„Епъл“ достигна рекордна стойност от 600 милиарда долара
Източник: bTV
Американският технологичен гигант „Епъл” за първи път достигна рекордната пазарна стойност от 600 млрд. долара. Това прави компанията най-скъпата в света. Само конкурентната „Майкрософт” е достигала този праг. Това става в края на 1999 година, когато компанията на Бил Гейтс е оценена на 619 млрд. долара.
По данни на нюйоркски брокери, цитирани от „Блумбърг” акциите на „Епъл” се котират за около 644 долара всяка, което е повишение с 1,2 на сто спрямо стойността при закриването на търговската преди ден.
Само преди месец и половина пазарната стойност на „Епъл” беше 500 млрд. долата. Тогава това постижение беше отбелязано от финансисти като огромен успех, отчетен от едва пет компании в световната история.
Все пак спрямо инфлацията, пазарната капитализация на „Епъл” е под тази на „Майкрософт” преди 13 години. Съпоставено в днешните условия софтуерният гигант на Гейтс би струвал 846 млрд. долара.
Зодии, които трудно прощават изневяра
Президентът на ФИФА Джани Инфантино категоричен за Иран
Домашен хляб без месене - лесна рецепта
Как да съхраните сиренето и кашкавала свежи по-дълго
Тайната на меките и ухаещи кърпи - лесни трикове за перфектен резултат
Хрупкави картофи с неустоим вкус
Звездна война в Реал: Скандал между Винисиус и Белингам
Министър Трайков и Френско-българската търговска камара обсъдиха ключови въпроси
Енергиен експерт: Напълно възможно е дизелът да стигне 2 евро за литър
Най-крехките свински пържоли на фурна - рецепта за сочно и топящо се месо
Звезда от "Американски пай" се развежда на 52, в изумителна форма
Тъжна вест: Загина легендарен вратар
