×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Доц. Киселова: Президентът може да разчита на мен за служебен премиер, но не бързаме за избори


Доц. Киселова: Президентът може да разчита на мен за служебен премиер, но не бързаме за избори
Аз бих на мястото на президента, бих поканила и ДПС-НН на консултациите за сформиране на правителство, каза председателят на парламента доц. Наталия Киселова
13 Декември 2024, Петък, 21:07 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Те са изход, но не е единствен, каза председателят на Народното събрание

Не трябва да бързаме към избори. Те са изход, но не единствен. Това каза в „Панорама“ председателят на парламента доц. Наталия Киселова. 

На въпросът дали си давам сметка, че може да съм потенциален кандидат за служебен премиер, отговорих на президента, че има дотогава време, но може да разчита на мен, добави тя. 

Не искам да изглежда, че форсираме усилията за нови предсрочни избори, подчерта парламентарната шефка. 

На въпроса дали наистина може да накара този парламент да работи тя отговори, че изминалите седем дни показват, че макар и трудно това започва да се случва. В началото бяха по-кратки заседанията, но се вижда, че с всеки изминал ден въпросите, които стоят пред българските граждани и бизнес, налагат да се търсят пътища едни към други между парламентарните групи, изтъкна депутатката. 

Водещият Бойко Василев обаче я пита дали нейното присъствие решава тези неща, на което доц. Киселова отговори, че се надява да е така, но добави, че във всяка парламентарна група има хора, които биха искали да има работещи парламент. 

След като й бе зададен въпроса дали президентът е нарушил конституцията, като не е поканил представители на ДПС-НН на консултациите за сформиране на правителство, тя изтъкна, че има две качества, по които може да отговори. 

„Първото е като преподавател в Софийския университет по конституционно право, а второто - като председател на парламента. Обещах, че ще се старая да съм пръв между равни. За първи път се случва парламентарна група да не бъде поканена. Това има два прочета“, заяви председателят на Народното събрание. 

„Санитарният кордон, както е в декларацията, не е да не бъдат включвани народните представители от ДПС -НН, а е да не са решаващи техните гласове, когато се вземат решения. Решението е на президента и ако трябва да търсим как може да се каже дали е или не нарушение на Конституцията, Конституционият съд би бил компетентен, но на мен ми се иска всички депутати да бъдат третирани еднакво“, добави тя. 

На въпроса дали парламентът ще успее да приеме бюджета за 2025 г. до Коледа тя отговори с „не“ и добави, че пакетът от проекти в 17:30 часа тази вечер. „По-добре да забавим малко, а да не се бърза, защото всеки ще иска да наддава и обещае много, а макрорамката трябва да е балансирана. Доста са обемни файловете. Нека да се запознаят депутатите с тях през следващите дни, за да може да е така прецизиран бюджета, че да не се чудим защо в средата на годината има проблем!“, подчерта доц. Киселова. 

„Днес на студентите си казах, че не можем да очакваме подаръци, а трябва да има усилия. Те са свързани с пот, а сълзите може да са както от тъга, така и от щастие. Нека заложим на надеждата и на усилията“, каза още тя. 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Добро време за начало на новата седмица Добро време за начало на новата седмица 27/07/2026, Понеделник 07:30 0
Михаил ДИМИТРОВ Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август 26/07/2026, Неделя 22:00 0
3
Коментара по темата
3.
Ами
14.12.2024 09:40:10
0
2
Гледа колкото може по дълго да изкара.Много пари дават нущо не прави.Трябва тез всичкиъе депутати министти да се избират с обяв за работа.Те са супер корумпитани тез,сега.Дано никой да не гласува повече.Егати наглите мошенници
2.
Пешо
14.12.2024 07:35:03
0
8
Разбира се, че орезидентина може да разчита на теб. Нали сте от едно тесто. Той размахва юмрук, от теб се иска да размахаш пръст на тези от ПП да влизат в релси.
1.
Сандо
13.12.2024 21:37:40
14
12
Аз неща работещ парламент щото нищо добро не са родили в него.Редно е да ги пратим на работа в фермите нали искат всичко за тях ми да ринат тогава сами
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Камерунецът тренира наравно със съотборниците си и отново е вариант за състава на Христо Янев Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Военният министър даде личната си подкрепа за президентската кандидатура и увери, че България е защитена при евентуална иранска атака Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Музикантът живее в Стария град повече от месец и готви специални вечери за 10-годишнината на хита По-полека Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 По данни на ПП петицията е подкрепена от граждани в над 440 населени места у нас и 160 извън страната D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите Централният площад се превърна в огромна концертна сцена, а публика от всички поколения танцува до последната песен Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Този четвъртък,  30 юли , Бар EscoBAR отново ще върне Бургас в златните години на дискотеките с извънредното издание  One More Disco Night Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Странджанска музика събра жители, гости и приятели на селото в празничната вечер, посветена на Света Марина Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Фотоволтаична система захранва асансьора, осветлението, помпите и гаражите, но инвестицията изисква съгласие между собствениците На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване Прекъснатата линия не оправдава маневрата, ако насрещните водачи са принудени да спират или да напускат траекторията си
Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30% Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч При тази скорост автомобилът изминава над 60 метра за секунда, а една грешка може да превърне магистралата в място на трагедия Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията 21-годишният Абдул Б. е открит в градинарски комплекс след близо 21 часа издирване - една жена загина, а 29 души бяха ранени Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити 3550 компании са обявени в несъстоятелност за шест месеца, а все повече длъжници сами признават, че не могат да продължат На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар Техеран обеща отговор, но още не е обявил конкретна атака, докато Киев обвинява Русия, че помага на Иран със сателитно разузнаване Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Досегашният наставник на втория отбор на „армейците“ прави огромна крачка в своята кариера Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Милионерите не са изчезнали от острова, но вече контролират разходите си и пренасят храненето и забавленията зад стените на частните имоти Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Според известния кулинар проблемът не е в уменията на българските готвачи, а в липсата на достатъчно клиенти, които могат редовно да плащат за елитна гастрономия
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори