Лидери от всички сфери на обществения живот се включиха в четвъртата молитвена закуска в Бургас
Традиционно организатори на събитието са Християнска църква „Благовестие“ в партньорство с кмета на Община Бургас
„За мен е чест да представлявам ръководството на Община Бургас на това вълнуващо събитие! Още, когато прекрачих прага на залата усетих различна атмосфера, в която хората могат да говорят помежду си без да се притесняват, да се чувстват близки и да прекарат известно време с другите, все едно са едно голямо семейство. Благодаря за организацията, за идеята и за търпението традицията да се поддържа. Лесно е да създадеш нещо, но повече енергия, усилия и любов са необходими за да го продължиш във времето и да му дадеш смисъл“, с тези думи зам.-кметът по култура и вероизповедания на Община Бургас, Диана Саватева приветства близо 80 участници в четвъртото издание на инициативата „Молитвена закуска“ 2024 в Бургас.
„Тази инициатива е изключителна възможност за всички нас да се обединим около важни въпроси, свързани с лидерството, здравето и моралните принципи, които ръководят нашите действия и обществото напред“, се казва в обръщението на кмета Николов.
По традиция събитието се организира в навечерието на Рождество Христово и събира на едно място личности на водещи позиции от всяка една сфера на обществения живот в обща молитва за благословение на Бургас, региона и България.
Организатори са Християнска църква „Благовестие“ в партньорство с кмета на Община Бургас.
„Убеден съм, че това ще бъде време на духовно освежаване, среща с приятели и израстване в скъпата ни Христова вяра“, казаха домакините на форума пастор Живко и Нели Тончеви по време на откриването.

Четвъртото издание премина под мотото „Здравето на водача“ с фокус към физическото, психическо и духовно благоденствие. Тя беше представена в кратки панели от лекторите д-р Светлана Винцянова, проф. д-р Румен Стаматов и пастор Живко Тончев.
Събитието премина под звуците на арфа, пиано и саксофон в изпълнение на Лора Паносян, Христо Асенов и Живко Тончев, както и със специалните музикални поздрави от Веселина Загорчева и Георги Русев. А началото беше дадено от вокална група „Морски песъчинки”, с ръководител Милена Добрева.


Участие в тазгодишната молитвена закуска взеха представители на местната и централна власт, представители на бизнеса, ръководители на висши учебни заведения, училища и детски градини в Бургас, собственици и ръководители на здравни заведения, национално признати лекари, архитекти, адвокати, общественици и творци, както и кметове от страната и региона.
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
