Коледно чудо! Гимназисти от Бургас с кампания на доброто, помогнаха на приятел в нужда
Момчето е загубило наскоро майка си, а баща му е тежко болен
"Потърсете двама тийнейджъри Мариета Ангова и Кристиян Пейчев - от 11 г клас от Професионалнага гимназията по Механотехника и електроника (ПГМЕЕ) в Бургас. Те са с големи сърца, правят чудеса! Тази година инициираха мащабна кампания, с която събираха средства за момче от тяхното училище, което наскоро загуби майка си, а баща му е прикован на легло".
Това написа в сигнал до Флагман.бг Екатерина Николова, която разказа любопитна история за двама дейни ученици, посланици на доброто.
Флагман.бг узна, че кампанията се е провела под егидата на гимназията, а в нея са участвали ученици, учители и ръководството.
В този случай, бургаските гимназисти, учители и ръководство за пореден път доказаха колко силни можем да бъдем като общност и като нация, когато се обединяваме в подкрепа на добри каузи.
Първоначално събраната сума от техникума е 6360 лв., а днес тя достига 6560 лв. Средствата са предадени на лелята на момчето в нужда.
„За огромно съжаление, съдбата доста рано го срещна със суровата страна на живота. Ние със съпруга ми искаме да изкажем огромната си благодарност – от наше име и от името на нашия племенник към двете прекрасни деца от 11.г клас: Мариета Ангова и Кристиян Пейчев, с класен ръководител г-жа Галина Петрова. Огромни благодарности и към директора на Механотехникума, инж. Роза Желева, че е подкрепила осъществяването на тази кампания. Сърдечни благодарности и към инж. Стоян Тодоров, както и към всички преподаватели, психолози, ученици и техните родители за подкрепата. Те показаха, че освен истински професионалисти, са и хора с добри сърца – и именно на това учат своите ученици", каза Любомира, лелята на момчето пред Флагман.бг.
Вижте нашия разговор с Мариета Ангова и Кристиян Пейчев:
Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии
Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график
Кое е единственото село без жители в област Бургас
Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. €
Спомен за големите наводнения в Бургас и Самоков
Знаете ли къде е Кулата на самоубийците
Узреят ли първите ягоди, задължително у дома правя този десерт
Православен свещеник обясни за кого да запалим първата свещ в църквата: Мощен щит срещу злото!
Пет зодии на прага на съдбовен поврат
Момиче измина стотици километри, за да избяга от брак по принуда
Жена загина при тежка катастрофа
Супер сочни отвътре, леко хрупкави отвън и никой не познава от какво са
