Лидери от всички сфери на обществения живот се включиха в четвъртата молитвена закуска в Бургас
Традиционно организатори на събитието са Християнска църква „Благовестие“ в партньорство с кмета на Община Бургас
„За мен е чест да представлявам ръководството на Община Бургас на това вълнуващо събитие! Още, когато прекрачих прага на залата усетих различна атмосфера, в която хората могат да говорят помежду си без да се притесняват, да се чувстват близки и да прекарат известно време с другите, все едно са едно голямо семейство. Благодаря за организацията, за идеята и за търпението традицията да се поддържа. Лесно е да създадеш нещо, но повече енергия, усилия и любов са необходими за да го продължиш във времето и да му дадеш смисъл“, с тези думи зам.-кметът по култура и вероизповедания на Община Бургас, Диана Саватева приветства близо 80 участници в четвъртото издание на инициативата „Молитвена закуска“ 2024 в Бургас.
„Тази инициатива е изключителна възможност за всички нас да се обединим около важни въпроси, свързани с лидерството, здравето и моралните принципи, които ръководят нашите действия и обществото напред“, се казва в обръщението на кмета Николов.
По традиция събитието се организира в навечерието на Рождество Христово и събира на едно място личности на водещи позиции от всяка една сфера на обществения живот в обща молитва за благословение на Бургас, региона и България.
Организатори са Християнска църква „Благовестие“ в партньорство с кмета на Община Бургас.
„Убеден съм, че това ще бъде време на духовно освежаване, среща с приятели и израстване в скъпата ни Христова вяра“, казаха домакините на форума пастор Живко и Нели Тончеви по време на откриването.

Четвъртото издание премина под мотото „Здравето на водача“ с фокус към физическото, психическо и духовно благоденствие. Тя беше представена в кратки панели от лекторите д-р Светлана Винцянова, проф. д-р Румен Стаматов и пастор Живко Тончев.
Събитието премина под звуците на арфа, пиано и саксофон в изпълнение на Лора Паносян, Христо Асенов и Живко Тончев, както и със специалните музикални поздрави от Веселина Загорчева и Георги Русев. А началото беше дадено от вокална група „Морски песъчинки”, с ръководител Милена Добрева.


Участие в тазгодишната молитвена закуска взеха представители на местната и централна власт, представители на бизнеса, ръководители на висши учебни заведения, училища и детски градини в Бургас, собственици и ръководители на здравни заведения, национално признати лекари, архитекти, адвокати, общественици и творци, както и кметове от страната и региона.
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
