БСП: Готови сме да подкрепим национално отговорно правителство
Националният съвет одобри споразумение за управление с ГЕРБ-СДС и ИТН
Националният съвет на БСП прие с огромно мнозинство предложението на Изпълнителното бюро партията да подпише Споразумение за управление на държавата съвместно с коалиция „ГЕРБ-СДС“ и ПП „Има такъв народ“. Решението е подкрепено със 102 гласа „за“, 13 „против“ и 7 „въздържали се“, което подчертава ангажимента на социалистите към съставянето на стабилно правителство, което да изведе страната от политическата нестабилност.
Фокус върху социалната държава и справедливостта
От БСП подчертават, че договореното споразумение включва редица леви политики, насочени към подобряване на качеството на живот. Приоритети са здравеопазването, образованието и пазара на труда, както и борбата с детската бедност, намаляване на социалните неравенства и гарантирането на повече справедливост.
Социалистите залагат и на изграждането на качествени образователни, здравни и социални услуги, които да осигурят подкрепа за уязвимите групи в обществото. Включен е и ангажимент за финансова децентрализация и преглед на приходната система.
Кандидатите за министри от БСП
Националният съвет утвърди и предложените кандидатури за министерски постове:
Атанас Зафиров – вицепремиер
Иван Иванов – министър на регионалното развитие
Борислав Гуцанов – министър на труда и социалната политика
Манол Генов – министър на околната среда
Иван Пешев – министър на младежта и спорта
БСП демонстрира отговорност
С това решение БСП доказва, че е готова да постави на преден план интересите на гражданите, като работи за стабилност, социална справедливост и просперитет. Парламентарната група на „БСП-Обединена левица“ ще подкрепи структурата и състава на Министерския съвет, който се очаква да бъде гласуван в следващите дни.
Иран върна три кораба от Ормузкия проток, обяви маршрута за затворен за „врагове“
Пияна украинка с 2,22 помля Мерцедеса си в Свети Влас
При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас
Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири
Нови разкрития за жената, наръгала четирима в София
Смяната на времето наближава: Как да се подготвим без стрес
НАП предупреди за фалшиви съобщения във Viber за връщане на данък
Ползите и рисковете от постенето
КП "Моя България": Не ние сме разлепили плакатите с "Нашия Радев"
Вътрешният министър: Прокурорският син и още няколко души са атакували с бухалки служител на ГДБОП
Голям наркоудар при акция на ГДБОП и ДАНС (СНИМКИ)
