Най-продаваното BMW M в България е най-зле продавания модел в САЩ
XM не се радва на особен интерес в Щатите
BMW XM не е толкова необичайна гледка по българските пътища, а доказателство за това е превръщането му в най-продаваната чисто нова „М-ка“ на българския пазар. През първите 9 месеца на изминалата година са продадени 22 бройки. Въпреки, че е сравнително популярно у нас, изглежда тежкото SUV не е предпочитано в САЩ. Доказателство за това е статутът му за най-зле продавано BMW през 2024-та в Щатите.
Въпреки че през 2024 г. е в продажба за цяла година, продажбите всъщност са намалели с 14,7% в сравнение с предходната година, като само 1 974 единици са намерили нов дом. Това мрачно представяне превръща XM в най-зле продавания модел на BMW в САЩ, като дори изостава от роудстъра Z4, който се радва на 13,1% ръст на продажбите до 2 129 единици, отчасти благодарение на въвеждането на опция за механична трансмисия.

Въпреки това цялостната картина за BMW в САЩ е положителна. Автомобилният производител е доставил рекордните 371 346 автомобила, което представлява увеличение от 2,5% в сравнение с 2023 г. Моделът X5 продължава да властва - 72 348 продадени бройки, следван плътно от X3 с 68 798 бройки. 4 Series допълва челната тройка с 42 608 доставени автомобила.
Въпреки че разочароващите данни за продажбите на ХМ повдигат въпроси относно дългосрочната жизнеспособност на такива нишови, скъпи модели, BMW продължава да доминира в луксозния сегмент в САЩ със силната си SUV гама и нарастващия фокус върху електрифицираните автомобили.
Тази зодия се влюбва трудно, но после е много вярна
Лора Христова призна кой е любимият ѝ отбор
Кашкавал пане без грешка - лесна рецепта
Бекъм блести за Индонезия, "лъвовете" да внимават
България би трудно Малта при юношите, но се радва на 10:2 над екзотика, а бяхме топ сила
Игор Тиаго направи важна крачка към Световното 2026 - ето какво каза Анчелоти за него
Столицата нащрек заради влошаването на времето
Мързелива пица с готови кори - лесна рецепта
Филип Кръстев показа класа с тези думи след историческото 10:2
Баница на тиган със сирене - стъпка по стъпка
Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2
Затвориха летище "Пловдив" заради сигнал за бомба

Шшшш баче са ща маам .
Шшшш баче найш кой е бащата ?
Аз съм комплексар и карам баварец комплексарец а брата е лайнар и кара мерцедес лайнянцедес .
Ние сме най най ее шшшш и избиваме комплекси и лайнарщи.а
п.с. иначе с тия радиатори на топлофикация от пред вече станаха направо потрисащо смешни. Че на елките даже и светят...