×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Удължителният закон за бюджета вече е в сила, публикуваха го в Държавен вестник
  • Иран забрани на спортните си отбори да пътуват за враждебни страни
  • Близо 90 души са починали от грип в Румъния през зимата
  • Тръмп удължава ултиматума към Иран относно Ормузкия проток до 6 април
  • Световната банка ще осигури финансова помощ за страните, засегнати от войната в Близкия изток
  • Обрат с времето до часове. Порои и гръмотевици връхлитат половин България, жълт код в 16 области
  • Ресторантьори и хотелиери настояват за 9% ДДС и държавна подкрепа за сектора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шок в "Стани богат", очите на Кънчев почти щяха да излетят


18 Декември 2024, Сряда, 19:28 ч.
Автор: Флагман.БГ

Родното образование май има пропуски! Дали се учи за знания, или за оценки? А отсяват ли се най-важните неща...

"Учила съм история толкова отдавна, че трябва малко да си помисля", заяви участничка в тазвечерния епизод на "Стани богат" по бТВ.

А въпросът, на който тя умува бе: "През коя година се слага начало на Второто българско царство?".

Дамата използва и жокер. А мъжът, който и помогна изключи два от грешните отговора.

Така участничката Красимира реши да ползва и втори жокер 50:50 за по-голяма увереност. И стигна до верния отговор. Малко след това тя сподели, че е живяла във Велико Търново, което хвърли в смут Ники Кънчев. Водещият загледа с широко отворени очи.

"Изложих се много лошо", каза жената. Въпросът пък бе за 1000 лева, шести поред в предаването. В последствие Красимира си тръгна с 2000 лв от "Стани богат". 

Иначе широко известен факт е, че въстанието на братята Асен и Петър довежда до освобождение на България от Византийско робство. То избухва в Търново през 1185 г.

Другите 3 опции дори не бяха близо до тази година.


 


В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кашкавал пане без грешка - лесна рецепта Кашкавал пане без грешка - лесна рецепта 27/03/2026, Петък 20:59 0
Тервел ИЛИЕВ Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2 Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2 27/03/2026, Петък 18:20 1
Флагман.БГ БНБ съобщи за обрат с лихвите БНБ съобщи за обрат с лихвите 27/03/2026, Петък 17:40 0
12
Коментара по темата
12.
Ангелов
20.12.2024 11:58:41
1
1
При тази конфигурация на играта,мизерните стлохиляди няма да ги вземе българин...
11.
До 1 Вангел
19.12.2024 16:24:03
2
2
СИГУРЕН СЪМ,ЧЕ ИМАШ ЛАЙНА ВМЕСТО МОЗЪК В ГЛАВАТА.....ИНАЧЕ НЯМА НАЧИН ДА СИ ТОЛКОВА ТЪП,ПРОСТ И УМСТВЕНО ОГРАНИЧЕН
10.
Истина
19.12.2024 15:19:16
1
6
Не виждам нищо възмутително и стряскащо в незнанието на този отговор. Ако се направи едно интервю на улицата колко хора ще могат да отговорят?
9.
Габи
19.12.2024 15:15:04
0
4
Ники Кънчев е потвърждение на приказката-Не си отивай зло, че може да дойде по-зло. Билалов беше досаден с подсказването, но Кънчев е нетърпим дразнещ и отвратителин с голямото камочуствие и високомерие без покритие.Държи се така сакаш той е центъра на внимание и всички трябва да го ласкаят.
8.
lkjh
19.12.2024 10:22:54
4
7
От историята знам само, че когато ние сме на три морета и сме поробили съседите си е много хубаво, а когато се завърти палачинката и нас ни поробят - не е. А да, знаехме и за всички конгреси на Партията. Знаехме още, че всички открития и изобретения са направени от руснаци, и че пак руснаци са създали всички значими романи, картини, опери и т.н. Въобще много неща знаехме до преди 10 ноември. Сега разбрахме, че всичко е било лъжа и тази лъжа се е използвала срещу нас.
7.
интересно ми е
19.12.2024 07:22:29
0
28
Колко от коментиращите и тези сложили им плюсове помнят точно тази дата? Иначе историята трябва да се знае. Това не означава, че трябва да се помнят всички дати. Зубренето не е признак на интелект.
6.
О Боже
19.12.2024 03:15:34
5
11
Няма такова животно като византийско робство има автономна тема България в рамките на Рим, чийто император е женен за дъщеря на Българския цар, а българските боляри сключват договор с него
5.
До 1
19.12.2024 00:24:36
6
12
Викаш няма смисъл да си знаем историята
4.
Как'Сийка
18.12.2024 23:32:21
4
12
Добре, че увеличават заплатите на учителите, че учениците да поназнайват НИЩО...
Ама с такива кадри лесно ще си прокарат "политиките" разни дълги п@д@ли...
Дебили, сър...
3.
bai kosta
18.12.2024 21:39:53
10
19
А на колко години е била бабата на царя по майчина линия тогава?
2.
Минувач
18.12.2024 20:32:18
19
36
Така е, Вангелчо, остави ги тези дати и цифри. Не си хаби двете клетки в продължението от врата нагоре. Кво значение има кога започвала някаква си там държава и то втора. Важно е да си жив и здрав и със здраве да се разхождаш по анцуг по главната!
1.
Вангел
18.12.2024 19:42:18
23
61
Да помниш като малоумен дати и цифри не те прави някакъв гений. Тези тъпотии да се карат учениците на наизустяват и зубрят безсмислени данни не им помага в мисленето, ама хич!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Арести за купуване на гласове в ромските квартали, плащат до 100 евро за вот Арести за купуване на гласове в ромските квартали, плащат до 100 евро за вот Полицията иззе списъци с имена, телефони и пари, има ръст на сигналите и задържаните Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина Виолончелистка от Бургас сътворила шоуто на Параолимпийски игри в Милано-Кортина  Крадци за малко за провалят спектакъла, откраднали й музикалния инструмент, украсен с камъни „Сваровски“ и се наложило да й носят друг от Рим Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Картофите вече са лукс стока, цената за кг удари 7 евро Пост на Силвена Роу разпали спор за цените на храните и стандарта на живот БНБ съобщи за обрат с лихвите БНБ съобщи за обрат с лихвите Спрямо януари 2026 г. средният лихвен процент по кредитите за потребление се понижава с 0.56 пр. п. до 8.49% Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ударно възстановяват изгорялата при пожара край бургаския кв. Банево борова гора Ако имате възможност да се включите в кампанията на община Бургас, чакам ви утре, в 9:15 ч. пред кметството на Българово, написа кметът Димитър Николов На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво Кандидатите трябва да посетят социалната дирекция по настоящ, а не по постоянен адрес Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта Край на бизнеса от фейсбук групи с високи надценки, вече всеки ще може да поръча онлайн или да пазарува от физическия магазин Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 Започва мащабна кампания за привличането на българските туристи за Лято 26 България ще засили рекламата в следващите два месеца и в традиционни пазари като Великобритания, Германия, Полша и Чехия. Към тях ще бъдат добавени Италия и Испания Маргарита от Хелс Китчън спи с куртката, с която после сервира на ВИП гостите Маргарита от Хелс Китчън спи с куртката, с която после сервира на ВИП гостите Тя се събуди и с това облекло без капка притеснение започва да готви Бургас отново събра бизнеса от България, Турция и Румъния на международен икономически форум Бургас отново събра бизнеса от България, Турция и Румъния на международен икономически форум В своето изказване Димитър Николов акцентира върху значението на членството на България в Шенген като стратегическа възможност за улесняване на движението на стоки и капитали
Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете Виетнам временно премахна екологичния данък върху горивата 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа 22-годишна майка уби трите си деца, защото й писнало да ги гледа Жертвите са момче на 3 години, момиче на 2 и 7-месечно бебе. Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Отбор от Чемпиъншип върна в играта 78-годишния Рой Ходжсън Опитният специалист заменя Герхард Щрубер, който беше освободен след серия от шест поредни мача без победа При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас При сериозен интерес премина заключителният концерт на майсторския клас по флейта в Бургас В рамките на майсторския клас осем млади флейтисти преминаха интензивна подготовка под ръководството на проф. Айля Улудере Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири Вторични трусове люляха Атон цяла нощ, има щети по манастири След земетресението край Кариес са отчетени нови трусове, а монаси и поклонници описват силен тътен и пукнатини по стари сгради Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване Испания евтаназира младо момиче, което даде на мигранти за изнасилване 25-годишната Ноелия бе превърната в инвалид в лечебно заведение, пълно с араби, където държавата уж трябваше да я пази  Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Икономист: Войната с Иран е удар по Китай, а петролът ще поевтинее заради рецесията Европа няма да се счупи от това, което се случва в Ормузкия проток, но е неприятно, коментира той Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Мелания Тръмп представи хуманоиден робот в Белия дом  Първата дама на САЩ откри форум за образованието и технологиите, а роботът Figure 03 демонстрира възможности за общуване на няколко езика Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Земетресение в Гърция причини щети по манастири в Атон и серия от вторични трусове Трусът от 25 март е бил усетен и в България, а монаси и поклонници в Света гора съобщават за пукнатини, паднали полилеи и силен бучащ звук по време на разклащането Рак порази световноизвестен автор Рак порази световноизвестен автор Трейси Кидър е носител на наградата „Пулицър“
Костадин Костадинов, депутат Костадин Костадинов, депутат Програмата на „Прогресивна България“ е клонинг на тази на ПП-ДБ Виц на деня Виц на деня - Искате ли да правим с*кс?
- Но аз съм омъжена!
- Добре, тогава ми направете скандал и после ще се сдобрим със с*кс...
Виц на деня Виц на деня Карат се две съседки:
- Приличаш на крава, ма!
- Ти па даже и на крава не приличаш...
- Кой, аз ли не приличам, ма!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вчера отидох на работа с нарисувани мустаци. Колежките с нарисуваните вежди казаха, че съм ненормален!?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори