Бургас почете паметта на великия актьор Георги Калоянчев, който днес щеше да навърши 100 години
Венци и цветя бяха поднесени пред паметника му, намиращ се пред Летния театър в Морската градина
Бургас почете паметта на великия актьор Георги Калоянчев, който на тази дата щеше да навърши 100 години. Венци и цветя бяха поднесени пред паметника на Калоянчев, намиращ се пред Летния театър в Морската градина. На официалната церемония присъстваха кметът Димитър Николов, зам.-кмета по култура Диана Саватева, председателят на Общинския съвет Михаил Хаджиянев, общински съветници, студентите от Театралния колеж „Любен Гройс” и техните лектори, начело с любимия им преподавател Георг Киряков, общественици и граждани. За паметното събитие, сред редиците на почитателите на големия комик, бе дошъл и председателят на Съюза на артистите у нас Христо Мутафчиев.
„Благодаря, че отделихте от времето си да сте тук в този януарски ден. Калата е един от малцината най-известни български артисти, които оставиха сериозна среда в българското изкуство. Ние, като негови съграждани, се гордеем с оставеното като следа. Той винаги се е гордеел с произхода си и с родния си град”, каза кметът Димитър Николов и благодари на младите, дошли да почетат паметта на Калоянчев - студенти и ученици от Театралния колеж „Любен Гройс”, танцова школа „Талантино” и НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров”.
„Бургас винаги е бил град, в който са се раждали известни артисти и таланти. Виждайки вас, млади хора, съм убеден, че вас ви чака същия успех и ви го пожелавам. А към бургазлии - минавайки покрай паметника на Георги Калоянчев, за миг се спирайте пред него и си спомняйте този талант”, допълни Николов.
Той припомни, че тази година се очакват серия от събития в морския град, които да ознаменуват рождението на Калата.
Кога технологичният напредък води до затъпяване
Клетки "помнят" за затлъстяването до 10 години след отслабване
САЩ извадиха България, но вкараха ЕС в списъка за наблюдение за онлайн пиратството
Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ
Православната църква почита Свети цар Борис Покръстител, кои имена черпят?
Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран
Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените
Остър недостиг на работници по морето, бизнесът се обръща към Индия и Непал
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса
Свободата и робството в душите на българите
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран
