Вече е рекламно лице на "Адидас"
В клипа Гришо свири на пиано, но всички кадри са с препратки към тенис постиженията му
Клипът, с който Григор Димитров и adidas обявиха официалното си партньорство, привлече вниманието на десетки хиляди фенове на тениса благодарение на оригиналната си идея и изпълнение, пише Булевард България.
В него най-добрият български тенисист заменя ракетата за клавишите на роял, а корта - за луксозна стая в хотел, но запазва таланта си на виртуоз и доброто си чувство за хумор, докато представя модела Ubersonic 5 на adidas.
От първата до последната секунда на видеото могат да бъдат открити явни и скрити препратки към играта. Ето някои от тях:
Часовникът се сменя от 15:30 на 15:40
Правилата на астрономическото време тук не важат. Скокът с 10 минути напред е промяната в резултата по време на разиграванията в тениса: 0 (Love), 15, 30, 40 и точка за спечелен гейм.
Тенис фруктиерата
В света на Григор Димитров всичко е тенис - дори портокалите са гравирани във формите на линиите от топките.
Цялото произведение, което той ще изпълни, носи името на модела на adidas Ubersonic 5, "аранжирано за Григор Димитров".
Дясната и лявата ръка на петолинието са отбелязани с "форхенд" и "бекхенд".
Темпото е prestissimo (възможно най-бързо), но до него Григор е оставил и ръкописна бележка "Play your fastest", както е и слоганът на кампанията. Намигването тук е в това, че един и същ глагол означава едновременно свирене на музикален инструмент и играене на тенис.
Обърнете внимание къде се намира Григор - Tiebreak Hotel, игра на думи с термина за решаващия гейм при равенство 5:5 (тайбрек) и "Heartbreak Hotel" на Елвис Пресли.
Менюто е предназнаечено само за фенове на тениса. Може да избира между ястия, носещи имена като "Голям шлем", "дроп шот" и "ас".
Надписът от табелката на вратата му също гласи "Off-Court" вместо "Do not disturb".
Григор не е сам - както пианистите имат асистенти за партитурите, така и тенисистите разчитат на помощта на подавачите.
В случая до рояла на Димитров стои момиче, което му помага с нотите, а в ръцете зад гърба си държи две топки за тенис, както на кортовете.
Дали е случайност или не - но авторите на клипа са добавили и автоирония с нещо типично българско. Гришо, който сме свикнали да "мачка" на корта, тук глади дори връзките на обувките си.
Или както се шегува @mesropdimitrov в коментарите:
"Eдин приятел каза, че не само мачкаш! Вече и гладиш".
На финала на музикалното му изпълнение няма аплодисменти, а подпис за спомен от победителя на мача.
Симптоми на алергия, които често подценяваме
Никол Кидман и Кийт Ърбан официално сложиха край на брака си след 19 години
Българите карат все по-нови и по-големи коли - скок в продажбите 2025
Мъж опита да плати с фалшиво евро в магазина, но валутата не мина
Тревър предложи брак на приятелката си, но пръстенът падна от 35-метров мост
Той беше треньор в Бундеслигата, а днес е в МакДоналдс
Колко струва доставката със Спиди и Еконт след въвеждането на еврото
Хиляди българи са избити и заличени в Македония след 1945 година
Стойко Сакалиев стана заместник-директор на Спортното училище в Бургас
БНБ ще обслужва граждани и в събота заради обмяната на левове в евро
Традицията "Къпане на зетьове" оживя отново в Кошарица на Ивановден
ООН отправи тежки обвинения към Израел за дискриминация на палестинци на Западния бряг
