цените в групите: „Развлечения и култура“ - 5.9%, „Транспорт“ - 1.3%, „Ресторанти и хотели“ - 0.7% и „Разнообразни стоки и услуги“ - 0.6%. Най-голямо намаление е регистрирано в групите: „Облекло и обувки“ - 1.3% и „Хранителни продукти и безалкохолни напитки“ - 0.6%.

През миналия месец са се увеличили цените на следните хранителни продукти: зеле - с 15.4%, нискомаслено прясно мляко - с 4.9%, гъби - с 4.5%, зрял лук - с 4.3%, зелен лук, чесън и праз - с 4.2%, шоколад и шоколадови изделия - с 2.6%, пресни зеленчукови подправки - с 2.6%, яйца - с 2.4%, олио - с 2.2%, месо от едър рогат добитък - с 2.1%, зрял чесън - с 1.8%, прясна и охладена риба - с 1.8%, малотрайни колбаси - с 1.6%, сушени зеленчукови подправки - с 1.6%, оцет - с 1.5%, млечни масла - с 1.3%, извара - с 1.2%, мляно месо (кайма) - с 1.0%, минерална вода - с 1.0%, кисели млека - с 0.9%, кашкавал - с 0.9%, плодови сокове - с 0.8%, пълномаслено прясно мляко - с 0.5%, кореноплодни зеленчуци (моркови и червено цвекло) - с 0.5%, листни зеленчуци - с 0.5%, хляб - с 0.3%, маргарин - с 0.2%, сол - с 0.2%, чай - с 0.2%, вина - с 0.2%, и други.

Намалени са цените на следните хранителни продукти: пипер - с 8.9%, цитрусови и южни плодове - с 8.4%, ябълки - с 4.2%, маслини - с 3.6%, макаронени изделия - с 3.0%, сирене - с 2.0%, бира - с 1.7%, свинско месо - с 1.4%, замразена риба - с 1.3%, картофи - с 1.3%, захар - с 1.0%, ориз - с 0.9%, газирани напитки - с 0.9%, ракии - с 0.8%, боб - с 0.7%, брашно - с 0.6%, зърнени закуски - с 0.5%, трайни колбаси - с 0.5%, месо от домашни птици - с 0.4%, какао - с 0.3%, домати - с 0.2%, и други.

В групите на нехранителните стоки и на услугите e регистрирано увеличение на цените при: международни полети - с 29.3%, почивка и туристически пътувания в страната - с 9.9%, централно газоснабдяване - с 8.7%, метан за ЛТС - с 4.7%, газ пропан-бутан за ЛТС - с 3.0%, дизелово гориво - с 2.0%, почистващи и дезинфекционни средства (течни препарати за почистване на дома) - с 1.8%, хотели във ваканционни центрове и курорти - с 1.6%, дърва за отопление - с 1.5%, бензин А95Н - с 1.2%, бензин А100Н - с 1.1%, продукти за лична хигиена и козметични продукти - с 0.8%, услуги по обществено хранене - с 0.7%, бойлери - с 0.6%, други пощенски услуги (куриерски услуги) - с 0.5%, поддържане и ремонт на ЛТС - с 0.4%, пътнически транспорт с такси - с 0.4%, бръснаро-фризьорски услуги и услуги за поддържане на добър външен вид - с 0.4%, газообразни горива за битови нужди - с 0.3%, готварски печки - с 0.3%, климатични инсталации - с 0.3%, препарати за почистване на съдове - с 0.3%, цигари - с 0.2%, и други.

При нехранителните стоки и услугите е регистрирано намаление на цените при: обувки - с 2.6%, прахове за пране - с 2.3%, пелети - с 2.0%, телевизори - с 1.8%, отоплителни уреди - с 1.2%, прахосмукачки - с 0.9%, хладилници - с 0.8%, облекло - с 0.7%, кина и театри - с 0.3%, и други.

Регистрирано е увеличение на цените на лекарствените продукти с 0.5%, а цените на лекарските и стоматологичните услуги са се увеличили с по 0.2%.

Според индекса на цените за малката кошница през декември 2024 г. е регистрирано увеличение с 0.1% на месечна база и увеличение с 2.3% от началото на годината, пише БНТ.


В категории: Животът


2
Коментара
Флагман.БГ На 31 март 4 зодии ще се радват на изобилие На 31 март 4 зодии ще се радват на изобилие 31/03/2026, Вторник 12:00 0
Мария АРНАУДОВА От 1 април в Гърция наемите минават само по банка От 1 април в Гърция наемите минават само по банка 31/03/2026, Вторник 11:40 0
2
Коментара по темата
2.
запознат
15.01.2025 13:57:05
2
15
инфлацията е най малко 10 % не ни правете на идиоти
1.
БоШкоФ
15.01.2025 13:17:20
2
18
Хехе, сладури! 2%!!! Реалната инфлация е най-малко 20%!!! На идиоти ли ни правят? Тока 9% нагоре, хляба 30%, яйцата поне 10% нагоре. Включват в стакмистиката стоки, хората не ползват. Да падне процента, за да влезем в еврозоната.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нова агресия в Слънчев бряг: Пребиха украинец край базар „Палма“, двама са в ареста Нова агресия в Слънчев бряг: Пребиха украинец край базар „Палма“, двама са в ареста Само ден след случая със смърт след побой в курорта, напрежението отново ескалира, този път с чужденци, замесени в брутално нападение Скръбна вест: Почина Борислав Михайлов Скръбна вест: Почина Борислав Михайлов В края на миналата година той беше настанен в болница след прекаран инсулт От 1 април в Гърция наемите минават само по банка От 1 април в Гърция наемите минават само по банка Нова мярка спира плащанията в брой при наеми и обвързва банковия превод с данъчни облекчения, проверки и достъп до жилищни помощи Съдия твърди за натиск в конкурс за председател на административния съд Съдия твърди за натиск в конкурс за председател на административния съд Ивайло Йосифов заяви, че член на ВСС е поискал да оттегли кандидатурата си, а Съдийската колегия не му е дала думата на заседание, на което е чакал с часове След седмици на атаки и милиардите похарчени - Иран не е обезоръжен След седмици на атаки и милиардите похарчени - Иран не е обезоръжен Оценки на разузнаването сочат, че Техеран все още разполага с капацитет за удари Абитуриенти от Царево поканиха учителите си на бала с дрон шоу над града Абитуриенти от Царево поканиха учителите си на бала с дрон шоу над града Ученици от 12. А и 12. Б клас на СУ „Н. Й. Вапцаров“ отправиха жест на признателност към своите класни ръководители Сийка Дикова и Яна Кирязова Рая Назарян участва в парламентарната среща на върха в Киев Рая Назарян участва в парламентарната среща на върха в Киев Председателят на Народното събрание е в Украйна за форум, посветен на хуманитарните последици от войната, енергийната сигурност и подкрепата за страната Адвокат твърди за заплахи и укриване по случая с прокурорския син от Перник Адвокат твърди за заплахи и укриване по случая с прокурорския син от Перник По думите на Зорница Костова има данни за натиск върху свидетели, отказ за достъп до информация и следи за укриване на Васил Михайлов след нападението край село Люлин Разбиха схема "Оръжия срещу канабис" в България, Испания и Гърция Разбиха схема "Оръжия срещу канабис" в България, Испания и Гърция Европол е разкрил лидерът на мрежата, който е задържан в София Дневен хороскоп за 31 март 2026: Време е за инвестиции и важни избори Дневен хороскоп за 31 март 2026: Време е за инвестиции и важни избори Звездите насочват към баланс между емоции и финанси, а интуицията помага при важни решения
САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май Това е срокът, в който заинтересованите компании могат да придобият активите в чужбина на "Лукойл", оценявани на 22 млрд. долара Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Петролът поскъпва на фона на сигнали за по-строг режим в ключовия морски маршрут, докато САЩ говорят за напредък в контактите с Иран, а Техеран отрича преки преговори. Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик 16-годишният юноша се включи уверено срещу Асеновец, асистира за гол и показа защо е сред големите надежди на клуба Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Те са по руска технология и са най-евтината възможност за нас, сподели президентът на Украйна Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Ако не сключим сделка и незабавно не го отворят, САЩ ще унищожат всичките им електроцентрали, нефтени находища и остров Харг, предупреди той Жената, която подари вечност на Ван Гог Жената, която подари вечност на Ван Гог Йохана е вдовицата на брат му Тео, която преобръща тъжната история и го превръща в един от най-великите художници в историята на европейското изкуство Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котката е била част от пратка Синът на Арнолд Шварценегер тръгна по неговите стъпки, спечели първото си състезание по бодибилдинг Синът на Арнолд Шварценегер тръгна по неговите стъпки, спечели първото си състезание по бодибилдинг Екшън звездата участва засилено във физическата подготовка на сина си Нови мерки затягат правилата за хранителните отпадъци и удрят all inclusive моделa Нови мерки затягат правилата за хранителните отпадъци и удрят all inclusive моделa Хотелите ще плащат на гост, заведенията - процент от оборота, целта е рязко намаляване на изхвърлената храна до 2031 година Язовир "Камчия" преля, пълен е на 101 % Язовир "Камчия" преля, пълен е на 101 % Към 8 часа днес в "Камчия" има 237 млн. куб.м. вода, което е 3,5 млн. над максималния му обем
Бойко Борисов Бойко Борисов В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Виц на деня Виц на деня – Тате, ти най-смелият ли си вкъщи?
– Бях… преди да се оженя.
Виц на деня Виц на деня Какво е общото между жената и мотокара?
Ако ги няма - разтоварваш на ръка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори