Назначиха нов зам.-председател на Апелативния съд в Бургас
Съдия Мартин Данчев е завършил Английската езикова гимназия в Бургас и има над 35 години опит в съдебната система
В първия работен ден на 2025 година, съдия Мартин Данчев официално встъпи в длъжност като зам.-председател на Апелативен съд – Бургас и ръководител на Наказателно отделение. Това назначение бе утвърдено с решение на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет, като встъпването в сила започва от 2 януари 2025 година.
Назначението на съдия Данчев бе предложено от съдия Пламен Синков, административен ръководител и председател на Апелативен съд – Бургас.
Съдия Мартин Данчев е завършил Английската езикова гимназия в Бургас и има над 35 години опит в съдебната система. През своята кариера е работил като следовател, прокурор и съдия. Дългогодишният му административен опит включва длъжностите заместник-председател и председател на Окръжен съд – Сливен. Той е доказан професионалист с изградени нравствени качества и висок авторитет.
Новият заместник-председател подписа акта за встъпване в длъжност в присъствието на колегите си магистрати от въззивната инстанция. Съдия Пламен Синков приветства съдия Данчев с добре дошъл и му пожела спокойна и успешна работа в Апелативен съд – Бургас.
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас

ПП. Е, по-добре от двама сърдито-намръщени де...