Йордан и синът му Павел спасиха кръста на Богоявление в Карнобат
Спасителят на кръста сподели, че за втори път изважда светия символ от водите, а синът му участва за втора година
Днес, на светлия празник Богоявление, в Карнобат се състоя традиционният ритуал по спасяване на кръста. След сутрешната празнична литургия в храм „Св.Йоан Богослов”, към пл. „Трети март” тръгна тържествено шествие.В студените води се хвърлиха петимата смелчаци Йордан и неговият син Павел, Слави, Пламен и Стоян.
Победител в благородното съревнование стана именникът Йордан, а заедно с него радостта от успеха сподели и 12-годишният му син Павел.
Спасителят на кръста сподели, че за втори път изважда светия символ от водите, а синът му участва за втора година. Ритуалът по освещаването бе извършен от ставроф. ик. Павел Гърбов, който благослови присъстващите и им пожела за празника духовна радост от това, че Бог е решил да бъде с нас.
Издадоха кой печели Капките
Биляна Гавазова с емоционална изповед след 4 години извън ефир
Пиян тираджия едва не се размаза в къща
Пловдивския Чикименто Стоян се прибира с еднопосочен билет за България, но коя дама ще го последва
Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна
Разкриха кой е поръчителят на Къро
Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие
Giro d`Italia и по древните улици на Пловдив
До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика
Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта
Елизабет или Кралицата девственица с премиера в Бургас
Любима компания напуска пазара на домакинските електроуреди
