×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

От Зевс ли произхождаме? Тангра не е бог, а учението на древните българи


От Зевс ли произхождаме? Тангра не е бог, а учението на древните българи
Зевс ли е „бащата“ на българите? Оказва се, че Тангра не е Бога на българите
04 Януари 2025, Събота, 21:30 ч.
Автор: Иван ТРЕНЕВ

 Ортодоксалните евреи не признават Новия завет, а почитат Танах, но като добавим едно „ра“ се получава Танакра, т.е. Тангра

Тангра не е Бог, а корпус от учения на древните българи. 

„Ако петте пръста отговарят на петте основни религии,  а дланта –  на Будизма, то цялата ръка символизира Тангра”. Не случайно започвам с този цитат от Далай Лама, защото той е  еднозначен по отношение какво означава "Тангра".

Наименованието на местността и рекичката, където е намерено Панагюрското съкровище е Мерул. Планината Кайлаш в Тибет се счита, че е мястото, което обитават боговете и девите. На санскритски език Кайлаш се нарича Меру. 

На планината Меру се намират 7-те висши светове, 

 7 на брой са и ритоните на Панагюрското златно съкровище и те са свързани със светоусещането за свещената геометрия

 Числото 7 е свещено число за древните българи. Нека припомним седемлъчната розета от Плиска. На санскритски планината Олимп в Гърция също се нарича Мерул. Както е известно от древногръцката митология – това е мястото, където живеят боговете, начело със Зевс (Залмоксис). 

Залмоксис е още известен като Зороастър, Загрей и Зиези, 

в Анонимния Римски хронограф от 354 г. е записано, „Зиези, от който произлизат българите“

 В Древна Персия (Древният Шумер, Сумер) има планина, чието име на санскритски също е Меру. Тази планина на персийски език се нарича Бордж (Бурдж), което означава световната планина на огъня на светлината, която дава живот. Тази планина съответства на митичната планина на живата сила на светлината, която възражда света в Индия, която също се нарича Мерул. Основна книга на розенкройцерите, се нарича „Monte Abiegno“, в нея се говори за свещена планина, от която произхождат Розенкройцерите. Тази планина носи мистичното название на латински език „Abiegnus Monc“. Тя съответства по значение на Мерул. 

Планината Мерул в Древна Персия има връх Ас Бордж или Ас Бурдж. Този връх е част от планинската верига Тенериф (сега в Ислямска Република Иран). Според митологията това е 

 свещената планина, в подножието на която залязва Слънцето

 Мястото, където залязва слънцето се нарича на санскритски език Хеммадъри (в превод „Златната планина). Нека да посочим, че названието Хеммадъри включва две думи „хем“ и „мадъри“. Да припомним, че 

 „Хем“ е наименованието на Стара планина (Хемус), а „Мадъри“ съвпада с названието на светилището Мадара

Ортодоксалните евреи не признават Новия завет, а почитат Танах, което е акроним от трите думи на иврит: Тора (закон хумаш – петокнижие), Нивиим на иврит (пророците) и Кетувим (писанията). Това представлява един корпус от знания по отношение на закона. Като добавим към Танах, едно „ра“ се получава Танакра (Тангра). 

Ето защо Тангра не означава бог (божество), а е корпусът от знания, които се предават хилядолетия от поколения на поколения.
 


В категории: Животът


Иван ТРЕНЕВ Автор
Иван ТРЕНЕВ
17
Коментара
Емел МАХМУД За какво се харчат парите от глоби и фишове За какво се харчат парите от глоби и фишове 23/06/2026, Вторник 12:00 1
Денис ЕПИТРОПОВ България пак ще прави автомобили! България пак ще прави автомобили! 23/06/2026, Вторник 11:40 0
Денис ЕПИТРОПОВ Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия 23/06/2026, Вторник 11:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия 23/06/2026, Вторник 09:37 13
17
Коментара по темата
17.
До 16
05.01.2025 12:54:21
1
3
Ами, пусни си Азис и да не ти пука.
16.
16
05.01.2025 12:44:27
3
3
Не знам кой човек си мисли, че някой тук ще му чете толкова дълги коментарии- направо статии! Човече, никой не чете ферманите ти! Нямам даже желание да прочета какво пише в тях. Не се хаби! Това са кратки коментарии. не статии. Не си добре! Вземи някакви успокоителни и си гледай живота.
15.
Да обсъдим и гърците.
05.01.2025 12:36:04
3
3
ОТ КЪДЕ ПРОИЗХОЖДАТ ГЪРЦИТЕ ?


Има една древна латинска сентенция: “Timeo Danaos et dona ferentes”. Значението е – Страхувам се от данайците (гърците), дори когато носят подаръци. Това не е казано случайно. Вергилий е знаел много добре какво говори. Когато данайците идват от Африка те търсят убежище при пелазгийския цар управляващ в Аргос…Не след дълго обаче бежанците грабват властта и започват да асимилират местното население. За това свидетелства Страбон цитирайки Еврипид - “ And Euripides too, in his Archelaus, says: "Danaus, the father of fifty daughters, on coming into Argos, took up his abode in the city of Inachus, and throughout Greece he laid down a law that all people hitherto named Pelasgians were to be called Danaans"

За идване на гърците от Африка говори и Херодот. Стария автор споменава, че данайците донасят култове от Египет, че типичната гръцка женска дреха е като на обитаващите Африка либийки, а също и, че гърците имат погребални обреди като тези на африканските номади: “The daughters of Danaos were they who brought this rite out of Egypt and taught it to the women of the Pelasgians” It would appear also that the Hellenes made the dress and the aigis of the images of Athene after the model of the Libyan women… 190. The nomads bury those who die just in the same manner as the Hellenes”.Африканския произход на гърците е известен и на Плиний Стари: “…puteos Danaus ex Aegypto advectus in Graeciam qua vocabatur Argos Dipsion”.
penelope.uchicago.edu/Thayer/L/Roman/Texts/Pliny_the_Elder/7*.html
Есхил описва гърците като тъмнокожи и идвайки от Африка предавайки думите на пеласгийския цар към данаидите – “Вие не приличате на хората от нашата земя, а по-скоро сте като либийките, или даже като хората живеещи край река Нил.” - “No likeness of our country do ye bear, But semblance as of Libyan womankind. Even such a stock by Nilus' banks might grow…”
Нека приемем за момент, че свидетелствата на Херодот, Страбон, Eврипид, Плиний и Есхил не са съвсем точни. Днес обаче имаме методи, с които може да се определи произхода на даден народ. Генетично изследване на различни учени доказа, че гърците са роднини на африканците, по-точно на хората обитаващи Етиопия: ” Both Greeks and Ethiopians share quasi-specific DRB1 alleles, such as *0305, *0307, *0411, *0413, *0416, *0417, *0420, *1110, *1112, *1304 and *1310. Genetic distances are closer between Greeks and Ethiopian/sub-Saharan groups than to any other Mediterranean group and finally Greeks cluster with Ethiopians/sub-Saharans in both neighbour joining dendrograms and correspondence analyses. The time period when these relationships might have occurred was ancient but uncertain and might be related to the displacement of Egyptian-Ethiopian people living in pharaonic Egypt. “
Разликата между стари европейци и гърци е забелязана още в Античността. Траки, илири и македонци са характеризирани като силни и мъжествени, докато гърците биват определени като подли хора, годни само за роби. Това разбираме от Тит Ливий, който предава думите на римски пълководец: “[36.17]the hostile army was more numerous and made up of far better soldiery; there were in that army Macedonians, Thracians and Illyrians, all very warlike tribes; here there are Syrians and Asiatic Greeks, the meanest of mankind, and born only for slavery”. mcadams.posc.mu.edu/txt/ah/livy/livy36.html





Половин хилядолетие по-късно Юстиниан Велики споделя следното за траките: “ Tова е важно и всекимо известно, че ако някой спомене иметоTракия, веднага щом думите излетят от устните му, слушащия осъзнава благородните качества на този народ – невероятна мъжественост и страховита войнственост, изпитани по всякакав начин на бойните полета. Teзи качества са типични само за тях, те ги имат по рождени в кръвта си .’’( превод на цитирано от Веселин Бешевлиев изказване на Юстиниан – Проучвания върху личните имена у траките, БАН, София, 1965, стр.62).По същото време Прокопий Цезарийски (Historia Arcana) казва за гърците, че са страхливи и негодни за военна служба (превод на цитирано от Веселин Бешевлиев изказване на Прокопий -стр.62).Не само физически, но и морално траките са се различавали рязко от гърците. Херодот нарича гетите най-храбрия, но същевременно най-миролюбивия народ – История-IV.93. Цитирайки Посидоний Страбон споделя за мизите, че са богобоязливи хора, които се въздържат от ядене на месо...същевременно обаче са непобедими в ръкопашен бой... Споменавайки други траки, стария автор добавя, че те са наречени горди и най-праведни народи – География, VII.3.3.Докато траките са описани като силни, мъжествени, непобедими, праведни и горди, гърците биват характеризирани като носители на пороци и упадък:“The Roman historian Livy recorded that Cato told the Roman Senate: “The better and the happier becomes the fortune of our commonwealth day by day and the greater the empire grows – and already we have crossed into Greece and Asia, places filled with all the allurements of vice, and we are handling the treasures of kings – the more I fear that these things will capture us rather than we them...Cato was not a prophet of God. But he had a very good understanding of the practical morally corrupting effects which Greek philosophy and culture had had on Greek society by that time. Cato knew that Greek philosophers had mostly advocated or at least passively accepted paedophilia or pederasty, public nudity and other immoral practices...”.Относно това, че гърците са тези, които разпространяват упадъка на морала и корупцията свидетелства и Страбон: “Но нашият начин на живот е повлиял за промяна към по-лошо у почти всички народи, въвеждайки сред тях лукса и чувствените удоволствия, както и измамите, нужни за задоволяването на тези пороци, водещи до безброй прояви на алчност. Тъй щото много от тази порочност е завладяла и варварите, и номадите, както и останалите. “ (превод – Валерий Любенов Русинов).Както историческите извори, така също и генетичните проучвания показват съвсем ясно, че гърците се отличават рязко от траките. Има обаче и други доказателства за не европейските корени на южните ни съседи. По време на Класическия период типичната гръцка дреха е хитона. Както модела му, така и името не принадлежат на европейците. Думата хитон е сродна на еврейската кутонет и вавилонската киту (F.Muller, Grieksch Woordenboek, Groningen, 1926, z. 891).Старото гръцко изкуство показва силни стилови прилики с египетското. Нужно е да се спомене и това, че ранните гръцки статуи изобразяват хора с негроидни черти. Явно асимилацията на европеидното пеласгийско население е траяла дълго време.Според Херодот в началото гърците са били малко, незначително племе, което е нарастнало не без асимилирането на пелазгите: “История” -I.58.Вместо благодарност за приютяването на европейска земя, старите гърци подлагат на геноцид местното население. След това дедите на южните ни съседи си приписват и постиженията на други народи. Татиан Асирийски реагира с възмущение на гръцкото самохвалство. Стария автор напомня на възгорделите и самохвални гърци, че те дължат знанията си по птицегадателство на фригите, че Орфей ги е научил на песни, музика и мистерии, че от египтяните е взета геометрията, от финикийците азбуката, от вавилонците астрономията...и въпреки гова гърците имат наглостта да си припишат тези неща...
Претенциите на старите гърци относно приноса им в наука и култура са възмутителни. По-сериозни са обаче претенциите към нашите земи. В началото на VII век гърците се домогват до престола в Константинопол. Не след дълго гръцкия език бива провъзгласен за официален в Източната Римска Империя. На Константинопол, а и на цяла Тракия се гледа като на гръцка собственост.
Нека видим как стоят нещата в действителност. По начало Византион е тракийско селище. Названието идва от името на основателя Byzas (то е древен вариант на българското Бузан). Това, че гърците се инфилтрират в тракийския град, не означава, че той е създаден от гърци, или, че името му е гръцко.До началото на ІV-ти век Византион е малък град. Тракиецът Константин Велики обаче осъзнава стратегическото му значение и го прави столица на Римската Империя. По това време гърците не играят никаква положителна роля в събитията. След Константин Велики идват неговите синове Констанций, Констанс І. Последвани са от техния роднина тракиеца Юлиан, а също и от траките Йовиан, Валентиан, Валент, Маркиан, Лъв Бесът, Лъв ІІ, Юстин І, Юстиниан Велики, Юстин ІІ, Тиберий ІІ, Фока.От превръщането на Византиум в столица на Римската Империя, до началото на VІІ-ми век, там са властвали петнадесет тракийски императора. Тяхна е заслугата за изграждането на най-красивите сгради и най-внушителните укрепителни съоръжения.Между 330 г. и 610 г. предимно траки са тези, които защитават Контантинопол (Византиум). Запомнете това много добре – в първите три века на своето съществуване Източната Римската Империя е управлявана предимно от траки! Три века е огромен период от време, напълно справедливо е да се каже, че нашите деди траките са изконните наследници на Източната Римска Империя ...наречена през ХVІ-ти век Византия. Не можем да пренебрегнем факта, че не само града е тракийски, но и това, че траки имат най-големите заслуги за неговото устройване и укрепване.Тракийските императори правят много неща за народа, от който са произлезли. Константин Велики финансира построяването на Плиска, Преслав и Силистра. Юстиниан Велики създава Юстиниана Прима. Там е седалището на независимата църква за траките. Отново Юстиниан укрепва Сердика (столицата ни София), Филипопол (Пловдив), Берое (Стара Загора) и др...Държа да отбележа, че не мразя гърците. Възхищавам се на таланта на Праксител и на Фидий, възхищавам се на откровеността и точността на Страбон. Възхищавам се на работите на Еврипид, Павзаний, Тукидид. Хубавото и положителното не бива да се отричат, но същото важи и за негативното. Не е редно то да се премълчава и укрива. Не е справедливо ние да сме вечно белязани като войнолюбиви варвари тормозещи Византия, а гърците да се смятат за най-великия народ на Европа. Светци и убийци е имало и в двете държави.Смятам, че трябва да се стремим към приятелски отношения с Атина. Православни държави сме, трябва да се поддържаме един друг, но и трябва да си кажем истината. Пясъчните кули обаче трябва да паднат, колкото и болезнено да е това за гърците, то е и наложително. Без болка няма катарзис, без катарзис няма бъдеще. Старото и гнилото трябва да изчезнат, за да направят място на едно ново мислене и нова духовност. Без тях няма бъдеще за никой народ.
Източник.: http://sparotok.blogspot.bg/2013/04/blo ... 4.html?m=1
14.
Св. Нафърфорий
05.01.2025 09:28:55
2
8
Едно дере в района на Панагюрище - в пряка връзка с връх Кайлаш в Средна Азия.
И все в този дух...
Това е болен мозък.
13.
Е на тва е!
05.01.2025 09:18:06
1
8
Тренев уля се. Такова насосване не бях си и помислил че е възможно. От твоите думи следва че сме роднини с евреите, иранците, гърците, траките и квит се сетиш там. Впрочем има известна логика. В миналото човечеството е било няколко хиляди така че има вероятност да сме щъкали насам натам и да сме се сродявали. Но все пак евалла на фантазията ти!
12.
Сандо
05.01.2025 09:03:29
1
4
Вярно или не виждам от коментарите тук че народа чете -учи се а учението е слънце и светлина а знаем че В началото първо беше светлината щото аман от статии за политическата утайка тя трябва да се изчисти от сайтове от новини а и от живота ни като цяло
11.
Страничен наблюдател
05.01.2025 08:59:58
2
8
На тоя рошав бакембард за малко да му повярвам на дрънканиците преди време. После гледах едно интервю, в което той каза, че негов голям приятел, съратник и ментор е проф. Сачев. Супер ще си кажат някои, професорът е сериозен човек. Сериозен, ама щерка му Деница Сачева е от най-приближените на баче от Банкя. Иначе нашия юнак го раздава голям борец срещу мафията. Няма да се учудя, ако е някой чужд агент, чиято единствена цел е да мъти историята ни.
10.
Езичник
05.01.2025 08:02:57
2
7
Да! Напьлно сьм сьгласен с твьрдението просто различните народи са произнасяли името на вьрховното божество по различни начини : В Рим е бил Зевс,славяните са го наричали Тангра или Перун,А на Север е известен с името Один или бащата на боговете
9.
9
05.01.2025 07:12:23
4
3
Дали сме били езичници? да, всички са били. Но ние сме православни християни. Ние вярваме в светата троица- Отец, Син и Светия Дух, в Господ Иисус Христос, Света Богородица, Небесното Воинство, всички светии и мъченици за правата вяра.
8.
Тракийски
05.01.2025 06:27:59
1
5
Самуил е анаграма на Ланселот на арамейски.
7.
Свидетел
05.01.2025 03:27:42
2
10
В началото беше LSD-то.След това се роди всичко останало.
6.
Поредната
04.01.2025 22:27:03
1
10
шишарка ръси бисери.
5.
леле
04.01.2025 22:00:26
1
12
то пост след пост.... пичове дайте телефона на вашия дилър ... явно ви държи само горе ....
4.
Варлаам
04.01.2025 22:00:12
2
14
Флагман започва да се превръща в в някакво окултно издание, в което се дава глас на всякакви откачени теории и конспирации без никакво покритие. Особено от псевдо автор като музиканта Тренев. Той сигурно се смята за новия Аристотел в родната история или за нов Дарвин, който си мисли, че еволюцията на човек започва от България. Готов съм да заплатя лечението на автора на тези откровени глупости в някое реномирано психиатрично заведение.
3.
Хатанас
04.01.2025 22:00:00
2
4
Шумер никога не е бил под робство, напротив те са създали робството. А Ба'ал е било използвано за Йехова, демончето от храста дет изкочило
2.
Атанас
04.01.2025 21:51:39
3
7
В древността езиците са били е по беден речник (нямало е толкова много думи) и често едни същи думи са означавали различни неща в зависимост от другите думи в изречението или контекста на ситуацията (синпрактично значение). А относно еднаквите имена и названия които са били употребявани от различните народи, това е следствие от международния опит който са си предавали. Между другото Българи произлиза от шумерските думи Баал гъри (божи народ), наречени така от шумерците след като племето Кутия Гури (Варненската цивилизация) ги е освободило от 200г. робство.
1.
Фекрет Стораро
04.01.2025 21:49:43
0
22
Треняк дай библиографията от където черпиш информация, иначе всичко е просто свободно съченение. На Зевс ако му добавиш Ра както ти правиш, става Амон Ра в Египет, демек той е "бащата" на Българите ...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците Жанета Осипова сподели стряскаща снимка с шина на врата Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Ректорът на Художествената академия проф. Георги Янков представя необичаен арт експеримент в Бургас Експозицията „Цветни 9+9 прозрачни пейзажа“ в галерия „Неси“ изследва как различните материали променят сетивното усещане за един и същ образ Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Тийн банди тероризират с ел.тротинетки и колела бургазлии, фучат в паркове и по тротоари с 40 км/ч. на една гума Време е за драконовски мерки на национално ниво, тази лудост трябва да бъде прекратена преди някой невинен да пострада тежко ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост ГЕРБ-Бургас обнови 90% от ръководството си, Андрей Рунчев с преднина за председателския пост Номинациите на местната структура са изпратени за окончателно одобрение от Изпълнителната комисия в София Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Джазче събира звезди от различни краища на света в Лозенец Това не е просто фестивал, а непретенциозност с любов, коментират от Община Царево Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Дълг за дрога ли е причината за екзекуцията на „Лъвов мост“ Задържаните и жертвата имали общо тъмно минало Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Проф. Рачев: Морето в Приморско стана като гръцкото, времето ще е перфектно въпреки горещата вълна Идеално ще е за плаж, уверява той Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето Гледката в зоната на страха край Плиска вечер е кошмарна, хора спят по пейките, а ако някой минувач дръзне да слезе по стълбите, бива нападнат Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието Синоптиците предупреждават за локални, но много интензивни изсипвания на дъжд, придружени от силни гръмотевици
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори