Лидери от всички сфери на обществения живот се включиха в четвъртата молитвена закуска в Бургас
Традиционно организатори на събитието са Християнска църква „Благовестие“ в партньорство с кмета на Община Бургас
„За мен е чест да представлявам ръководството на Община Бургас на това вълнуващо събитие! Още, когато прекрачих прага на залата усетих различна атмосфера, в която хората могат да говорят помежду си без да се притесняват, да се чувстват близки и да прекарат известно време с другите, все едно са едно голямо семейство. Благодаря за организацията, за идеята и за търпението традицията да се поддържа. Лесно е да създадеш нещо, но повече енергия, усилия и любов са необходими за да го продължиш във времето и да му дадеш смисъл“, с тези думи зам.-кметът по култура и вероизповедания на Община Бургас, Диана Саватева приветства близо 80 участници в четвъртото издание на инициативата „Молитвена закуска“ 2024 в Бургас.
„Тази инициатива е изключителна възможност за всички нас да се обединим около важни въпроси, свързани с лидерството, здравето и моралните принципи, които ръководят нашите действия и обществото напред“, се казва в обръщението на кмета Николов.
По традиция събитието се организира в навечерието на Рождество Христово и събира на едно място личности на водещи позиции от всяка една сфера на обществения живот в обща молитва за благословение на Бургас, региона и България.
Организатори са Християнска църква „Благовестие“ в партньорство с кмета на Община Бургас.
„Убеден съм, че това ще бъде време на духовно освежаване, среща с приятели и израстване в скъпата ни Христова вяра“, казаха домакините на форума пастор Живко и Нели Тончеви по време на откриването.

Четвъртото издание премина под мотото „Здравето на водача“ с фокус към физическото, психическо и духовно благоденствие. Тя беше представена в кратки панели от лекторите д-р Светлана Винцянова, проф. д-р Румен Стаматов и пастор Живко Тончев.
Събитието премина под звуците на арфа, пиано и саксофон в изпълнение на Лора Паносян, Христо Асенов и Живко Тончев, както и със специалните музикални поздрави от Веселина Загорчева и Георги Русев. А началото беше дадено от вокална група „Морски песъчинки”, с ръководител Милена Добрева.


Участие в тазгодишната молитвена закуска взеха представители на местната и централна власт, представители на бизнеса, ръководители на висши учебни заведения, училища и детски градини в Бургас, собственици и ръководители на здравни заведения, национално признати лекари, архитекти, адвокати, общественици и творци, както и кметове от страната и региона.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
