×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Поредна секира! Готвят поскъпване на тока с 9% от Нова година


Поредна секира! Готвят поскъпване на тока с 9% от Нова година
Имало настъпили по време на действащия ценови период обективни фактори, които обуславят повишаването
14 Декември 2024, Събота, 11:45 ч.
Автор: Флагман.БГ

Ръстът в цените ще е различен за различните дружества, но прекалено сходен

С 8,99 процента може да скочат цените на електроенергията за различните компании в България. Поскъпването е записано в доклад на две дирекции на КЕВР и предстои да бъде гласувано на 18 декември.

В доклада пише, че КЕВР е уведомена от енергийни дружества за настъпили по време на действащия ценови период обективни фактори, които обуславят повишаване на разходите за електрическа енергия.

В писмо от 28.11.2024 г. "Национална електрическа компания" (НЕК ) информира, че за периода юли-ноември 2024 г. надвзетите количества електроенергия от крайните снабдители надвишават с 500 GWh или с 11,5 процента заложените в решението от 30.06.2024 г. Очаква се потреблението на крайните снабдители да продължи да бъде по-високо от заложеното в решението, особено през зимните месеци, когато битовите потребители традиционно увеличават консумацията. Според прогнозите допълнителните количества могат да достигнат до 750 GWh, а при неблагоприятно развитие и по-високо отклонение – до 940 GWh.

НЕК посочва, че възможностите за осигуряване на допълнителни количества електроенергия са ограничени поради изтичането на договора с "КонтурГлобал Марица изток 3", повишената аварийност на "Ей И Ес - 3С Марица изток 1" и завишените заявки от "ТЕЦ Марица изток 2", които ще доведат до по-ранно изчерпване на определената квота за централата.

Преди ден служебният министър на енергетиката потвърди, че е получил писмо от Националната електрическа компания, с което е информиран за очакваното драстично надвишаване на заявените от крайните снабдители количества електрическа енергия за регулирания пазар до края на ценовия период, приключващ на 1 юли 2025 г.

  • "Електрохолд Продажби" цените се увеличават с 8,92 процента
  • "ЕВН България Електроснабдяване" - 8,96 процента
  • "ЕНЕРГО-ПРО Продажби" - 9,15 процента
  • "ЕСП Златни Пясъци" 7,83 процента

В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско 12/08/2026, Сряда 19:00 1
4
Коментара по темата
4.
Касиопея
14.12.2024 14:27:48
2
14
Накарахте хората да махнат печките на дърва и въглища и преминат на ток за по-чист въздух. Сега пък сме използвали повече ток през зимните месеци за отопление. Какво решение намерили за намаляване използването на ток. Увеличаване цената на тока за простолюдието.
Това ли успяха да измислят?
Като е по-висока цената на тока ще използват по-малко количество. Оставете хората да стоят на студено през зимата. Накаже ги, че са избрали да се отопляват на ток. Не правете отоплението на ток скъпо, като това на парното и хората да се откажат от него.
3.
ГАД (те знаят произхода)-ини!
14.12.2024 13:27:51
1
8
Почнаха традиционните новогодишни честитки! Честита Нова Година, гои! И нас може да уморите, но и вашето време ще дойде! Шефовете ви винаги унищожават и полезните си идиоти. Не си мислете, че сте равни на песоглавците!
2.
Гербаджия
14.12.2024 12:33:14
7
8
Някой от вас удрял ли го е ток? Ако знаете колко боли, нямаше толкова да го защитавате, ток та ток... Стига вече с този ток, бабите ви само на ток са живяли! Аааааа
1.
Гарантирано от ПП-ДБ
14.12.2024 11:57:51
5
19
Плодовете на Промяната са много отровни!
За 4 години безвремие, променкаджиите потрошиха България, заради лобистки интереси на спонсорите им!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Неврохирургът и зам.-председател на ОбС-Бургас д-р Светослав Тодоров представи тежката статистика пред всички постоянни комисии и предупреди за риска от черепно-мозъчни и гръбначни травми Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Брат ѝ - известният бургаски хирург д-р Костадин Петков, проговори първо пред Флагман.бг за трагедията и чудото с лабрадора Рони Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Пол Тейлър анализира как масовият поток от Мароко отключи взаимни обвинения в ЕС и напрежение между Испания и Италия Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Общинският съвет намали цената с 4,26 евро и даде зелена светлина за граждански проект с детска зона, осветление и място за домашни любимци Димитър Спасов към родителите: Вкарайте децата в спортните зали, безделието ражда пороци Димитър Спасов към родителите: Вкарайте децата в спортните зали, безделието ражда пороци Вицепрезидентът на БНФ Карате отправи остър призив на Международния ден на младежта след поредицата от случаи на детска агресия Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Видео от охранителните камери на местния часовникар Вишко Гаров запечата бруталните изцепки на 72-годишния Манол Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Поклонението започва в 08:30 часа в храм Св. св. Козма и Дамян, а траурната церемония е от 12:00 часа Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Правителството няма да продължи с тримата кандидати от процедурата при кабинета Желязков, но те могат отново да се включат Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха За щастие няма пострадали, щетите са изцяло материални  Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Гергана Папазова твърди, че непълнолетният ѝ син е бил само наблюдател на фаталния побой над Георги Кузев
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Най-възрастният действащ държавен глава управлява дистанционно и направи сериозна рокада във военното командване САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго Пакистанските посредници са получили съгласие от Вашингтон и Техеран дни преди крайния срок на 17 август Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Американската прокуратура твърди, че групата договаряла картечници, гранатомети и минохвъргачки за войната на CJNG в Мексико Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, а фериботите, нощувките и храната допълнително вдигат сметката за лятната почивка Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Генеративният AI ускорява продажбите, проектирането и сделките със земя и сваля разходите на строителните компании Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Американският президент заяви, че не вярва на Техеран и предупреди за тежък отговор при нови действия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Защо плачеш, мила?
- Защото ми казаха, че съм тъпа.
- Хубаво де, и кое не ти е ясно?
Виц на деня Виц на деня Двама старци си говорят:
- Ех наборе-е-е, станал съм като стенен часовник!
- Що бе?
- Ми ей го на - в главата ку-ку, а от долу махало...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Към съседа от 4-тия етаж, който започва с бормашината в 7:00 сутринта в неделя: Надявам се бургията ти най-накрая да удари златна жила, че да си купиш къща в друг град!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори