Илон Мъск втрещи либералния елит, агитира в мрежата си X за крайнодесните в Германия
Той разговаря на живо с Алис Вайдел от „Алтернатива за Германия“ и я подкрепи за канцлер
Илон Мъск използва своята социална мрежа X, за да популяризира германската крайнодясна партия „Алтернатива за Германия“ (АзГ) като организира разговор на живо с лидера на партията Алис Вайдел, която е кандидат за канцлер, съобщава бТВ.
„Наистина силно препоръчвам на хората да гласуват за АзГ“, каза Мъск около половин час след началото на разговора.
АзГ е класифицирана като „предполагаема екстремистка организация“ от германските вътрешни разузнавателни служби. Платформата на партията призовава за строги закони за предоставяне на убежище, масови депортации, съкращаване на социалната и осигурителната помощ в Германия.
Дълго време най-богатият човек в света трудно се поддаваше на политическа категоризация.
Самият той се определяше като „наполовина демократ, наполовина републиканец“ и правеше дарения и за двата политически лагера.
Междувременно Мъск споделя редица дяснопопулистки позиции: че мигрантите без документи унищожават Америка, че ниската раждаемост е по-опасна от климатичните промени, че транссексуалната му дъщеря е станала жертва на някакъв „мозъчен вирус“.
Мъск подкрепя и АзГ преди парламентарните избори в Германия на 23 февруари, на които се очаква тя да събере около 20% обществена подкрепа.
Освен това подкрепя крайнодесни и антисистемни кандидати и каузи във Великобритания.
Легендата Гари Каспаров: Става ми лошо като чуя израза "войната на Путин"
Луис Енрике с култов коментар след деветте гола на ПСЖ - Байерн
Отиде си един от най-славните български треньори
Студент по "Право" е абсолютен шампион на България в сумото
Криминалист: Христо Ботев е убит в гръб от близко разстояние
Гришо срещу 312-ия в света
Как да направим класическа българска чорба - рецепта за истински вкус
Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята"
Футболна бомба за Моуриньо и Реал
Как да приготвим традиционна българска баклава - рецепта от бабината кухня
Венци Стефанов каза за "рязането на глава"
Черноморски град се превърна в горящ котел (ВИДЕО)
