×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Коледа не е само за трапези! Доброволци, облечени в костюми на Дядо Коледа, ще чистят плажове в Бургаско


Коледа не е само за трапези! Доброволци, облечени в костюми на Дядо Коледа, ще чистят плажове в Бургаско
Седмото издание на традиционната кампания "Чиста Коледа" обхваща две локации по Южното Черноморие - Аркутино и Ахтопол
24 Декември 2024, Вторник, 17:30 ч.
Автор: Флагман.бг

След като сме направили подаръци на близките ни, да направим подарък и на природата, призовават организаторите

Една от най-обичаните коледни кампании в България, посветена на опазването на околната среда, „Чистата Коледа“, отново ще обедини усилията на десетки малки и големи доброволци. Седмото издание на ще обхване три черноморски общини – Созопол, Приморско и Царево. Акциите по почистване ще се проведат на плажовете Аркутино (28.12) и Ахтопол (29.12) от 10:00 часа с много добро настроение, коледна музика, и награди за участниците. Организатори са LessPlastic Bulgaria и сърф училище Akasha.

"След като сме направили подаръци на близките ни, да направим подарък и на природата", призовават те.

До момента чрез кампанията „Чистата Коледа“ са почистени над 3100 кг отпадъци, а миналогодишното издание беше с рекорден брой от 92 доброволци на плаж Аркутино. Очаква се кампанията тази година да постави нов рекорд, тъй като ще обхване. И тази година организаторите подканват всички присъстващи да се включат в коледния дрескод с коледни костюми, шапки или пуловери, за разпространяване на коледния дух. “Чистата Коледа” подпомага храносмилането от празничната трапеза и е известна с доброто настроение, екологичното самосъзнание, и ежегодно застава зад определена кауза.

Нашето море е живо и е хабитат на над 3700 вида морски организми, сред които 168 вида риби, 3 вида бозайници, 175 вида гъби, 1444 вида растения и 1983 вида безгръбначни. През 2020 и 2021 година учени от Института по океанология във Варна изследват стомасите на 31 делфина – афала и муткур. В стомасите на 26 от тях (83,87%) са открити пластмасови фрагменти, a общото количество на погълнатите пластмасови частици от всички индивиди наброява 197 фрагмента. Редица други проучвания показват подобно замърсяване в пясъка на брега и морското дъно, в миди, хамсия, сафрид, барбун, паламуд и лефер.  Черно море е техен дом, а наша отговорност е да го опазим чист! 

През 2024 година мотото на кампанията е „Чист дом за обитателите в Черно море“. Организаторите са подготвили малки изненади за децата и информационни материали за някой от обитателите на нашето море. 

ПОДРОБНОСТИ ЗА СЪБИТИЕТО ВИЖ ТУК




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче 26/06/2026, Петък 15:00 3
8
Коментара по темата
8.
КЕНЕФА
26.12.2024 12:25:14
0
3
КОНЦЕЦИОНЕРА ТРЯБВА ДА ПОДЪРЖА ПЛАЖА ЧИСТ ЦЕЛОГОДИШНО ИДВАТ МАИ МЕЦЕЦ НА ДВЕ НА ТРИ И ЧАДЪРДИТЕ ШЕЗЛОНГИТЕ ЗА ПАРИ И БАРАКИТЕ ЗА БИРА СКАРА СМРАД ЗАД ПЛАЖА ОЩЕ СТОЯТ БОКЛУЦИТЕ ТЕ ТАМ ГИ ХВЪРЛЯТ ЗА БЪРЗО ПЪЛНА МЪРЛЯЩИНА И САМО ЗА ПАРИ НИКАКАВ КОНТРОЛ ОТ ДЪРЖАВАТА КОЯТА Я НЯМА ТАМ БАРАКИ СМРАД УЖАС УАС
7.
Грета Дюнерберг
25.12.2024 12:38:52
0
5
Който взима плажа да си го чисти! Не става само да забиват чадъри и да ги таксуват :)
6.
Когато няма държава...
25.12.2024 11:13:21
0
8
Изчистете плажовете на концесионерите и на общината без пари! Те има как да си калкулират изчистването и да изкарат някой лев от безплатната ви работа. Същото е и със събирането на капачки за линейки и кувьози. Когато няма държава...
5.
*********
25.12.2024 10:56:29
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Архимет
24.12.2024 18:18:29
14
9
Който е ходил по плажовете да се търкаля да си ги чисти. Не съм стъпил , нямам и намерение !
3.
Лошия Дядо Коледа
24.12.2024 18:16:21
9
3
Разрошихте ли катеричките на жените си?
2.
*********
24.12.2024 18:00:04
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
*********
24.12.2024 17:45:05
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Откритият урок „С Несебър в сърцето“ превърна Стария град в интерактивна класна стая за възпитаниците на ПГТ „Иван Вазов“ Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия
„Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори