Почина емблематичен шеф от "златните" години на "Нефтохимик"
Божидар Тодоров става част от футболното явление през 90-те години
На 66-годишна възраст почина бившият футболист и ръководител на Нефтохимик (Бургас) от най-успешните години на “зеления” клуб Божидар Тодоров, съобщи синът му Манол Тодоров във фейсбук.
Тодоров е юноша на Черноморец (Бургас) и е част oт най-талантливия набор в школата на акулите, спечелила шампионските титли при децата, при юношите (младша възраст) и при юношите (старша възраст). В отбора са още звезди като Руси Гочев и Димитър Димитров-Херо.
Но професионалната му кариера е свързана неизменно с Нефтохимик, където играе девет сезона и записва над 300 мача. След края на състезателната си кариера работи в Нефтохимик като технически директор, изпълнителен директор и спортен директор и с името му са свързани най-успешните години за клуба – 90-те. Тогава Нефтохимик е явление в българския футбол с модерния футбол, който показва по стадионите, а като резултати това включва 2-о място в А група през 1997-а година, финал за Купата на България през 2000-ата година, два пъти е спечелена Купата на Професионалната лига. Отборът на два пъти играе и в европейските турнири.
Поклонението ще бъде в неделя от 11:30 в Гробищен парк Бургас.
“Вчера, на 66 години почина баща ми Божидар Тодоров. Много от вас го помнят от времето, когато са тези снимки! Време, което всички искаме да се върне! Горд съм, че баща ми беше част от тези емоции!
Благодарим ти за това, че беше добър човек! Нека го запомним точно с това…”, написа Манол Тодоров, който е зам.-кмет на Бургас.

След 16 години Левски и ЦСКА отново ще играят заедно в основната фаза на евротурнирите
„Лазур“ очаква футболен Бургас: Черноморец пусна онлайн билетите за мача с ЦСКА II
Режат с до 4000 евро заплатите на болничните шефове, 60 лечебни заведения са засегнати
Кючек пред Асеневци взриви Велико Търново: Граждани видяха гавра с паметта на българските царе
Командирът на Граф Игнатиево: МиГ-29 трябва да лети до края на жизнения си цикъл
Пребитото 5-годишно е в кома, бащата го налагал, защото се напикава
DARA към Бургас: Покажете силата на Черно море, Евровизия е магия и вие я притежавате!
Инвеститори съдят Селена Гомес за измама заради 1,2 млн. долара
Кричим се сбогува с Георги Кузев
Свастики и заплахи за саморазправа се появиха на Младежкия хълм след убийството на Георги Кузев
Иван Христанов влиза в битката за президент
Първан Симеонов: Бургас с Евровизия, а Стара Загора ще е Европейска столица на културата през 2032 г.

Почивай в мир Божо