Това е датата за сключване на брак през 2025
Докато някои двойки се доверяват на интуицията, други определено държат на числата и символиката
25.05.2025 г. Това е датата, която се превърна в истински хит за сключване на брак през новата година. Записванията текат с пълни сили. Докато някои двойки се доверяват на интуицията за това кога да се венчаят, други определено държат на числата и символиката.
Едни от първите младоженци във Варна тази година са Сияна и Йордан. Двамата се запознават преди 2 години благодарение на общи приятели. Двамата си пожелават дълъг семеен живот и много щастие и любов. За същото мечтаят и Симона и Красимир, които са заедно вече от почти десетилетие.
„Решихме, че е време да обвържем нашата връзка по-сериозно и затова ще сключим брак”, сподели мъжът.
Имали са и специални планове за датата. „Искахме да бъде на 29 декември - нашата годишнина от запознанството, но в този период нямаше свободни дати и първият възможен петък беше 10.01. Дано ни е на късмет”, каза той.
Както в други градове, така във Варна датата 25 май е много желана.
„До момента имаме записали се 7 двойки, които са сигурни, но все пак до май месец има още много време. Като от тях, пет са предпочели битовия народен ритуал, който предлагаме тук във Варна”, обясни Татяна Асенова, управител Ритуална зала във Варна.
Другата хитова дата за тази година е 5 май, а там предпочитанията са по-скоро за класически ритуал. За миналата година статистиката показва, че браковете сключени във Варна са 1077 или 3 двойки дневно са си казвали заветното „да”.
Нова телевизия
Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток
Disney продължава с вълната да вади от сянката злите герои
Бургас кани активни младежи да влязат в Съвета на децата
Лесна рецепта за пухкав козунак без месене
Откриват летния мото сезон тази събота в Бургас
Животът се подрежда за тези три зодии
Цветно шествие в Бургас за празника на пролетта - Цветница
ОДК Несебър събра близо 100 деца в великденска творилница за празника Великден
Безплатни прегледи за хернии в университетска болница „Дева Мария“
Експерт предупреди да не купуваме агнешко на кука и препоръча домашни козунаци
Малена Замфирова се върна в България и започна рехабилитация с амбиция за старт през декември
