×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НяКОЙ нарежда уволнения и назначения по телефона, заяви Хюсни Адем


10 Януари 2025, Петък, 12:33 ч.
Автор: Флагман.бг

НяКОЙ нарежда уволнения и назначения по телефона, заяви Хюсни Адем

Продължаваме да ставаме свидетели на политически уволнения, репресии и натиск срещу служители и специалисти, които изповядват убеждения различни от тези на човекът, който реално владее и управлява държавните институции в България. Това заяви депутатът от Демокрация за права и свободи-ДПС Хюсни Адем, изчитайки декларация от трибуната на Народното събрание.

По думите му, тази престъпна практика получи своята кулминация в предизборната кампания, но нейните корени са още от встъпването в длъжност на служебното правителство на г-н Главчев и продължава и досега.

"Само в структурите към едно министерство в последните девет месеца са освободени над 500 служители и са направени над 500 нови назначения, като рокадите започват от най-ниско ниво и стигат до ниво изпълнителни директори. Тази чистка от служебно правителство е осъществена от април до декември. Данните са от отговор на социалния министър Ивайло Иванов на парламентарен въпрос от народен представител. Те се отнасят само до социалното министерство и самостоятелните структури под неговата шапка, като повечето размествания са направени в две от големите агенции - АСП и Агенцията по заетостта," заяви Адем.

Според него, това не е реформа в социалното министерство, а чистка, наредена по телефона на министъра от няКОЙ, който иска да притежава цялата власт в държавата.

"Ние, представителите на Парламентарната група Демокрация, права и свободи - ДПС предоставихме данни и ви запознахме от тази висока трибуна на Народното събрание за над 250 уволнени служители и специалисти по политически причини още преди Новата година като изразихме недоволство и алармирахме българската общественост за продължаващото бездействие на органите призвани да съблюдават спазването на законите в Република България - от Министър-председателя на служебното правителство, през ръководителите на ресорните министерства и администрации, до последния селски кмет," добави той.

По думите му, чистката продължава и към момента. Безпрецедентно нарушаване на конституционните права и свободи на българските граждани, брутално потъпкване на демократичните принципи и правови норми, са ежедневие, което заплашва да стане норма, а такава норма е срам за една демокрация.

"Само в рамките на няколко дни от началото на Новата година са уволнени по политически причини Сунай Мехмедемин Юмер, специалист програми и проекти, назначен по договор до края на 2026 г. и Надя Василева Арабова-Миленкова, специалист по проект Компонент 1-Активиране също до края 2026 г. и двамата от Момчилград. Дори не са изчакали да им връчат документа за уволнение на работното им място, а са ги издирвали в домовете им," каза Адем.

Според него, това е мерзост и наглост. Опит да се връчи уволнение по политически причини е и Тансу Халил, държавен служител старши експерт ДФЗ Варна, който заема длъжността от 2019 година. От името на ПГ Демокрация, права и свободи – ДПС заявява този опит незабавно да се прекрати.

"Уважаеми дами и господа, зад всяко име стои един живот, едно семейство с мечти и надежди. Една съдба, с която някой грубо и нагло се разпорежда. И ние знаем КОЙ е той!" заяви Адем.

По думите му, така започва новата година за редица български граждани, които са уволнени заради своите симпатии и убеждения, които са различни от тези на Този, който владее държавата. Цялата българска общественост е наясно КОЙ е в основата на тези репресии и на този произвол. ТОЙ е създателят на моделът КОЙ! Модел на зависимите държавни институции и превзетата държава.

"От името на Парламентарната група „Демокрация, права и свободи – ДПС“, категорично заявяваме нашето твърдо мнение тези репресии да не останат безнаказани. Ще защитим всеки един наш член и симпатизант на местно и национално ниво, попаднал под ударите на този диктаторски модел на управление на тази мръсна чистка с политически признак," заяви Адем.

Според него, ако всички ние не направим усилие да спрем тези престъпни практики и не започнем активни действия срещу този модел на управление, демокрацията ще бъде в опасност и не само нашите членове и симпатизанти ще бъдат уволнявани и тероризирани, а всеки български гражданин, който не желае да живее в превзета държава.

"Затова от името на Парламентарната група Демокрация, права и свободи – ДПС апелирам към вашето чувство за справедливост, към вашите демократични ценности, които изповядвате и защитавате и към вашата съвест. Нека не позволяваме български граждани да страдат заради ненаситната алчност за власт на един човек! Нека заедно направим решителна крачка към демокрацията, а не легитимиране на диктаторски авторитарен модел на управление на държавата и съдбите на българските граждани!" завърши Адем.


В категории: Политика


3
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко 24/08/2026, Понеделник 21:00 3
3
Коментара по темата
3.
292
10.01.2025 14:03:19
1
0
Стига сте се вързвали на глупости.На шиши ръката му е толкова дълга, колкото да може да си избърше задника.
2.
123
10.01.2025 13:58:14
0
3
За съжаление е прав,дългата ръка на Шиши води до терор над инакомислещите. Примери има и в Бургас.
1.
Ахмак!
10.01.2025 13:08:41
1
4
Когато ДПС на Доган вършееше в министерствата, защо този момък не скачаше? Когато хората на Доган изсякоха и изнесоха горите, пак нищо.
Смените в министерствата се правят wseki pyt когато се смени и властта, нищо ново под слънцето.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември Овен очаква забавени пари, Телец влиза в по-стабилен период, а пред Водолей се очертава нов източник на доходи Стоян Колев предупреди, че ще разбие гривната с брадва и ще избяга. Ден по-късно го направи (ВИДЕО) Стоян Колев предупреди, че ще разбие гривната с брадва и ще избяга. Ден по-късно го направи (ВИДЕО) Към 22 часа бургазлията остава в неизвестност, той реално избяга на лайф в тик-ток Криминогенът Митко открадна златния синджир на бургазлия посред бял ден до Старата поща Криминогенът Митко открадна златния синджир на бургазлия посред бял ден до Старата поща Издърпал верижката с кръстче от врата му и хукнал в неизвестна посока с 5-грамовия ланец Панелките и ЕПК блоквоете отварят нова ниша за имотния пазар Панелките и ЕПК блоквоете отварят нова ниша за имотния пазар Все повече домакинства заменят стария апартамент с ново строителство, докато строителната активност в България продължава да расте „Не се страхувайте, материалът не е сложен!“: Бургаски стартъп разкодира загадките зад числата „Не се страхувайте, материалът не е сложен!“: Бургаски стартъп разкодира загадките зад числата Образователната платформа отчита впечатляващите 83 точки среден резултат на НВО по математика и подготвя ударно разширяване с уроци по БЕЛ Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко Посещенията растат с 6,9%, но приходите се покачват едва с 1,2%, а германци, британци и американци свиват разходите си Хиляди младежи изпълниха Морската гара в Бургас за Teen Boom Fest (ВИДЕО) Хиляди младежи изпълниха Морската гара в Бургас за Teen Boom Fest (ВИДЕО) Тазгодишното издание на събитието събра рекордна публика Николай Димитров: В Несебър обновяване образователната инфраструктура и създаваме по-добри условия за децата Николай Димитров: В Несебър обновяване образователната инфраструктура и създаваме по-добри условия за децата Община Несебър поддържа материална база на високо ниво  като важна част от грижата за децата Бюджет 2026 на Бургас е 325 млн. евро Бюджет 2026 на Бургас е 325 млн. евро 72 млн. евро идват от европейски програми, а капиталовата програма концентрира ресурс в транспорт, образование, социална инфраструктура и развитието на новите градски зони Детска градина от бъдещето: новият корпус на „Ален мак“ в Сарафово ще бъде с интелигентно управление в реално време Детска градина от бъдещето: новият корпус на „Ален мак“ в Сарафово ще бъде с интелигентно управление в реално време Новата сграда на градината в „Сарафово“ е сред най-новите примери за интегриране на интелигентни технологии в обществената инфраструктура на Бургас
Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Роман Кононов затвърди впечатляващото си представяне от първата регата на фестивала, като отново спечели Генералното класиране и първото място при момчетата Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август В рамките на еднодневния фестивал ще може да наблюдавате калейдоскоп от цветни хвърчила в небето, демонстрации с различни видове Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции Българи показаха сметката си от ресторант на брега - каламари за 12 евро, паста със скариди за 13 и половин литър вино за 7 евро, а въпросът отново е какво получава клиентът срещу парите си От 15 евро до военна техника за шестцифрена сума: Какво показа заглушителят в Драгалевци От 15 евро до военна техника за шестцифрена сума: Какво показа заглушителят в Драгалевци Евтини устройства се предлагат онлайн, професионалните системи струват хиляди, а експерти смятат, че техниката, смутила GPS над София, е била от съвсем друга категория Нова Зеландия тръгва към забрана на социалните мрежи за деца под 16 г. - глобите за платформите стигат 10% от световния им оборот Нова Зеландия тръгва към забрана на социалните мрежи за деца под 16 г. - глобите за платформите стигат 10% от световния им оборот TikTok, Instagram, Snapchat и Facebook ще трябва реално да проверяват възрастта, а законът стига и до новата опасна територия - AI платформите за виртуални „приятели“ Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре Козирог, Телец, Дева и Риби влизат в силен професионален период, но звездите дават само възможността - решаващото действие ще трябва да направят самите те Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“ Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“ Четиридневните празници, организирани от екипа на НЧ „Просвета 1888” и Община Поморие Почина милиардерът, превърнал Кюне+Нагел в световен гигант Почина милиардерът, превърнал Кюне+Нагел в световен гигант 89-годишният германски предприемач оставя бизнес империя с над 1300 офиса и около 88 000 служители по света От Бургас към сцените на България – PAOLA тръгва на първото си  национално турне, вижте къде От Бургас към сцените на България – PAOLA тръгва на първото си национално турне, вижте къде Всички концерти са създадени специално за детската и тийн аудитория и техните семейства, като съчетават музика, танци, специално разработени хореографии, сценични визуализации, интерактивни игри, специални ефекти и активно участие на публиката България губи 60% от водата си: В Шумен и Перник над 83% не стигат до отчетена консумация България губи 60% от водата си: В Шумен и Перник над 83% не стигат до отчетена консумация Десетки населени места отново са на режим, а проблемът вече не е само в сушата - стара мрежа, течове и неточно измерване превръщат водата в един от най-големите инфраструктурни провали на страната
Васил ДАНОВ, експерт Васил ДАНОВ, експерт По-опасни за България са руските хибридни операции, не Иран Виц на деня Виц на деня Срещат се две мутри:
- Брато, как си лети времето! Направо ужас. Синът ми расте, вече е на девет години.
- Това е хубаво! Защо си тъжен?
- Забравил съм да го запиша на училише!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, много ме е страх да скоча с парашут!
- Ми, скочи без него бе, слънце...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте част от валяка, сте част от пътя
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори