×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Повече линейки и медицински екипи по Черноморието през август
  • Бразилия отказа визи на служители на администрацията на Тръмп заради опасения от намеса в президентския вот
  • Никола Цолов завърши седми в Гран при на Унгария, но остава на върха във Формула 2
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Има ли сили Аталанта за първа титла в Серия А?


11 Декември 2024, Сряда, 14:09 ч.
Автор: Пресцентър Winbet

Има нещо специално в отбора на Аталанта, откакто начело на “Богинята” е именитият специалист Джан Пиеро Гасперини.

Откакто пое клуба от Бергамо през 2016 г., Гасперини превърна Аталанта в един от най-постоянните и силно играещи италиански тимове. В края на миналия сезон той изведе отбора и до най-големия успех в неговата история - титлата във втория по сила европейски турнир, Лига Европа.

С Гасперини начело, “Богинята” практикува атрактивен офанзивен футбол, с множество попадения във вратата на съперника. А сега, 15 кръга след началото на сезон 2024/25 в Серия А, Аталанта е на първо място в класирането и дори мечтае за Скудетото.

Напомняме, че познавачите могат да проследят всички мачове от италианската Серия А в уебсайта, който спонсорира родния футболен гранд ЦСКА. Там почитателите на Калчото ще открият множество възможности за спортни прогнози и игри.

Аталанта - истински конкурент за титлата или не?

Аталанта е на първа позиция в Серия А и в Топ 5 на Шампионската лига и определено доказва, че се намира във великолепна форма. Гасперини и неговите футболисти започнаха дори да надграждат успеха, който постигнаха в Лига Европа през миналия сезон. В много случаи след подобно постижение се стига до спад, но при “Богинята” се случи тъкмо обратното.

Една от основните причини за силното представяне на Аталанта е офанзивната мощ на отбора. Лятното попълнение Матео Ретеги оглавява голмайсторската листа на Серия А с 12 реализирани гола от 15 изиграни мача, докато неговият партньор Адемола Лукман има вече 10 гола във всички турнири от началото на сезон 2024/25. Като добавим към това силната игра в халфовата линия на Едерсон, Мартен де Рон и Марио Пашалич, успехите на Аталанта изглеждат съвсем закономерни. Букмейкърите вече оценяват шансовете на отбора за титла в Италия на 25%, като само Интер могат да се похвалят с по-добра вероятност за успех в края на сезона - близо 55%. 

Наполи също е сред големите претенденти

 

Едва ли има човек, който би оспорил, че Антонио Конте е един от най-добрите треньори в света. Той е печелил трофеи в почти всеки клуб, в който е работил, като за съвсем малко време успя да преобрази и новия си тим Наполи. След като “адзурите” се представиха отчайващо през миналия сезон, сега прекараха доста време на върха на Серия А, преди да бъдат свалени оттам от Аталанта.

Положението на Наполи обаче остава позитивно. Отборът е на второ място в класирането, но само на две точки зад лидера Аталанта. В момента при неаполитанците се забелязва лек спад, което обаче може да бъде коригирано от опитния им наставник.

Шампионът започна да намира позагубеното си постоянство

 

Поредица от по-слаби резултати отдалечиха Интер от върха, но сега шампионите отново започнаха да набират скорост. С четири победи и едно равенство в последните пет мача, “нерадзурите” се доближиха на само три пункта от лидерската позиция. Въпреки възхода на Аталанта и Наполи, мнозина експерти определят именно Интер като фаворит за титлата, най-вече заради цялостната сработеност и опит на тима на Симоне Индзаги.

Ювентус продължава без загуба, но губи твърде много точки

 

Ювентус е интересен случай откакто начело на “бианконерите” застана Тиаго Мота. След 15 изиграни кръга, Юве остава единственият отбор без загуба в Серия А, но е едва на 6-а позиция в класирането. Причина за това е, че тимът на Мота е спечелил само шест от 15-те си мача до момента и записал цели девет равенства. А докато това не се промени, “старата госпожа” няма как да бъде сред претендентите за титлата.

Дори в момента Ювентус е в серия от три поредни равенства, срещу Милан, Лече и Болоня. Тиаго Мота осъзнава проблема, но бившият треньор на Болоня все още не може да открие правилния начин да го реши. Не би било изненадващо ако през януари Юве погледне и към зимния трансферен прозорец в търсене на свежи попълнения.

Клати ли се столът на новия треньор на Милан?

Португалският тактик Пауло Фонсека застана начело на Милан през лятото, но първият му сезон на “Сан Сиро” не се развива според очакванията. Към момента “росонерите” се намират на едва седма позиция в класирането и изостават на цели 12 точки от лидера Аталанта. Много вероятно е Фонсека да не получи втори сезон в Милан или дори да не успее да завърши този.

Част от проблема в Милан е слабата форма на нападателите на “росонерите”. Голямата звезда Рафаел Леао е вкарал само три гола в Серия А от началото на сезона, като с един повече има капитанът на испанския национален отбор Алваро Мората. Само два пъти се е разписал и английският таран Тами Ейбрахам, а това е далеч от достатъчно.

Кой е с най-големи шансове да спечели титлата в Серия А?

Според уебсайта, който спонсорира българските грандове ЦСКА, Ботев (Пд) и Локомотив (Пд), въпреки че се намира на трето място в класирането, Интер остава фаворит за златните медали в Серия А. При това - с осезаемо предимство пред Аталанта и Наполи (малко над 22% шанс за титла), като опитът на Интер може да се окаже изключително ценен в битката за титлата, макар и отбори като Аталанта и Наполи да има какво да покажат.

Участието в хазартни игри и спортни залози не е само забавление и крие риск от развиване на хазартна зависимост.


В категории: Спорт


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Михаил ДИМИТРОВ Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август 26/07/2026, Неделя 22:00 0
България Всички новини
Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Камерунецът тренира наравно със съотборниците си и отново е вариант за състава на Христо Янев Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Военният министър даде личната си подкрепа за президентската кандидатура и увери, че България е защитена при евентуална иранска атака Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Музикантът живее в Стария град повече от месец и готви специални вечери за 10-годишнината на хита По-полека Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 По данни на ПП петицията е подкрепена от граждани в над 440 населени места у нас и 160 извън страната D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите Централният площад се превърна в огромна концертна сцена, а публика от всички поколения танцува до последната песен Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Този четвъртък,  30 юли , Бар EscoBAR отново ще върне Бургас в златните години на дискотеките с извънредното издание  One More Disco Night Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Странджанска музика събра жители, гости и приятели на селото в празничната вечер, посветена на Света Марина Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Фотоволтаична система захранва асансьора, осветлението, помпите и гаражите, но инвестицията изисква съгласие между собствениците На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване Прекъснатата линия не оправдава маневрата, ако насрещните водачи са принудени да спират или да напускат траекторията си
Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30% Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч При тази скорост автомобилът изминава над 60 метра за секунда, а една грешка може да превърне магистралата в място на трагедия Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията 21-годишният Абдул Б. е открит в градинарски комплекс след близо 21 часа издирване - една жена загина, а 29 души бяха ранени Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити 3550 компании са обявени в несъстоятелност за шест месеца, а все повече длъжници сами признават, че не могат да продължат На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар Техеран обеща отговор, но още не е обявил конкретна атака, докато Киев обвинява Русия, че помага на Иран със сателитно разузнаване Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Досегашният наставник на втория отбор на „армейците“ прави огромна крачка в своята кариера Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Милионерите не са изчезнали от острова, но вече контролират разходите си и пренасят храненето и забавленията зад стените на частните имоти Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Според известния кулинар проблемът не е в уменията на българските готвачи, а в липсата на достатъчно клиенти, които могат редовно да плащат за елитна гастрономия
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори